gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

eruh ve çukurca'da 7 şehit

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet,ailelerine başsağlığı diliyorum.Vatanımız sizlerle gurur duyuyor.
    Siirt-Eruh ve Hakkari Çukurca'da çıkan çatışmalarda 7 asker şehit oldu, 4 yaralı var

Siirt'in Eruh İlçesi'ndeki Çırav Dağı'nda operasyon düzenleyen güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çatışma çıktı. Terörist grubu etkisiz hale getirmek amacıyla bölgeye helikoperlerle takviye birlikler sevk edildi, ilçe merkezinde elektrik ve telefonlar kesildi. Çatışmada ölü ve yaralılar bulunduğu bildirildi.

Güvenlik güçleri Eruh'taki Çırav Dağı'nda operasyonlarını sürdürürken, bu akşam saatlerinde bir grup PKK'lı teröristle `sıcak temas' sağladı. Güvenlik güçlerinin `teslim ol' çağrısına teröristlerin ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışma yoğun olarak sürerken Siirt'teki 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'ndan Sikorsky helikopterlerle özel eğitimli komandolar indirildi.

Operasyonun başlamasıyla birlikte ilçe merkezinde elektriklerin ve telefonlar kesildi.

ÇUKURCA'DA ÇATIŞMA: 2 ŞEHİT
    Bir başka şehit haberi de Hakkari Çururca'dan geldi. Kayalık bölge olan Kazan Vadisi'nde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu

2. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Hepsine Allah'tan rahmet diliyorum,diliyoruz. Allah ailesine sabır versin.
    O teröristlere ne versin söylemiyorum,bela anıp günaha girmek istemem.
    Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın insan görünümlü yaratıkları.

3. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Allah rahmet eylesin...Ailelerinin ve tüm Türkiye'nin başı sağolsun...
    Yeter artık bitsin şehit haberleri

eruh ve çukurca'da 7 şehit konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şehitler ve âlimler

Şehitler ve âlimler

Sual: Âlimler mi üstün şehitler mi? Kur'anda şehitlerin ölü olmadığı bildiriliyor. Peygamberler şehitlerden üstün değil mi? Peygamberlere ölü demek caiz midir? CEVAP Herhangi bir Müslüman bile şehit olabilir. Hadis-i şerif meali: (Allahü teâlâdan sıdk ile ihlas ile şehidlik isteyen, yatağında ölse de, şehiddir.) [Müslim] Şehitler, âlimlerden üstün değildir. Âlimin kıymeti büyüktür. Birkaç...
  2. şehit anıtları ve anıt mezarlar

şehit anıtları ve anıt mezarlar

şehit anıtları Başta Türkiye topraklarında olmak üzere bugünkü devlet yapısına göre 42 ülkede Türk Şehitlikleri bulunmaktadır Afyon Zafer Anıtı (Merkez) Zafertepe Anıtı Çiğiltepe Şehitliği Dumlupınar Şehitliği Mehmetçik Anıtı Yüzbaşı Ağah Efendi (Kurtkaya) Şehitliği Yıldırım Kemal Şehitliği Üç Tepeler Şehitliği (Büyük Aslıhanlar Şehitliği) Giresunlular Alay Şehitliği Anıtkaya Şehitliği Şuhut...
  3. şehitlerin ve yaralıların kimlikleri

şehitlerin ve yaralıların kimlikleri

Erzincan Valisi Ali Güngör, Askeri Hastane çıkışında terör örgütünün mayınlı tuzağı hakkında yaptığı açıklamada, askeri kamyonun devriye nöbetinden dönmekte olduğunu bildirdi. Ali Güngör, "Araçta Kars'tan gelen tabur komutanımız, kurmay yarbayımız ve bir jandarma yüzbaşımız ile ikisi uzman çavuş olmak üzere toplam 11 askerimiz patlamaya maruz kalmıştır. Toplam 9 şehit var....
  4. Menemen olayı ve şehit Kubilay...

Menemen olayı ve şehit Kubilay...

şehit kubilay olayı kubilay olayı ile ilgili sözler anıtı ile ilgili sözler atatürkün hakkındaki sözleri 3 Aralık 1930 tarihinde Menemen'de meydana gelen irtica olayında şehit edilen öğretmen, yedeksubay Kubilay ve Kubilay'la ilgili anıt haberi (Cumhuriyet gazetesi, 11 Mart 1931) MENEMEN OLAYI Derviş Mehmet isminde bir yobaz ve altı silahlı arkadaşı 23 Aralık 1930 günü Menemen'e gelmişler...
  5. 7 Şehit Daha !!

7 Şehit Daha !!

Siirt ve Hakkari'de 7 askerimiz şehit oldu yine meleklerim :uhu: 7 si vefat etti 4 tanesi ise yaralandi :uhu: Vefat edenlere allahtan rahmet diliyorum. ailelerine, o ana ve babalara sabir versin yüce rabbim :uhu: :uhu: Yaralanlarada acil sifa diliyorum ve güc kuvvet diliyorum :uhu: Siirt'in Eruh ilçesinde terörsitlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 5 asker şehit olurken 4...

Sayfayı Paylaş