Erzurum Burması Modelleri 2011

Konu, 'Takı ve Takı Tasarım' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

erzurum burması fiyatları erzurum burmasi fiyatlari burma bilezik fiyatları burması modelleri Altının değeri ve modası asla değişmiyor arkadaşlar.Yeni evlenecek gelin adaylarına özellikle doğuda çok büyük anlam taşıyan 22 ayar altın modelleri takılıyor.İşte bunlardan biri olan Erzurum burma bilezik konusunda bu işin patentini alarak Erzurum burması adı altında bileziklerini artık alıcıya sunuyor.Altın sever bayanlar, yatırım yapmak isteyenler, gelin adayına altın alacaklar sizleri Erzurum burması modellerinden seçtiğim bilezikleri sunuyorum.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Modellerden sonra sizlere Erzurum burmasının nasıl yapıldığına dair ufak bilgileri paylaşıyorum.

Burma bilezik yapım ustası Mevlüt Özkırbaç, bir çift burma yapımının bir gün sürdüğünü anlatarak, “Özellikle bileziğin kaş bölümleri çelik kalemlerle işleniyor” diye konuştu. Özkırbaç, burma bilezik yapımını şöyle anlattı: “Yüksek ateş ısısında potada eritilen altın, daha sonra analizi yapılarak ayarı belirleniyor. Kaş kesimi yapıldıktan sonra, saatlerce işlenmesi gerçekleştiriliyor. Kaç gram olacağı belirlenen bilezik, daha sonra tel olarak çekilir ve bu haldeki altın daha sonra büyük dikkatle bükülür. Kaynak işlemleri de gerçekleşen bilezik kıvrıldıktan sonra parlatılır ve son rütuş yapılarak vitrinlerdeki yerini alır.”

2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye

Benim sözlümde erzurumlu ozman ne ediyorum direk gidip yanına sevgulümmmmmmmm bana bunlardan alll diyorum:)

3. ebe melek

ebe melek Üye

ben altin sevmiyom ama yilan baslida guzeldi yani gözum kaldi yaaaaaaaaaaaaaaa

4. $ul€

$ul€ Yeni Üye

altını hiç sevmiyorum yaaa :S

5. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

bende altin takmayi sevmem ama güzelermis

6. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye

hiç sevmem altın takmayı

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bilezikler

inşallah bizim kızda bulardan istemez yandık yoksa :) tabi işin şakası ona canım feda çoğu kadın hak eder bunları

8. zerrinplt

zerrinplt Üye

Ben altın sevmiyorum ama bunlara bayıldım

Erzurum Burması Modelleri 2011 konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Erzurum Tarihi, Geçmişten Günümüze Erzurum

geçmişten günümüze tarihi önemini koruyan şehirler erzurumun tarihi geçmişi erzurum geçmişi ali fuat taşkesenlioğlu erzurumun Erzurum ilinin geçmişten günümüze kadar gelen tarihi yapısı gelişimi ve bilgilerini merak edenler için buyrun Erzurum tarihi:tik: Tarihin İlk Dönemlerinde Erzurum Erzurum hakkında bilinen en eski yazılı tarih kaynakları olarak kabul edilebilecek Hitit (Boğazköy) ve...
  2. Erzurum Kalesi Resimleri, Erzurum Kalesi Görüntüleri

erzurum görüntüleri erzurum kalesi kalesi tarihi resimleri Erzurum'a yolunuz düşerse eğer bu tarihi kaleyi mutlaka görmelisiniz derim arkadaşlar.Genel yapısı ve tarihe bir çok olaya imzasını atan meşhur Erzurum kalesi tüm heybetiyle karşınız da:)
  3. 2011 Eldiven modelleri

2011 eldiven modelleri Kış geldi artık ellerinizin sıcak kalmasınımı istiyosuz ozman buyrun bakın eldiven modellerine :)
  4. 2011 Bindallı Modelleri

2012 ve 2011 model bindallı modelleri burada meleklerim :D:D:D Kına gecelerinde bindallı giymek son zamanlarda çok moda oldu bende evlenecek gelin adayları meleklerimiz için 2011 yılının bidallı modellerini sizlerle paylaşmaya karar verdim.Eğer sizde kına gecenizde bu tür bindallı giymeyi düşünüyorsanız işte size modelleri:)
  5. 2011 saç modelleri

saç modelleri 2011 nişan saç modelleri 2011 gülben ergenin modeli gülben ergen modeli ergen saçımız görünümümüzü en çok etkileyen bölegelerimizden biridir şüphesiz işte bunlarda 2011 in sac trendlerinden bazıları umarım begenizrsiniz melekler....
  6. 2011 Ugg Bot Modelleri

Son yıllarda ortalığı kasıp kavuran UGG botlar, yaz kış giyilebilme özellikleriyle hem bir ilki, hem de tüm dünyayı saran bir moda yarattı.
  7. 2011 En Güzel Şal Modelleri

en güzel şal modelleri şal modelleri 2011 örnekleri 2011 şalmodelleri Serin havalarda üzerinize alacağınız ve üstünüzde gayet şık duracağına inandığım harika şal modellerini sizler için paylaşıyorum.
  8. Kap modelleri 2011

kap modelleri 2011 kap modelleri 2011 yaz kayra kap modelleri, 2011, yaz, armine, armine kap modelleri, yeni sezon trendleri burada arkadaşlar. Tesettürlü Melek'lerimiz için, yılın kap modellerini, Armine markası adı altında, bu yazımızda paylaşıyoruz Melek'ler.
  9. 2011 Saç Modelleri

omuzlarda saç modelleri 2011 omuzda saç modelleri 2011 2011 festivallerine az bir süre kaldı. Bu partiler sizin güzel elbiseler giymeniz, metal aksesuarlar ve harika ayakkabılar giymeniz için vardır. Ayrıca kıyafetinizi daha şık gösterecek harika bir saç modeli yapmanın da zamanı geldi. Bu tatil görünüşünü elde etmek için önemli olan şey, saçınıza uyacak bir saç modeli seçmektir. Omuz...
  10. 2011 Küt Saç Modelleri

küt saç modelleri küt saç modelleri 2011 2011 kesim bayan 2011 küt saç modelleri, tarzları, kesimleri, şekilleri, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Küt saç kesimi hiç modası geçmeyen bir saç kesimidir melekler :) Hemen her yaşta güzel duran bu saç kesimi daha ziyade gür ve kalın telli saçlarda daha hoş durur.Tabi saçınız çok gürse bu modeli yaptırırken kuaförününze ara makas...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. erzurum burmasi

,
  2. erzurum burma bilezik modelleri

,
  3. erzurum altın burma fiyatları