gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Erzurum Burması Modelleri 2011

Konu, 'Takı ve Takı Tasarım' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

erzurum burması fiyatları erzurum burmasi fiyatlari burma bilezik fiyatları burması modelleri Altının değeri ve modası asla değişmiyor arkadaşlar.Yeni evlenecek gelin adaylarına özellikle doğuda çok büyük anlam taşıyan 22 ayar altın modelleri takılıyor.İşte bunlardan biri olan Erzurum burma bilezik konusunda bu işin patentini alarak Erzurum burması adı altında bileziklerini artık alıcıya sunuyor.Altın sever bayanlar, yatırım yapmak isteyenler, gelin adayına altın alacaklar sizleri Erzurum burması modellerinden seçtiğim bilezikleri sunuyorum. [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Modellerden sonra sizlere Erzurum burmasının nasıl yapıldığına dair ufak bilgileri paylaşıyorum.

Burma bilezik yapım ustası Mevlüt Özkırbaç, bir çift burma yapımının bir gün sürdüğünü anlatarak, “Özellikle bileziğin kaş bölümleri çelik kalemlerle işleniyor” diye konuştu. Özkırbaç, burma bilezik yapımını şöyle anlattı: “Yüksek ateş ısısında potada eritilen altın, daha sonra analizi yapılarak ayarı belirleniyor. Kaş kesimi yapıldıktan sonra, saatlerce işlenmesi gerçekleştiriliyor. Kaç gram olacağı belirlenen bilezik, daha sonra tel olarak çekilir ve bu haldeki altın daha sonra büyük dikkatle bükülür. Kaynak işlemleri de gerçekleşen bilezik kıvrıldıktan sonra parlatılır ve son rütuş yapılarak vitrinlerdeki yerini alır.”

2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Benim sözlümde erzurumlu ozman ne ediyorum direk gidip yanına sevgulümmmmmmmm bana bunlardan alll diyorum:)

3. ebe melek

ebe melek Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    ben altin sevmiyom ama yilan baslida guzeldi yani gözum kaldi yaaaaaaaaaaaaaaa

4. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    altını hiç sevmiyorum yaaa :S

5. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    bende altin takmayi sevmem ama güzelermis

6. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
    hiç sevmem altın takmayı

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bilezikler
    inşallah bizim kızda bulardan istemez yandık yoksa :) tabi işin şakası ona canım feda çoğu kadın hak eder bunları

8. zerrinplt

zerrinplt Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ben altın sevmiyorum ama bunlara bayıldım

Erzurum Burması Modelleri 2011 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erzurum Çorbasi

Erzurum Çorbasi

ERZURUM ÇORBASIMalzemeler ; 6 kişi içinKıymayı tuz karabiber ve rendelenmiş soğanla yoğurun.Misket büyüklüğünde köfteler yapın. İki kaşık salça ve bir lt. suyu kaynatıp köfteleri içine atın. Köftelerin pişmesine yakın şehriyeleri ekleyin.Diğer tarafta hazıırladığınız sarmısaklı yoğurdu karıştıra karıştıra tencereye ekleyip ateşten alın. 300 gr Kıyma1 çay bardağı Yıldız Şehriye1 adet Kuru...
  2. Erzurum

Erzurum

erzurum karskapı cezaevi karskapı askeri cezaevi askeri kars kapı ceza evi Erzurum Tarihi Roma istilasından önce, bugün Erzurum’un bulunduğu yerde değişik dönemlerde Karin, Karna, Garin, Karndi ve Kalhak isimli bir şehir bulunduğu tarihi kaynaklara dayanılarak tespit edilmiştir. M.Ö. 408-450 yıllarında yaşamış olan Bizans İmparatoru ll. Teodosinus doğudan gelen İranlı’ların saldırılarına...
  3. Barbour 2011 Ayakkabı Modelleri

Barbour 2011 Ayakkabı Modelleri

barbour ayakkabı barbour ayakkabı fiyatları barbour, ayakkabı, modelleri, resimleri, özellikleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Barbour , kauçuk taban ve kanvas kumaşı sayesinde terletmeyen, dört mevsim giyilebilme özelliğine sahiptir. Bu koleksiyonda, uzun ve yorucu günlerin zorluğunu size hissettirmeyen rahat ve ergonomik modeller, renkli, enerjik ve sizlere...
  4. 2011 şapka modelleri

2011 şapka modelleri

şapka modelleri ,2011 şapka modellei, şık kullanışlı şapkalar, şapka, sizler çin seçtiklerimiz kızlar...
  5. 2011 Nike Şapka Modelleri

2011 Nike Şapka Modelleri

2011, nike, şapka modelleri, çeşitleri, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Şapkasız güneşe çıkmayın melekler :) Özellikle de bu sıcak havalarda şapka, sağlığımız açısından aksesuardan öte bir ihtiyaç :) Nike her zaman ki gibi zarif ve sade modelleriyle karşınızda ,buyrun:)

Sayfayı Paylaş