Erzurum Burması Modelleri 2011

Konu, 'Takı ve Takı Tasarım' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

erzurum burması fiyatları erzurum burmasi fiyatlari burma bilezik fiyatları burması modelleri Altının değeri ve modası asla değişmiyor arkadaşlar.Yeni evlenecek gelin adaylarına özellikle doğuda çok büyük anlam taşıyan 22 ayar altın modelleri takılıyor.İşte bunlardan biri olan Erzurum burma bilezik konusunda bu işin patentini alarak Erzurum burması adı altında bileziklerini artık alıcıya sunuyor.Altın sever bayanlar, yatırım yapmak isteyenler, gelin adayına altın alacaklar sizleri Erzurum burması modellerinden seçtiğim bilezikleri sunuyorum.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Modellerden sonra sizlere Erzurum burmasının nasıl yapıldığına dair ufak bilgileri paylaşıyorum.

Burma bilezik yapım ustası Mevlüt Özkırbaç, bir çift burma yapımının bir gün sürdüğünü anlatarak, “Özellikle bileziğin kaş bölümleri çelik kalemlerle işleniyor” diye konuştu. Özkırbaç, burma bilezik yapımını şöyle anlattı: “Yüksek ateş ısısında potada eritilen altın, daha sonra analizi yapılarak ayarı belirleniyor. Kaş kesimi yapıldıktan sonra, saatlerce işlenmesi gerçekleştiriliyor. Kaç gram olacağı belirlenen bilezik, daha sonra tel olarak çekilir ve bu haldeki altın daha sonra büyük dikkatle bükülür. Kaynak işlemleri de gerçekleşen bilezik kıvrıldıktan sonra parlatılır ve son rütuş yapılarak vitrinlerdeki yerini alır.”

2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye

Benim sözlümde erzurumlu ozman ne ediyorum direk gidip yanına
    sevgulümmmmmmmm bana bunlardan alll diyorum:)

3. ebe melek

ebe melek Üye

ben altin sevmiyom ama yilan baslida guzeldi yani gözum kaldi yaaaaaaaaaaaaaaa

4. $ul€

$ul€ Yeni Üye

altını hiç sevmiyorum yaaa :S

5. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

bende altin takmayi sevmem ama güzelermis

6. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye

hiç sevmem altın takmayı

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bilezikler

inşallah bizim kızda bulardan istemez yandık yoksa :) tabi işin şakası ona canım feda çoğu kadın hak eder bunları

8. zerrinplt

zerrinplt Üye

Ben altın sevmiyorum ama bunlara bayıldım

Erzurum Burması Modelleri 2011 konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Erzurum

erzurum karskapı cezaevi karskapı askeri cezaevi askeri kars kapı ceza evi Erzurum Tarihi Roma istilasından önce, bugün Erzurum’un bulunduğu yerde değişik dönemlerde Karin, Karna, Garin, Karndi ve Kalhak isimli bir şehir bulunduğu tarihi kaynaklara dayanılarak tespit edilmiştir. M.Ö. 408-450 yıllarında yaşamış olan Bizans İmparatoru ll. Teodosinus doğudan gelen İranlı’ların saldırılarına...
  2. 2011 Tessettür Giyim Modelleri

2011 tesettür, giyim, modelleri, resimleri, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Bayan elbisesi, hanımların alışveriş alışkanlıklarının başında gelir. Pardesü, eşarp ile de şıklıklarını tamamlamış olurlar. Şifon kumaş elbiseler, farklı tunik modelleri, bayan kap modelleri sizler için sunuyoruz melekler.
  3. 2011 Şapka Modelleri

Hollywood şapkaları sever. Abartısız sonbahar ya da ilkbahar olsun,şapkalar her zaman moda olacak ,ölçülü aksesuarlardır.Esasen,kişilerin başlarını yağmurdan ve güneşten korumak için kullanılmışlardır ama bu günlerde çift fonksiyonları vardır.Sadece yüzümüzü havadan korumakla kalmaz ayrıca da bize keskin bir görünüş de sunar. Eğer hayatınızda şapka takmayı seven bir adama sahip olacak kadar...
  4. 2011 Mutfak Dolabı Modelleri

Çelik tezgahlar ve duvar kaplamaları ile kombine edilen parlak metalik kırmızı lake kapı ve dolaplar çağdaş ve çarpıcı bir kompozisyon oluşturmaktadır. Kavisli kapılar ile taban ve duvar üniteleri alüminyum görünümlü gövdelere sahiptir. Mat siyah lake kenarlı silindir kapağı ve dönen başlıklı temel üniteleri içeren dairesel pişirme ünitesi göz alıcıdır. Çelik lavabo tezgahla bir bütündür....
  5. 2011 günlük saç modelleri

2012 aradığınız günlük saç modellerini burada bulabilirsiniz bayanlar.değişik değişik gerek topuz gerekse salık saç modelleri gibi birbirinden gösterişli modellerle gözalacaksınız

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. Erzurum burma bilezik

,
  2. altın erzurum burması

,
  3. erzurum burmasi