gebe
  1. ..αѕi_мєℓєk..

..αѕi_мєℓєk.. Banned

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

erzurum çorbası=kesme aşı=erişte çorbasi

Konu, 'Çorbalar' kısmında ..αѕi_мєℓєk.. tarafından paylaşıldı.

kesme aşı çorbası erişte çorbası erişte nasıl yapılır kesme aşı tarifi [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][​IMG][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]KESME ÇORBASI [/FONT][/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]MALZEMELER[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]1.5 su bardağı önceden kesilmiş çorbalık erişte (ben hazır kullandım)[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]1 çay bardağından biraz fazla önceden haşlanmış yeşil mercimek[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]1 baş kuru soğan[/FONT]
    2 yemek kaşığı kadar tereyağı
    2 yemek kaşığı kıyma
    1.5 su bardağı et suyu
    1.5 yemek kaşığı salça
    1 tatlı kaşığı kurutulmuş reyhan otu veya Erzuruma has tarhın otu
    pulbiber, tuz

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]NASIL MI YAPTIM?[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Tencereye ilk önce yağı koydum yağ eridikden sonra çok küçük doğradığım soğanları ilave edip iyice pembeleştirdim. Pulbiber, kıyma ve salçayı ekledim ve salça eridikden sonra yeşil mercimeği ilave edip et suyunu kattım. Bir taşım kaynadıkdan sonra erişteleri ve tuzunu ilave edip üzerine yaklaşık 4 su bardağı kadar kaynar su ilave ettim. Epeyce kaynadıkdan sonra reyhanını atıp 4-5 dakika daha kaynatıp ocağı kapattım.[/FONT]

Afiyet olsun....
    Hayırlı iftarlar.....
    [/FONT]

erzurum çorbası=kesme aşı=erişte çorbasi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kesme Çorbası (Tokat Yöresi)

Kesme Çorbası (Tokat Yöresi)

tokat yöresi yemekleri tokat yöresine ait yemekler rüyada erişte kesmek Malzemeler 2 çorba kaşıgı salça Erişte 0,5 çay bardagı bulgur 1 kase kurutulmuş erik(pestil de olabilir) 2 yemek kaşıgı sıvı yağ 1 küçük soğan Tuz, nane, yeterince su Yapilis Tarifi Tenceremize su, tuz ve erikleri koyup kaynatalım.Yumuşayınca bulguru, sonra erişteyi koyalım.Erişteler erimeden ocağımızı...
  2. Tavuklu erişte çorbası

Tavuklu erişte çorbası

MALZEMELER 1 adet havuç 1 adet yeşil kabak 2 sap kereviz 1 adet tavuk şnitzel 1 bardak erişte 2 bardak tavuk suyu 2 bardak su 2 çorba kaşığı tereyağ Tuz Karabiber HAZIRLANIŞI Tavugu tırnak büyüklüğünde küçük parçalar halinde doğrayın. Çorbayı pişireceğiniz tencereye önce tereyağını koyup kızdırın sonra tavukları ilave edin. Tavuklar pembeleşince içine küçük kareler halinde doğradığınız...
  3. Erzurum Çorbasi

Erzurum Çorbasi

ERZURUM ÇORBASIMalzemeler ; 6 kişi içinKıymayı tuz karabiber ve rendelenmiş soğanla yoğurun.Misket büyüklüğünde köfteler yapın. İki kaşık salça ve bir lt. suyu kaynatıp köfteleri içine atın. Köftelerin pişmesine yakın şehriyeleri ekleyin.Diğer tarafta hazıırladığınız sarmısaklı yoğurdu karıştıra karıştıra tencereye ekleyip ateşten alın. 300 gr Kıyma1 çay bardağı Yıldız Şehriye1 adet Kuru...
  4. Aş Çorbası

Aş Çorbası

MALZEMELER 2 Çorba Kaşığı Sıvıyağ 2 Adet Soğan 1 Çorba Kaşığı Salça 150 gr. Kıyma 1 Adet Etsuyu Tableti 1 Su Bardağı Su 1 Çay Bardağı Haşlanmış Nohut 1 Çay Bardağı Haşlanmış Yeşil Mercimek Karabiber 1 Çay Bardağı Erişte Tuz, Kırmızıbiber, Nane HAZIRLANIŞI Kıymayı, tuz ve karabiberle yağurun. Küçük parçalar koparın. Elinizde yuvarlayarak minik köfte şekli verin. Soğanları yemeklik doğrayın....
  5. Erişte Terbiyeli mercimek çorbası

Erişte Terbiyeli mercimek çorbası

terbiyeli yeşil mercimek çorbası terbiyeli erişteli yeşil mercimek çorbası erişte Kızlar mercimek çorbasını birde erişte terbiyeli deneyin:) Malzemeler 1 su bardağı haşlanmış yeşil mercimek 1 su b. erişte 1 su b. tavuk suyu 1 soğan 2 diş sarımsak su tuz sıvıyağ Terbiyesi için 3 çorba k. un bir kase yoğurt yarım limon Üzeri için 1 çorba k. tereyağ reyhan Hazırlanışı Soğanı ve...

Sayfayı Paylaş