gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Erzurum Yöresi - Kağızmana Ismarladım

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Kağızmana ısmarladım nargele nargele Gümüş kemer ince bele dar gele dar gele vay Dar gele dar gele vay dar gele dar gele

Bahar yayılır kuzu yan yana yan yana
    Benim yarim inci takar gerdana gerdana vay
    Gerdana gerdana vay gerdana gerdana

Benim yarim güzellerden bir dane
    İÇlerinde sarı saçlı güldane güldane vay
    Güldane güldane vay güldane güldane

Erzurum Yöresi - Kağızmana Ismarladım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erzurum Çorbasi

Erzurum Çorbasi

ERZURUM ÇORBASIMalzemeler ; 6 kişi içinKıymayı tuz karabiber ve rendelenmiş soğanla yoğurun.Misket büyüklüğünde köfteler yapın. İki kaşık salça ve bir lt. suyu kaynatıp köfteleri içine atın. Köftelerin pişmesine yakın şehriyeleri ekleyin.Diğer tarafta hazıırladığınız sarmısaklı yoğurdu karıştıra karıştıra tencereye ekleyip ateşten alın. 300 gr Kıyma1 çay bardağı Yıldız Şehriye1 adet Kuru...
  2. Erzurum

Erzurum

erzurum karskapı cezaevi karskapı askeri cezaevi askeri kars kapı ceza evi Erzurum Tarihi Roma istilasından önce, bugün Erzurum’un bulunduğu yerde değişik dönemlerde Karin, Karna, Garin, Karndi ve Kalhak isimli bir şehir bulunduğu tarihi kaynaklara dayanılarak tespit edilmiştir. M.Ö. 408-450 yıllarında yaşamış olan Bizans İmparatoru ll. Teodosinus doğudan gelen İranlı’ların saldırılarına...
  3. Erzurum Barı

Erzurum Barı

erzurum barları dinle erzurum barları barı barı oynayan çocuklar dinle Yüzyılların ardından kopup gelen bir vakar, Kahramanlık, yiğitlik, erlik destanıdır bar. Bu oyunda gör bizi, geçme sakın ıraktan, Gözün varsa seçersin, barda karayı aktan. Bir savaş seyri vardır dadaşın her barında, Görünce kanın kaynar, o an damarlarında. Doyum olmaz bir görsen köroğlunun barını, Güvenirsin gücüne,...
  4. Isparta Yöresi Yemekleri

Isparta Yöresi Yemekleri

ıspartanın yöresel yemekleri ısparta yöresel yemekleri ısparta düğün yöresi Türk mutfağı dünyanın sayılı mutfaklarındandır. Beslenme, bir milletin yaşayış biçimini ve fiziksel yapısını da etkiler. Buna dayanarak, mutfağın folklor açısından yeri tartışılmazdır. Isparta yöresinde halk mutfağı çok zengin bir özellik göstermektedir. Sebze, et, tahıl kökenli yemek çeşitlerinin yanı sıra ekmek,...
  5. Erzurum yöresi yöresel halk oyun çeşitleri

Erzurum yöresi yöresel halk oyun çeşitleri

erzurum yöresi oyunları erzurum yöresel oyunları barı oynayan çocuklar yöresi oyun havaları yöresel oyun havaları Erzurum yöresine ait yöresel hakl oyunları çeşitleri ve detayları :) ERZURUM HALK OYUNLARI Erzurum asırlar boyunca Asya ve Avrupa arasında önemli bir geçit ve ticaret merkezi olmuştur.İran ve Kafkasya üzerinden gelen kavimlerle avrupadaki diğer kavimlerlerin kültürlerinin etkisi...

Sayfayı Paylaş