gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Erzurumlu Emrah - Bad-ı Saba Selam Söyle O Yare 1

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Bad-ı saba selam söyle o yare Mübarek hatırı hoş mudur nedir Nideyim yitirdim bulamam çare
    Mestan ela gözler yaş mıdır nedir

O nazlı canana uğrasa yollar
    Bize mesken oldu kahveler hanlar
    Yarin meclisinde oturan canlar
    Hesap etsin yıllar boş mudur nedir

Eğil güzel eğil saçın sürünsün
    Aç beyaz göğsünü memen görünsün
    Evvel benim idin şimdi kiminsin
    Gündüzün hoş geçen düş müdür nedir

Emrah eder can bülbülüm kafeste
    Benim arzuhalim bildirin dosta
    Kendim gurbet elde gönlüm sılada
    Gitmiyor kervanım kış mıdır nedir

Erzurumlu Emrah - Bad-ı Saba Selam Söyle O Yare 1 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erzurumlu Emrah - Uykudan Uyanmış

Erzurumlu Emrah - Uykudan Uyanmış

Uykudan uyanmış gözleri bir hoş Dedim sarhoşmusan söyledi yoh yoh Ağ elleri boğum boğum gınalı Dedim yar bayram mı söyledi yoh yoh Dedim kalem nedir dedi kaşımdır Dedim inci nedir dedim Dedim onbeş nedir dedi yaşımdır Dedim artık var mı söyledi yoh yoh Dedim ölüm vardır dedi aynımda Dedim zulüm vardır dedi boynumda Dedim ak memeler dedi koynumda Dedim ver ağzıma dedi ki yok yok Dedim...
  2. Erzurumlu Emrah - Şimdengerü Nazlı Yare Küskünüm

Erzurumlu Emrah - Şimdengerü Nazlı Yare Küskünüm

Şimdengerü nazlı yare küskünüm Yıktı hatırımı barışmam gayrı Alem gelip bana rica ederse Çevirdim yüzümü görüşmem gayrı Güzel keklik gibi kafeste olsa Altın vezni ile cevahir tartsa Yarim mahşer günü şefaat etse Giderim mahşere görüşmem gayrı Bu yıl da Emrahi yarsız kışlasın Varır isem o yar beni taşlasın Şimdengerü bildiğini işlesin Hiç bir umuruna karışmam gayrı
  3. Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Sevdiğim gurbette yeter yad oldum Gözlerim kan ağlar dilim dad eyler Küçücükken gözüm açıp gördüğüm Bana senden gayrı kim imdad eyler Ben de bilmem ne diyardan olduğum Hasretinden sararıp da solduğum El bağlayıp divanına durduğum Ne öldürür beni ne azad eyler Açılmadı şu dağların lalesin Yıktın viran ettin ömrüm kalesin Emrah eder çok çekmişim belasın Beni koymuş yad elleri şad eyler
  4. Erzurumlu Emrah - Çığrışır Bülbüller Gelmiyor Bağban 1

Erzurumlu Emrah - Çığrışır Bülbüller Gelmiyor Bağban 1

Çığrışır bülbüller gelmiyor bağban Hoyrat dost bağından gül aldı gitti Türlü mihnet ile bir bağ bezettim Ben yari besledim el aldı gitti Yüz bin mihnet çektim bir daha gerek Hayli ömür ister bir daha görek Yari elden aldı o kanlı felek Aktı gözüm yaşı sel oldu gitti Nazlı yardan kem haberler geliyor Dostlarım ağlıyor düşman gülüyor Dediler ki Sefil Emrah ölüyor Kimi kazma kürek bel aldı gitti
  5. Erzurumlu Emrah - Bundan Sonra Ben O Yare

Erzurumlu Emrah - Bundan Sonra Ben O Yare

Bundan sonra ben o yare küskünüm Yıktı hatırımı konuşmam gayrı Cümle alem gelse minnet eylese Çevirdim yönümü barışmam gayrı Kızılırmak gibi çağlayıp akşam Ok vurup sinemin bendini yıksam Yarın mahşet günü şefaat etsem Giderim mahşerden görüşmem gayrı Emrah'ımda bu yıl yarsız kışlasın Döner isem o yar beni taşlasın Bundan sonra bildiğini işlesin Hiçbir umuruna karışmam gayrı

Sayfayı Paylaş