gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Erzurumlu Emrah - Bilmez (Surette Mevla'ya)

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Surette Mevla'ya aşık olanlar Surette kakül-i Leyla'yı bilmez Arayıp dünyada Hakk'ı bulanlar
    Değil kim dünyayı ukbayı bilmez

Devlet-i dehr içre olanlar mesrur
    Derunu harabdır birun ma'mur
    Safi dil olmayan sofi-i mağrur
    Çektiği gussa-i esmayı bilmez

Emrahi akıbet olursun fani
    Tutalım ki oldun Yusuf'u sani
    İsbat-ı Hak edüb nefsini tanı
    Nefsini bilmeyen Mevla'yı bilmez

Erzurumlu Emrah - Bilmez (Surette Mevla'ya) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erzurumlu Emrah - Uykudan Uyanmış

Erzurumlu Emrah - Uykudan Uyanmış

Uykudan uyanmış gözleri bir hoş Dedim sarhoşmusan söyledi yoh yoh Ağ elleri boğum boğum gınalı Dedim yar bayram mı söyledi yoh yoh Dedim kalem nedir dedi kaşımdır Dedim inci nedir dedim Dedim onbeş nedir dedi yaşımdır Dedim artık var mı söyledi yoh yoh Dedim ölüm vardır dedi aynımda Dedim zulüm vardır dedi boynumda Dedim ak memeler dedi koynumda Dedim ver ağzıma dedi ki yok yok Dedim...
  2. Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Sevdiğim gurbette yeter yad oldum Gözlerim kan ağlar dilim dad eyler Küçücükken gözüm açıp gördüğüm Bana senden gayrı kim imdad eyler Ben de bilmem ne diyardan olduğum Hasretinden sararıp da solduğum El bağlayıp divanına durduğum Ne öldürür beni ne azad eyler Açılmadı şu dağların lalesin Yıktın viran ettin ömrüm kalesin Emrah eder çok çekmişim belasın Beni koymuş yad elleri şad eyler
  3. Erzurumlu Emrah - Salındı Bahçeye Girdi

Erzurumlu Emrah - Salındı Bahçeye Girdi

salındı bahçeye girdi çiçekler selama durdu Salındı bahçeye girdi Çiçekler selama durdu Mor menekşe boyun eğdi Gül kızardı hicabından Bahçenin kapısın'açtım Sandım ki cennete düştüm Ben o dosttan ayrı düştüm Elin dilinden dilinden Bahçenin kapısı güldür Dalında öten bülbüldür Sefil Emrah sana kuldur Bağışla geç günahından
  4. Erzurumlu Emrah - Bu Meral Bakışın Ey Per-i Suret

Erzurumlu Emrah - Bu Meral Bakışın Ey Per-i Suret

Bu meral bakışın ey per-i suret Çok açtı bağrımda yara gözlerin Bilmem huri midir yoksa ki afet Yakar baktığını nara gözlerin gözlerin Dilden işvelenip mestane süzer Gamzelerin oku bağrımda gezer Bir kez iltifatla eylese nazar Olur şu gönlüme çare gözlerin gözlerin Emrah'ı alemde bikarar ettin O nihan aşkını aşikar ettin Aklımı fikrimi tar ü mar ettin Fitne bakışları kara gözlerin gözlerin
  5. Erzurumlu Emrah - Bir Tipiye Yakalandım

Erzurumlu Emrah - Bir Tipiye Yakalandım

Bir Tipiye Yakalandım Yaz Günü Vah Bana Bana Bana Nasıl İştir Anlamadım Ne Bilem Vah Benim Başıma Hey Kar Yağdı Saçıma Ak Düştü Saçıma Ararım Dünü Nasıl İştir Anlamadım Ne Bilem Vah Benim Başıma Hey Kar Yağdı Saçıma Bilemedim Bahar İle Yazımı Felek Bilmem Çektiğime Razı Mı Elim Tutmaz Çalamam Ki Sazımı Nasıl İştir Anlamadım Ne Bilem Aşık Emrah Figan İle Zar İle Darelendi Yürek Bir Çift Söz...

Sayfayı Paylaş