gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Erzurumlu Emrah - Dinleyelim Dağ Başında Figanı

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Dinleyelim dağ basında figanı Görelim ne demiş o Leyla Leyla İkimiz de oturalım diz dize
    Bir de hu çekelim hu Leyla Leyla

Felek çakmağını üstüme çaktı
    Beni bir onulmaz derde bıraktı
    Vücudum şehrini odlara yaktı
    Yandım ateşine su Leyla Leyla

Felek kemendini eyledi çengel
    Yare varam diyom koymuyor engel
    Ölürsem sevdiğim üstüme sen gel
    Çeşmin yaşı ile yu Leyla Leyla

Daim dilimizde Hakk'ın kelamı
    Uğra dost yanına eyle selamı
    İsmini sorarsan Emrah gulamı
    Daim aklımızda o Leyla Leyla

Erzurumlu Emrah - Dinleyelim Dağ Başında Figanı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erzurumlu Emrah - Şu Karşıki Dağlar

Erzurumlu Emrah - Şu Karşıki Dağlar

Şu karşıki karlı dağlar Pare pare duman şimdi Sevişmesi bir hoş ama Ayrılması yaman şimdi Gülün çevresi har m'ola Çektiğin ah ü zar m'ola Acep beni anar m'ola Ol kaşları keman şimdi Arasam yari bulurum Yoluna serim veririm Bir gün görmesem ölürüm Gör n'eyledi yaman şimdi Emrah'ım kapıya çıkar Çıkar da yollara bakar Aşıkı odlara yakar Boyu uzun fidan şimdi
  2. Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Sevdiğim gurbette yeter yad oldum Gözlerim kan ağlar dilim dad eyler Küçücükken gözüm açıp gördüğüm Bana senden gayrı kim imdad eyler Ben de bilmem ne diyardan olduğum Hasretinden sararıp da solduğum El bağlayıp divanına durduğum Ne öldürür beni ne azad eyler Açılmadı şu dağların lalesin Yıktın viran ettin ömrüm kalesin Emrah eder çok çekmişim belasın Beni koymuş yad elleri şad eyler
  3. Erzurumlu Emrah - Hey Efendim Evvel Baştan

Erzurumlu Emrah - Hey Efendim Evvel Baştan

Hey efendim evvel baştan Kuran min'di hece min'di İstersen aleme danış Gündüz min'di gece min'di Melekler ol hakkın hası İblis olmuş ana asi Gökten ol kudret lokması Toka min'di aca min'di Melekler saf saf dizildi İblisin bağrı ezildi Dört kitap nerde yazıldı Yoksa gökten hoca min'di Sefil Emrah derki yardır Dünyada dört kitap vardır Beytullahın üstü nurdur Şama min'di hacca min'di
  4. Erzurumlu Emrah - Hayal Hayal Olmuş Karşıki Dağlar

Erzurumlu Emrah - Hayal Hayal Olmuş Karşıki Dağlar

Hayal hayal olmuş karşıki dağlar Muhannet gözlerin dolukmuş ağlar Esti sam yelleri bozuldu bağlar Onun için bende gam telaşı var Alim derdin alim bin telaşı var Yıkılsın dünyanın pembe irengi Dinlemez öldürür yoksulu begi Kimi yemez baklavayı böreği Kiminin akşama nan telaşı var Alim derdin alim bin telaşı var Ey Emrah elveda yüklendi göçüm Affeyle yarabbi çoğoldu suçum Okuyum kuranlar...
  5. Erzurumlu Emrah - Bizim Sahraların Başı

Erzurumlu Emrah - Bizim Sahraların Başı

Bizim sahraların başı Duman duman pare şimdi Sevişmesi ne hoş olur Ayrılması yaman şimdi Erisin dağların karı Ben çekerim ahuzarı Kadir mevlam gönder yari Gönül ister hemen şimdi Benim yarim şimdi çıkar Çıkıp da yollara bakar Emrah'ı odlara yakar Boyu selvi revan şimdi

Sayfayı Paylaş