gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Erzurumlu Emrah - Gönül Gitmek İster Gurbet İllere

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Gönül gitmek ister gurbet illere Velakin bizleri yar eğlendirir Ezelden mailiz gonca güllere
    Bülbül-i şeydayı zar eğlendirir

Bülbül gibi kaldık güller içinde
    Gözümüz kan ağlar seller içinde
    Biz ehl-i harabız iller içinde
    Bizi ancak namus ar eğlendirir

Biz sözüm var aşkare söylenmez
    Söylesem de nazlı yarca dinlenmez
    Zincir ile bağlasanız eğlenmez
    Emrah'ı zülfünde yar eğlendirir

Erzurumlu Emrah - Gönül Gitmek İster Gurbet İllere konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Üstteki Üye İle Nereye Gitmek İstersin?

Üstteki Üye İle Nereye Gitmek İstersin?

Melekler adı üstünde oynumuz:D hadi kızlar biraz gezelim:D:D:D
  2. Erzurumlu Emrah - Uykudan Uyanmış

Erzurumlu Emrah - Uykudan Uyanmış

Uykudan uyanmış gözleri bir hoş Dedim sarhoşmusan söyledi yoh yoh Ağ elleri boğum boğum gınalı Dedim yar bayram mı söyledi yoh yoh Dedim kalem nedir dedi kaşımdır Dedim inci nedir dedim Dedim onbeş nedir dedi yaşımdır Dedim artık var mı söyledi yoh yoh Dedim ölüm vardır dedi aynımda Dedim zulüm vardır dedi boynumda Dedim ak memeler dedi koynumda Dedim ver ağzıma dedi ki yok yok Dedim...
  3. Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Sevdiğim gurbette yeter yad oldum Gözlerim kan ağlar dilim dad eyler Küçücükken gözüm açıp gördüğüm Bana senden gayrı kim imdad eyler Ben de bilmem ne diyardan olduğum Hasretinden sararıp da solduğum El bağlayıp divanına durduğum Ne öldürür beni ne azad eyler Açılmadı şu dağların lalesin Yıktın viran ettin ömrüm kalesin Emrah eder çok çekmişim belasın Beni koymuş yad elleri şad eyler
  4. Erzurumlu Emrah - Hazan İle Geçti Gülşeni Bustan

Erzurumlu Emrah - Hazan İle Geçti Gülşeni Bustan

Hazan ile geçti gülşeni bustan Eyler dertli bülbül zâr garip garip Haraba yüz tuttu bezmi gülistan Ağla şimdengeru var garip garip Hançeri feleğin ucu ciğerde Gittikçe artıyor yara bu serde Diyarı gurbette tutuldum derde Gel tabip yaramı sar garip garip Emrah bizim elin gonca gülleri Açılmıştır öter dost bülbülleri Ben sefil sergerdan gurbet elleri Gezeyim bir zaman yar garip garip
  5. Erzurumlu Emrah - Ağalar Gurbetten Geldim

Erzurumlu Emrah - Ağalar Gurbetten Geldim

Ağalar gurbetten geldim Geldim ki nazenin gitmiş Bir daha saz almam ele Salınıp gezenim gitmiş Aynasın verin dizine Sürmesin çeksin gözüne Siyah zülfün mah yüzüne Tarayıp düzenim gitmiş İçmişem ezel şarabı Gine kavuştur yarabbi Destinde aşkın kitabı Okuyup yazanım gitmiş Bir dahi içmenem bade Sırrımı vermenem yade Uçtu gövel kaldı yada Göllerde gezenim gitmiş Emrah'ım ben de varırsam...

Sayfayı Paylaş