gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Erzurumlu Emrah - Gözlerim (Bunca Zaman Oldu)

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Bunca zaman oldu ey kaşı siyah Oldu gül yüzüne hasret gözlerim Senden gayrisine eylemez nigah
    Günde görse yüz bin suret gözlerim

Kan ağlar visale ereyim deyi
    Tomurcuk gülleri dereyim deyi
    Bir de mah cemalin göreyim deyi
    Kaldı baka baka hasret gözlerim

Emrah der üzüldü senden elim yar
    Ya kime söyleyim vasfı halim yar
    Behey mürüvvetsiz kanlı zalim yar
    Çok gördü yolunda mihnet gözlerim

Erzurumlu Emrah - Gözlerim (Bunca Zaman Oldu) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erzurumlu Emrah - Şeytan Bunun Neresinde

Erzurumlu Emrah - Şeytan Bunun Neresinde

Halep'ten gelmiştir dalı Öter bülbül gibi dili Yemen'den alınır teli Şeytan bunun neresinde Aşkın narına dalmışım Mürşidi kamil görmüşüm Dersimi pirden almışım Şeytan bunun neresinde Tarikatta ben de oldum Taliplere bir bir sordum Hakikat yolunda kaldım Şeytan bunun neresinde Er isen yolunu göster Gizleme kendini göster Er olandan nişan ister Şeytan bunun neresinde Müftü gibi yalan demez...
  2. Erzurumlu Emrah - Olaydı (Bu Suz-i Zulmetten)

Erzurumlu Emrah - Olaydı (Bu Suz-i Zulmetten)

Bu suz-i zulmetten divana gönül Neyleyim bir kerre azad olaydı Cevr ile yıkılan virane gönül Nail-i vasl olup abad olaydı Bağ-ı vuslat olsa biganelere Baykuş ser çekmezdi viranelere Yanıp yakılmadan pervanelere Ateşten olurdu imdad olaydı Emrah'ım saldın bu ateşlere Bak gözümden akan kanlı yaşlara Böyle çalınmazdım taştan taşlara Felekte ikbalim küşad olaydı
  3. Erzurumlu Emrah - Hayal Hayal Olmuş Karşıki Dağlar

Erzurumlu Emrah - Hayal Hayal Olmuş Karşıki Dağlar

Hayal hayal olmuş karşıki dağlar Muhannet gözlerin dolukmuş ağlar Esti sam yelleri bozuldu bağlar Onun için bende gam telaşı var Alim derdin alim bin telaşı var Yıkılsın dünyanın pembe irengi Dinlemez öldürür yoksulu begi Kimi yemez baklavayı böreği Kiminin akşama nan telaşı var Alim derdin alim bin telaşı var Ey Emrah elveda yüklendi göçüm Affeyle yarabbi çoğoldu suçum Okuyum kuranlar...
  4. Erzurumlu Emrah - Bu Göçü Ordan Göçürdüm

Erzurumlu Emrah - Bu Göçü Ordan Göçürdüm

Bu göçü ordan göçürdüm O dağ olmaz bu dağ olsun Şeyda garip bülbül gibi O bağ olmaz bu bağ olsun Yari götürdüm yaylama Sevda derler gel kınama Bir yara vurdun sineme Hançer olmaz bıçağ olsun Emrah der kapında kulam Didemde ummana dalam Al yanaktan buse alam Yanak olmaz dudağ olsun
  5. Erzurumlu Emrah - Bu Bağı Alemi Geçirme Böyle

Erzurumlu Emrah - Bu Bağı Alemi Geçirme Böyle

Bu bağı alemi geçirme böyle Bir körpe goncasız taze fidansız Hele ben görmedim gördüğün söyle Var mıdır bir aşk didesi kansız Sofu benden sorma sevdayı sual Süleyman' da dahi var idi bu hal Aşık olan elbet sevmez mi cemal Yanar mı pervane şemasız ansız Gelsin şu halimi görsün inansın Allah' tan korkmazsa kuldan utansın Dilerim Allah'tan beş beter yansın Pek yaktı canımı dinsiz imansız

Sayfayı Paylaş