gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Erzurumlu Emrah - Hey Efendim Evvel Baştan

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Hey efendim evvel baştan Kuran min'di hece min'di İstersen aleme danış
    Gündüz min'di gece min'di

Melekler ol hakkın hası
    İblis olmuş ana asi
    Gökten ol kudret lokması
    Toka min'di aca min'di

Melekler saf saf dizildi
    İblisin bağrı ezildi
    Dört kitap nerde yazıldı
    Yoksa gökten hoca min'di

Sefil Emrah derki yardır
    Dünyada dört kitap vardır
    Beytullahın üstü nurdur
    Şama min'di hacca min'di

Erzurumlu Emrah - Hey Efendim Evvel Baştan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erzurumlu Emrah - Uykudan Uyanmış

Erzurumlu Emrah - Uykudan Uyanmış

Uykudan uyanmış gözleri bir hoş Dedim sarhoşmusan söyledi yoh yoh Ağ elleri boğum boğum gınalı Dedim yar bayram mı söyledi yoh yoh Dedim kalem nedir dedi kaşımdır Dedim inci nedir dedim Dedim onbeş nedir dedi yaşımdır Dedim artık var mı söyledi yoh yoh Dedim ölüm vardır dedi aynımda Dedim zulüm vardır dedi boynumda Dedim ak memeler dedi koynumda Dedim ver ağzıma dedi ki yok yok Dedim...
  2. Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Sevdiğim gurbette yeter yad oldum Gözlerim kan ağlar dilim dad eyler Küçücükken gözüm açıp gördüğüm Bana senden gayrı kim imdad eyler Ben de bilmem ne diyardan olduğum Hasretinden sararıp da solduğum El bağlayıp divanına durduğum Ne öldürür beni ne azad eyler Açılmadı şu dağların lalesin Yıktın viran ettin ömrüm kalesin Emrah eder çok çekmişim belasın Beni koymuş yad elleri şad eyler
  3. Erzurumlu Emrah - Dinleyelim Dağ Başında Figanı

Erzurumlu Emrah - Dinleyelim Dağ Başında Figanı

Dinleyelim dağ basında figanı Görelim ne demiş o Leyla Leyla İkimiz de oturalım diz dize Bir de hu çekelim hu Leyla Leyla Felek çakmağını üstüme çaktı Beni bir onulmaz derde bıraktı Vücudum şehrini odlara yaktı Yandım ateşine su Leyla Leyla Felek kemendini eyledi çengel Yare varam diyom koymuyor engel Ölürsem sevdiğim üstüme sen gel Çeşmin yaşı ile yu Leyla Leyla Daim dilimizde Hakk'ın...
  4. Erzurumlu Emrah - Bizim Sahraların Başı

Erzurumlu Emrah - Bizim Sahraların Başı

Bizim sahraların başı Duman duman pare şimdi Sevişmesi ne hoş olur Ayrılması yaman şimdi Erisin dağların karı Ben çekerim ahuzarı Kadir mevlam gönder yari Gönül ister hemen şimdi Benim yarim şimdi çıkar Çıkıp da yollara bakar Emrah'ı odlara yakar Boyu selvi revan şimdi
  5. Erzurumlu Emrah - Ben Razı Değilem

Erzurumlu Emrah - Ben Razı Değilem

El Çek Tabip El Çek Yaram Üstünden Sen Benim Derdime Deva Bilmezsin Sen Nasıl Tabipsin Yoktur İlacın Yaram Yürektedir Sarabilmezsin İçerim Yanıyor Kendim Hevai Çekmeyen Ne Bilir Aşku Sevdayı Yıktın Viran Ettin Kalbim Sarayı Çünkü Bir Taşını Koyabilmezsin Emrah' Im Dinledin Benim Sözlerim Muhabbetin Can Evimde Gizlerim Ne Duruyon Ağlasana Gözlerim Bir Daha Yarini Görebilmezsin

Sayfayı Paylaş