gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Erzurumlu Emrah - Ne Çare (Zincir-i Zülfünde)

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Zincir-i zülfünde şu garip gönlüm Ne yüz buldu ne kurtuldu ne çare Yar senin yoluna gülşen-i ömrüm
    Geçti gazellendi soldu ne çare

Fülk-i aşk bihar-ı canda gezerken
    Gönülden gönüle kam alam derken
    Gurbet diyarında hicranda iken
    Gönül bu hasretle doldu ne çare

Emrah iki gözüm olmuştur ırmak
    Vermedi muradı neyleyim ol hak
    Fayda vermez artık yare yalvarmak
    Gayrı demek olmaz oldu ne çare

Erzurumlu Emrah - Ne Çare (Zincir-i Zülfünde) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erzurumlu Emrah - Suz-i Hicranınla

Erzurumlu Emrah - Suz-i Hicranınla

Suz-i hicranınla boyanmış gönül Bir katre lalinden içse kanar da Eğer yanmaz isen bu nar-ı aşka Şu ah u vahımdan kalbini yar da Ben feda etmişken can ile teni Sen uyup ağyara terk ettin beni Ey gonca dehanım el kınar seni Bülbül yuvasında olsa kanarya Emrah sana yeter hayal-i vuslat Hayal ile budur gönül meserret Gülüm sağolsun da etmesin ülfet Elbet rahme gelip birgün anar ya
  2. Erzurumlu Emrah - Olaydı (Bu Suz-i Zulmetten)

Erzurumlu Emrah - Olaydı (Bu Suz-i Zulmetten)

Bu suz-i zulmetten divana gönül Neyleyim bir kerre azad olaydı Cevr ile yıkılan virane gönül Nail-i vasl olup abad olaydı Bağ-ı vuslat olsa biganelere Baykuş ser çekmezdi viranelere Yanıp yakılmadan pervanelere Ateşten olurdu imdad olaydı Emrah'ım saldın bu ateşlere Bak gözümden akan kanlı yaşlara Böyle çalınmazdım taştan taşlara Felekte ikbalim küşad olaydı
  3. Erzurumlu Emrah - Kaldı (Visal-i Cananı Saldım)

Erzurumlu Emrah - Kaldı (Visal-i Cananı Saldım)

Visal-i cananı saldım gümandan Ne dildarım kaldı ne zarım kaldı Muhabbet riştesin kestim cihandan Ne ağyanm kaldı ne yarim kaldı Nar-ı aşka saldım ahir ben beni Ateşlere yandı akıl hirmeni Harabe yüz tuttu gönül gülşeni Ne gülzarım kaldı ne harım kaldı Bir yere cem oldu aşk ile sevda Emrah'ı ettiler aleme rüsva Akıl sermayesin ettiler yağma Ne efkarım kaldı ne varım kaldı
  4. Erzurumlu Emrah - Bu Meral Bakışın Ey Per-i Suret

Erzurumlu Emrah - Bu Meral Bakışın Ey Per-i Suret

Bu meral bakışın ey per-i suret Çok açtı bağrımda yara gözlerin Bilmem huri midir yoksa ki afet Yakar baktığını nara gözlerin gözlerin Dilden işvelenip mestane süzer Gamzelerin oku bağrımda gezer Bir kez iltifatla eylese nazar Olur şu gönlüme çare gözlerin gözlerin Emrah'ı alemde bikarar ettin O nihan aşkını aşikar ettin Aklımı fikrimi tar ü mar ettin Fitne bakışları kara gözlerin gözlerin
  5. Erzurumlu Emrah - Biz Tarik-i Aşkın Aşıklarıyız

Erzurumlu Emrah - Biz Tarik-i Aşkın Aşıklarıyız

Biz tarik-i aşkın aşıklarıyız Baş ü can vermişiz canan bizimdir Ne gamdan kaçarsın divane gönül Kaşane bizimdir mihman bizimdir Bu nükte yetmez mi arife kafi Sırra mahrem olan eylemez lafı Çık aradan sufi değilsen safi Tekke-i aşk içre devran bizimdir Emrah bu makamda olandır veli Hakk'a yakın halka görünür deli Elbet hata bizde demişiz beli Yazılan ahd ile peyman bizimdir

Sayfayı Paylaş