gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Erzurumlu Emrah - Şad Ol Deli Gönül Müjdeler Olsun 4

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Şad ol deli gönül müjdeler olsun Gelecektir benim yarim bu gece Kesilsin kurbanlar yansın şem'alar
    Küll-i malım talan olsun bu gece

Bugünler gönlümün kara günüdür
    Üzerimde yanan yar tütünüdür
    Arife akşamı bayram günüdür
    Dedim yare gurban olam bu gece

Viraneden gelen baykuş sesidir
    Emrah sevdiğinin miras yedidir
    Koynundaki meme kiraz gibidir
    Dedim ver ağzıma emem bu gece

Erzurumlu Emrah - Şad Ol Deli Gönül Müjdeler Olsun 4 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erzurumlu Emrah - Olaydı (Bu Suz-i Zulmetten)

Erzurumlu Emrah - Olaydı (Bu Suz-i Zulmetten)

Bu suz-i zulmetten divana gönül Neyleyim bir kerre azad olaydı Cevr ile yıkılan virane gönül Nail-i vasl olup abad olaydı Bağ-ı vuslat olsa biganelere Baykuş ser çekmezdi viranelere Yanıp yakılmadan pervanelere Ateşten olurdu imdad olaydı Emrah'ım saldın bu ateşlere Bak gözümden akan kanlı yaşlara Böyle çalınmazdım taştan taşlara Felekte ikbalim küşad olaydı
  2. Erzurumlu Emrah - Hayal Hayal Olmuş Karşıki Dağlar

Erzurumlu Emrah - Hayal Hayal Olmuş Karşıki Dağlar

Hayal hayal olmuş karşıki dağlar Muhannet gözlerin dolukmuş ağlar Esti sam yelleri bozuldu bağlar Onun için bende gam telaşı var Alim derdin alim bin telaşı var Yıkılsın dünyanın pembe irengi Dinlemez öldürür yoksulu begi Kimi yemez baklavayı böreği Kiminin akşama nan telaşı var Alim derdin alim bin telaşı var Ey Emrah elveda yüklendi göçüm Affeyle yarabbi çoğoldu suçum Okuyum kuranlar...
  3. Erzurumlu Emrah - Gözlerim (Bunca Zaman Oldu)

Erzurumlu Emrah - Gözlerim (Bunca Zaman Oldu)

Bunca zaman oldu ey kaşı siyah Oldu gül yüzüne hasret gözlerim Senden gayrisine eylemez nigah Günde görse yüz bin suret gözlerim Kan ağlar visale ereyim deyi Tomurcuk gülleri dereyim deyi Bir de mah cemalin göreyim deyi Kaldı baka baka hasret gözlerim Emrah der üzüldü senden elim yar Ya kime söyleyim vasfı halim yar Behey mürüvvetsiz kanlı zalim yar Çok gördü yolunda mihnet gözlerim
  4. Erzurumlu Emrah - Gönül Gurbet Ele Çıkma

Erzurumlu Emrah - Gönül Gurbet Ele Çıkma

Gönül gurbet ele çıkma Ya gelinir ya gelinmez Her dilbere meyil verme Ya sevilir ya sevilmez Yürüktür bizim atımız Yardan atlattı zatımız Gurbet elde kıymetimiz Ya bilinir ya bilinmez Bahçamizde nar ağacı Kimi tatlı kimi acı Gönüldeki dert ilacı Ya bulunur ya bulunmaz Deryalarda olur bahri Doldur da ver içem zehri Sunam gurbet elin kahrı Ya çekilir ya çekilmez Emrah der ki düştüm dile...
  5. Erzurumlu Emrah - Gönül Gitmek İster Gurbet İllere

Erzurumlu Emrah - Gönül Gitmek İster Gurbet İllere

Gönül gitmek ister gurbet illere Velakin bizleri yar eğlendirir Ezelden mailiz gonca güllere Bülbül-i şeydayı zar eğlendirir Bülbül gibi kaldık güller içinde Gözümüz kan ağlar seller içinde Biz ehl-i harabız iller içinde Bizi ancak namus ar eğlendirir Biz sözüm var aşkare söylenmez Söylesem de nazlı yarca dinlenmez Zincir ile bağlasanız eğlenmez Emrah'ı zülfünde yar eğlendirir

Sayfayı Paylaş