gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Erzurumlu Emrah - Şeytan Bunun Neresinde

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Halep'ten gelmiştir dalı Öter bülbül gibi dili Yemen'den alınır teli
    Şeytan bunun neresinde

Aşkın narına dalmışım
    Mürşidi kamil görmüşüm
    Dersimi pirden almışım
    Şeytan bunun neresinde

Tarikatta ben de oldum
    Taliplere bir bir sordum
    Hakikat yolunda kaldım
    Şeytan bunun neresinde

Er isen yolunu göster
    Gizleme kendini göster
    Er olandan nişan ister
    Şeytan bunun neresinde

Müftü gibi yalan demez
    Söyler dili dolan bilmez
    Hakim gibi haram yemez
    Şeytan bunun neresinde

Ali üryandır ceddimiz
    Mürşidi kamil kendimiz
    Tarikat yolu bendimiz
    Şeytan bunun neresinde

Tarikat yolu bent oldu
    Söyleyeni Emrah oldu
    Derd ü sırrım yürek oldu
    Şeytan bunun neresinde

Erzurumlu Emrah - Şeytan Bunun Neresinde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erzurumlu Emrah - Olaydı (Bu Suz-i Zulmetten)

Erzurumlu Emrah - Olaydı (Bu Suz-i Zulmetten)

Bu suz-i zulmetten divana gönül Neyleyim bir kerre azad olaydı Cevr ile yıkılan virane gönül Nail-i vasl olup abad olaydı Bağ-ı vuslat olsa biganelere Baykuş ser çekmezdi viranelere Yanıp yakılmadan pervanelere Ateşten olurdu imdad olaydı Emrah'ım saldın bu ateşlere Bak gözümden akan kanlı yaşlara Böyle çalınmazdım taştan taşlara Felekte ikbalim küşad olaydı
  2. Erzurumlu Emrah - Gözlerim (Bunca Zaman Oldu)

Erzurumlu Emrah - Gözlerim (Bunca Zaman Oldu)

Bunca zaman oldu ey kaşı siyah Oldu gül yüzüne hasret gözlerim Senden gayrisine eylemez nigah Günde görse yüz bin suret gözlerim Kan ağlar visale ereyim deyi Tomurcuk gülleri dereyim deyi Bir de mah cemalin göreyim deyi Kaldı baka baka hasret gözlerim Emrah der üzüldü senden elim yar Ya kime söyleyim vasfı halim yar Behey mürüvvetsiz kanlı zalim yar Çok gördü yolunda mihnet gözlerim
  3. Erzurumlu Emrah - Bu Meral Bakışın Ey Per-i Suret

Erzurumlu Emrah - Bu Meral Bakışın Ey Per-i Suret

Bu meral bakışın ey per-i suret Çok açtı bağrımda yara gözlerin Bilmem huri midir yoksa ki afet Yakar baktığını nara gözlerin gözlerin Dilden işvelenip mestane süzer Gamzelerin oku bağrımda gezer Bir kez iltifatla eylese nazar Olur şu gönlüme çare gözlerin gözlerin Emrah'ı alemde bikarar ettin O nihan aşkını aşikar ettin Aklımı fikrimi tar ü mar ettin Fitne bakışları kara gözlerin gözlerin
  4. Erzurumlu Emrah - Bu Göçü Ordan Göçürdüm

Erzurumlu Emrah - Bu Göçü Ordan Göçürdüm

Bu göçü ordan göçürdüm O dağ olmaz bu dağ olsun Şeyda garip bülbül gibi O bağ olmaz bu bağ olsun Yari götürdüm yaylama Sevda derler gel kınama Bir yara vurdun sineme Hançer olmaz bıçağ olsun Emrah der kapında kulam Didemde ummana dalam Al yanaktan buse alam Yanak olmaz dudağ olsun
  5. Erzurumlu Emrah - Bu Bağı Alemi Geçirme Böyle

Erzurumlu Emrah - Bu Bağı Alemi Geçirme Böyle

Bu bağı alemi geçirme böyle Bir körpe goncasız taze fidansız Hele ben görmedim gördüğün söyle Var mıdır bir aşk didesi kansız Sofu benden sorma sevdayı sual Süleyman' da dahi var idi bu hal Aşık olan elbet sevmez mi cemal Yanar mı pervane şemasız ansız Gelsin şu halimi görsün inansın Allah' tan korkmazsa kuldan utansın Dilerim Allah'tan beş beter yansın Pek yaktı canımı dinsiz imansız

Sayfayı Paylaş