gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Erzurumlu Emrah - Şimdengerü Nazlı Yare Küskünüm

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Şimdengerü nazlı yare küskünüm Yıktı hatırımı barışmam gayrı Alem gelip bana rica ederse
    Çevirdim yüzümü görüşmem gayrı

Güzel keklik gibi kafeste olsa
    Altın vezni ile cevahir tartsa
    Yarim mahşer günü şefaat etse
    Giderim mahşere görüşmem gayrı

Bu yıl da Emrahi yarsız kışlasın
    Varır isem o yar beni taşlasın
    Şimdengerü bildiğini işlesin
    Hiç bir umuruna karışmam gayrı

Erzurumlu Emrah - Şimdengerü Nazlı Yare Küskünüm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erzurumlu Emrah - Uykudan Uyanmış

Erzurumlu Emrah - Uykudan Uyanmış

Uykudan uyanmış gözleri bir hoş Dedim sarhoşmusan söyledi yoh yoh Ağ elleri boğum boğum gınalı Dedim yar bayram mı söyledi yoh yoh Dedim kalem nedir dedi kaşımdır Dedim inci nedir dedim Dedim onbeş nedir dedi yaşımdır Dedim artık var mı söyledi yoh yoh Dedim ölüm vardır dedi aynımda Dedim zulüm vardır dedi boynumda Dedim ak memeler dedi koynumda Dedim ver ağzıma dedi ki yok yok Dedim...
  2. Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Erzurumlu Emrah - Sevdiğim Gurbette

Sevdiğim gurbette yeter yad oldum Gözlerim kan ağlar dilim dad eyler Küçücükken gözüm açıp gördüğüm Bana senden gayrı kim imdad eyler Ben de bilmem ne diyardan olduğum Hasretinden sararıp da solduğum El bağlayıp divanına durduğum Ne öldürür beni ne azad eyler Açılmadı şu dağların lalesin Yıktın viran ettin ömrüm kalesin Emrah eder çok çekmişim belasın Beni koymuş yad elleri şad eyler
  3. Erzurumlu Emrah - Bundan Sonra Ben O Yare

Erzurumlu Emrah - Bundan Sonra Ben O Yare

Bundan sonra ben o yare küskünüm Yıktı hatırımı konuşmam gayrı Cümle alem gelse minnet eylese Çevirdim yönümü barışmam gayrı Kızılırmak gibi çağlayıp akşam Ok vurup sinemin bendini yıksam Yarın mahşet günü şefaat etsem Giderim mahşerden görüşmem gayrı Emrah'ımda bu yıl yarsız kışlasın Döner isem o yar beni taşlasın Bundan sonra bildiğini işlesin Hiçbir umuruna karışmam gayrı
  4. Erzurumlu Emrah - Bilmez (Surette Mevla'ya)

Erzurumlu Emrah - Bilmez (Surette Mevla'ya)

Surette Mevla'ya aşık olanlar Surette kakül-i Leyla'yı bilmez Arayıp dünyada Hakk'ı bulanlar Değil kim dünyayı ukbayı bilmez Devlet-i dehr içre olanlar mesrur Derunu harabdır birun ma'mur Safi dil olmayan sofi-i mağrur Çektiği gussa-i esmayı bilmez Emrahi akıbet olursun fani Tutalım ki oldun Yusuf'u sani İsbat-ı Hak edüb nefsini tanı Nefsini bilmeyen Mevla'yı bilmez
  5. Erzurumlu Emrah - Bad-ı Saba Selam Söyle O Yare 1

Erzurumlu Emrah - Bad-ı Saba Selam Söyle O Yare 1

Bad-ı saba selam söyle o yare Mübarek hatırı hoş mudur nedir Nideyim yitirdim bulamam çare Mestan ela gözler yaş mıdır nedir O nazlı canana uğrasa yollar Bize mesken oldu kahveler hanlar Yarin meclisinde oturan canlar Hesap etsin yıllar boş mudur nedir Eğil güzel eğil saçın sürünsün Aç beyaz göğsünü memen görünsün Evvel benim idin şimdi kiminsin Gündüzün hoş geçen düş müdür nedir Emrah eder...

Sayfayı Paylaş