gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Eşanlamlı anlamdaş kelimeler nelerdir örnekle verirmisiniz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Eş anlamlı ve anlamdaş kelimelere örnek vererk bunları bana açıklamanız mümkün mü ?

2. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
Eşanlamlı anlamdaş kelimeler nelerdir örnekle verirmisiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Caiz Kelimesinin Manası Nedir?

Caiz Kelimesinin Manası Nedir?

caizdir, caiz değildir, manası, ne demek, anlamı, ile ilgili bilgiler burada melekler Sık sık gerek büyüklerimizden gerek ekranlarda ki din sohbetlerinde caiz kelimesini sıkça duyarız melekler .Mutlaka büyük çoğunluğumuz anlamını biliyordur ama bilmeyenler için bir de biz izah edelim dedik. :) "Caiz değil" demek genel olarak haram demektir. Bazı durumlarda mekruhtur...
  2. Modern Kelimesinin Anlamı nedir?

Modern Kelimesinin Anlamı nedir?

Selam arkadaşlar size bir kelimenin anlamını sormak istiyorum acaba nedir bu modern kelimesinin anlamı, bilenler lütfen bana da yazsın!
  3. odeabank nedir bilgi verirmisiniz

odeabank nedir bilgi verirmisiniz

Hülya avşar çıkıyor odeabank falan diye, banka herhalde ama tam da anlamadım reklamdan, odeabank hakkında bilgi verirmisiniz ? :S
  4. Zıt kelime nedir zıt kelimeye örnekler nelerdir?

Zıt kelime nedir zıt kelimeye örnekler nelerdir?

Anlamca birbirinin karşıtı olan kelimelerdir. İki kelimenin (kökeni ne olursa olsun) anlamdaş, yakın anlamlı veya zıt anlamlı olabilmesi için aynı anlam özelliğini taşımaları gerekir. Mesela, siyah ile beyaz, ancak ikisi de gerçek (temel) anlamda oldukları zaman zıt anlamlı olurlar. Hafif olmayan anlamındaki “ağır” kelimesinin ağır olmayan anlamındaki “hafif”le zıt anlamlı olabilmesi için...

Sayfayı Paylaş