Eşarp nasıl bağlanır?

ışılsu

Yeni Üye
Üye
Eşarp nasıl bağlanır?
Eşarp nasıl bağlanır? Kaç çeşit eşarp bağlama vardır? Hangi yüze nasıl eşarp bağlanır? Hangi eşarp modeli nasıl takılır? Çok mu soru sorduk? O zaman sorduklarımızın hepsine cevap verelim

Eşarp Bağlama Teknikleri

2uhu9zc.jpg

Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde iki kez katlanır. Sonra tam ortadan enine katlanır. Boyna yerleştirilir. Açık uçlar boynun arkasından dolanarak katlı ucun içinden geçirilir ve öne doğru salınır.
20tntqu.jpg

Kare eşarp, karşılıklı iki ucundan zarf şeklinde katlanır. Katlı kısımlar içe gelecek şekilde ikinci bir katlama yapılır. Eşarp boyna yerleştirilir ve üst üste iki düğüm atılır. Uçlardan biri öne, diğeri arkaya doğru sarkıtılır.

2ue67oy.jpg

Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde üçe katlanır. Boyna konularak bir ucuna eşarp yüzüğü geçirilir. Diğer uç enine plise yapıldıktan sonra yüzükten geçirilir. Pliseli kısım ortalanır ve fiyonk şekli verilir

2ro6hvn.jpg

Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, katlanan kenar yukarı gelecek biçimde boyun altına yerleştirilir. Katlanan kenarın iki ucu, boynun arkasında birleştirilerek düğüm atılır.

2py153q.jpg

Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, katlanan kenar yukarı gelecek biçimde sırta yerleştirilir. Omuz üstünden öne doğru sarkıtılan iki uçtan birincisi, ortasından eşarp yüzüğüne geçirilir. Sonra diğer uç, yine ortasından, birinciye çapraz olacak şekilde yüzükten geçirilir.

t7j1c2.jpg

Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, kadanan kenar yukan gelecek biçimde sırta yerleştirilir. Omuz üstünden öne doğru sarkıtılan iki uçtan biri eşarp yüzüğüne geçirilir. Diğer uç plise yapılır ve bu bölüm de yüzükten geçirilerek boyna yerleştirilir.

2aesg2c.jpg

Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, katlanan kenar yukarı gelecek biçimde boyun altına yerleştirilir. Kadanan kenarın iki ucu, boynun arkasında birleştirilerek düğüm atılır. Üçgenin önde kalan orta kısmı uç gibi çıkarılarak eşarp yüzüğünden geçirilir. Eşarp boynu sarana kadar uç çekilir.

2bs75k.jpg

Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde ikiye katlanır. Boyna konularak bir ucuna eşarp yüzüğü geçirilir. Diğer uç enine plise yapıldıktan sonra yüzükten geçirilir. Plise açılır ve oluşan dalgalar omuzun yan tarafına alınır.
Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde ikiye katlanır. Boyna konularak düğüm atılır. Üstte kalan uç, düğümün arkasından dolanarak öne getirilir ve yerleştirilir.

ka33v7.jpg

Kare eşarp, karşılıklı iki ucundan zarf şeklinde katlanır. Katlı kısımlar içe gelecek şekilde ikinci bir katlama yapılır. Ortaya gelecek şekilde boş bir düğüm atılır. Sıkıştırılan düğüm çenenin altına gelecek şekilde, eşarp boyna yerleştirilir. Uçlardan biri boynun arkasından dolanarak öndeki düğümün içinden geçirilir, ikinci uç diğer taraftan dolanarak düğümün içinden geçirilir. Fiyonk şekli ver ilir. :dp178:

Moderatör tarafında düzenlendi:
2ue67oy.jpg
Ben böyle bağlıyorum genelde bazende farklı model tercih ediyorum ama ona benzer bir resim yok.Sağol canım güzel paylaşımdı

bu mu sizin tesettür anlayışınız bu bana bakmadan çok bana bak burdayım diyor

aynen sana katılıyorum. Erkeklerin ilgisini çekmekten başka bişey değil deve horgucu gibi yapmış kafayı PE.in yasakladığı biçim bide güzellermiş diyo
katılmamak elde değil. bir .ok erkeğin açık bayanlar dikkatini çekmemesine rağmen öyle kapalı bayanlar var ki giydiği o cafcaflı modellerle herkesin dikkatlerini üzerlerine topluyorlar. EDIT BY BEYZA sitesinden kardeşim elbise almş. açık giyinen bir çok bayandan daha dikkat çekici olmuş.
lütfen aldığınız ve giydiğiniz kıyafete dikkat edin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri