gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Esas hasta benmişim

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

Esas hasta benmişim !!! Bir zaman Cüneyd-i Bağdâdî'nin gözlerinde ağrı meydana geldi.
    Tabib çağırdılar, gelen tabib, hıristiyan idi. Muâyene edip;

"Gözlerinize su değdirmeyeceksiniz." dedi.

Cüneyd-i Bağdâdî;

"Su değdirmesem nasıl abdest alırım?" deyince, tabib;

"Gözleriniz size lâzım ise su değdirmeyeceksiniz." dedi.

Cüneyd-i Bağdâdî abdest alıp namaz kıldı ve namazdan sonra bir mikdâr uyudu.
    Uyandığında gözlerinde hiç ağrı kalmamıştı. O anda duyduğu ses;

"Yâ Cüneyd! Sen bizim için gözlerini fedâ ettiğin için, biz de senden
    o ağrıyı aldık." diyordu.

Bir zaman sonra hıristiyan tabib tekrar geldi.
    Baktı ki gözleri tamâmen iyi olmuş. Hayret edip;

"Nasıl yaptın da iyi oldu?" dedi.

Cüneyd-i Bağdâdî olanları anlatınca, Cüneyd-i Bağdâdî'nin elini öpüp îmân etti
    ve;

"Esas ağrıyan göz sizinki değil benim gözlerim imiş.
    Hakikatleri göremiyen ben imişim" dedi.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Esas hasta benmişim
    emeğine sağlık

Esas hasta benmişim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Esas Hasta Benmisim

Esas Hasta Benmisim

ESAS HASTA BENMİŞİM Bir zaman Cüneyd-i Bağdâdî'nin gözlerinde ağrı meydana geldi. Tabib çağırdılar, gelen tabib, hıristiyan idi. Muâyene edip; "Gözlerinize su değdirmeyeceksiniz." dedi. Cüneyd-i Bağdâdî; "Su değdirmesem nasıl abdest alırım?" deyince, tabib; "Gözleriniz size lâzım ise su değdirmeyeceksiniz." dedi. Cüneyd-i Bağdâdî abdest alıp namaz kıldı...
  2. hasta

hasta

Rüyasında hastalandığını görmek sağlığın iyi olduğunu anlatır. Pek nadir hastalık rüyası olduğu gibi çıkar. Hasta olarak yattığını gören yola gidecek demektir.. Rüyasında hastalandığını görmek sağlığın iyi olduğunu anlatır. Pek nadir hastalık rüyası olduğu gibi çıkar. Hasta olarak yattığını gören yola gidecek demektir.. Rüyasında hastalandığını gören kişinin telaşlanmasına gerek yoktur. Böyle...
  3. 6. Sınıf İngilizce SBS Soruları (To Be & Have/Has Got)

6. Sınıf İngilizce SBS Soruları (To Be & Have/Has Got)

ingilizce sbs soruları 6sınıf ingilizce sbs soruları 6 sınıf 6sınıf testleri 6 sınıf testleri am, is are / Have Got - Has Got 1. My father's name _______ Ahmet. a) are b) am c) is d) I 2. Selin _______ got a pencil a) has b) are c) have d) is 3. This ______ my book. a) are b) is c) have d) has 4. We _______ students. a) are b) is c) have d) they 5. It is ________ elephant. a) are...
  4. Şimdi eşim dostum beni hastayım sanıyor yastayım

Şimdi eşim dostum beni hastayım sanıyor yastayım

hastayım sanıyor eşim dostum beni hastayım sanıyor yastayım şimdi eşim dostum beni şimdi Eveeeet bir dönemin inanılmaz güzel parçası arkadaşlarım hatta şimdi bile güzel bence, yani sanırsam galiba belki :D Bobiler.örg ardesinde geziniyordum aşağıdaki resmi buldum. Bu parçanın anlamını inanılmaz derecede anlatıyor. Bilginiz olsun :D Cahal kalmayın...
  5. Hastayım

Hastayım

Meleklerim günaydın bu sabah bulantı ve kusmayla uyandım halada bulantım devam ediyo ve çok halsizim bulantımın geçmesi için ne yapabilirim bana fikir verirseniz çok sevinirim

Sayfayı Paylaş