Eşek baklasının faydaları

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

eşek baklası eşek baklasının faydaları baklası faydaları nasıl pişirilir nasıl pişer eşek baklası, nedir, faydaları, çeşitleri,

Hiç merak ettiniz mi bilmiyorum ama ben bu eşek baklası nedir, neye benzer diye çok merak ediyorum Melek'ler. şimdi merak ediptei, merakta kalmak olmaz diyor ve merakımızı giderecek bilgileri sunuyorum :D:D

Bakla ve baklanın faydaları
    bakla Bakla ve baklanın faydaları Bakla; Baklagiller familyasından hem besleyici hem de hazmı kolay bir sebzedir. Ev ilaçlarında çiçekleri kullanılır.
    Bir çeşidi olan acı bakla ise, acı ve otsu bir bitkidir.

Baklanın faydaları:

İdrar yollarını temizleyicidir.

Böbrek ağrılarını giderir. Böbrek iltihaplarına karşı yararlıdır.

Böbrekteki kum ve taşların düşürülmesine yardım eder.

Lumbago, romatizma, siyatik ve dolama şikayetlerine karşı da faydalıdır.

Eşek baklasının faydaları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Eşek ve Kuyu (Okuyun)

Günlerden bir gün, köylerden birinde, adamın birinin eşeği, kuyunun birine düşmüş. Niye düşer, nasıl düşer sormayın. Eşek bu. Düşmüş işte. Belki kör bir kuyuydu, ağzı tahtayla kapatılmıştı belki, üzerine de toprak dökülmüştü. Zamanla tahta çürüdü, zayıfladı, toprakta biten otları yemek isteyen eşeğin ağırlığını çekemedi ve güm. Hayvancık saatlerce acı içinde kıvrandı, bağırdı kendi...
  2. Eşek arısı.

Rüyada eşek arısı görmek, bir yolculuğa çıkılacağına işarettir. Rüyada eşek arısı görmek, bir seyahate çıkılacağına işaret eder. Esek arisi kuvvet ve himmet sahibi bir er-kek olarak tabir olunur. Kirmani'ye göre; kendisini esek arisinin soktugunu gören, ahlaksiz bir kadin yüzünden kedere ve sikintiya düser. Havada birçok esek arilarinin uçtugunu görmek, o yere ya-banci askerlerin gelecegine...
  3. Eşek.

Merkep görmek ve ona binmek baht açıklığı, yüksek dereceye, Kendine ait bir eşeğe bindiğini görmek hayır ve iyilik kapılarının açılmasına, Çok eşek görmek mal ve nimete, Eşekten inip ona tekrar binmek işlerin bir ara durmasına, Eşekten düşmek bir sıkıntıı yaşamaya, Eşeğin ölmesi işlerinin bozulmasına, Eşek eti az mala, onu yemek malından üzüntüye düşmeye, Merkep satınalmak hayra, Eşeğin bir...
  4. Eşek palanı

Rüyada görülen esek palani, asil olmayan bir kadina isarettir ki, kocasi yaninda o kadinin kiymeti olmaz ve onu hizmetçi mesabesinde görür. Erkegin, rüyasinda esek palanina bindigini görmesi, uzun müddet zulmettigi ve bu sayede de rahatça ve müreffeh yasadigi zulmünden tevbe etmesine isarettir
  5. Karınca Eşek Arıları

Karınca Eşek Arıları Karınca eşek arıları'nın kanatsız dişileri sık tüylerle kaplıdır. Çok kere parlak kırınızı zemin üzerinde siyah, beyaz yollarla süslü böceklerdir. Kurak ve çöllük yerlerde çok bulunurlar. Birleşik Amerika'nın güney batısında yasayanlarının bazılarının uzun ve dağınık beyaz veya sarı tüyleri vardır.Erkekleri kanatlı ve gene parlak renkli olmakla beraber dişilerinkinden...
  6. sinop'ta esek sakasıı

Sinop'ta eşek şakası 02 Aralık 2006 Cumartesi 14:32 Edinilen bilgiye göre, Merkez Büyük Camisi'ne sabah erken saatlerde gelen bir grup genç, arkadaşları Ahmet Aydın'ın (37) trafik kazasında hayatını kaybettiğini ve ailesinin cenazeyle ilgilenmediğini ileri sürerek salasının okunmasını istedi. Görevli kişiye cenazenin saat kaçta nereden kalkacağıyla ilgili bilgileri veren gençler daha...
  7. Bronşite eşek kulağı

eşek sütü nasıl kullanılır Eşek kulağı nedir naısl bir bitkidir inanın bilmem.Ama artık biliyorum ve faydalarınıda biliyorum:)Eğer bronşit iseniz size önereceğim eşek kulağı bitkisidir.Buyrunuz meleklerim... BRONŞİTE EŞEK KULAĞI İshali keser. Nefes darlığını giderir. Göğsü yumuşatır. Bronşitte faydalıdır. Öksürüğü keser. Ağız, dil ve boğaz iltihaplarını giderir.
  8. Eşek Sütünün Faydaları ( Zayıflamak isteyenlere Özel )

eşek sütünün faydaları eşek sütü haram mı sütü nerelerde kullanılır eşek sütünün faydaları, yararları, nasıl içilir, nerelerde bulunur, haram mı, proteini ile alakı bilgiler... Eşek sütünü nereden buluyoruz ki içiyoruz dimi :) Hayır posta.com.tr de gördüm haberi garipsedim. Haberin detayı şöyleydi meleklerim. Üretimin yarıdan fazlası çocuk hastalıkları birimlerine satılırken, zayıflatıcı...
  9. Eşek Kulağı- Mayasılotu

Eşek Kulağı nedir Mayasılotu hakkında bilgi, Eşekkulağının özelliği Doğada ki şifalı bitkilerden mayasılotu (eşek kulağı) bitkisi, özellikleri ve kullanımı ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Eşek Kulağı (mayasılotu) : Sığırdiligillerden; çiçekleri beyaz ve menekşeye çalar renkte, yaprakları neşter şeklinde bir bitkidir. Mart-Temmuz ayları arasında toplanıp, kurutulur. Faydası :...
  10. eşek sütü haram mı

Bazı ülkelerde eşek sütü içiliyor biliyorum çok faydalıymış diye de duydum acaba helal mi haram mı ?

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. eşek baklası

,
  2. eşek baklasının faydaları

,
  3. essek baklasi

,
  4. rüyada eşek baklası görmek,
  5. eşek baklası yemeği adana,
  6. esek baklasinin yararlari