gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Eşek baklasının faydaları

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

eşek baklası eşek baklasının faydaları baklası faydaları nasıl pişirilir nasıl pişer eşek baklası, nedir, faydaları, çeşitleri,

Hiç merak ettiniz mi bilmiyorum ama ben bu eşek baklası nedir, neye benzer diye çok merak ediyorum Melek'ler. şimdi merak ediptei, merakta kalmak olmaz diyor ve merakımızı giderecek bilgileri sunuyorum :D:D

Bakla ve baklanın faydaları
    bakla Bakla ve baklanın faydaları Bakla; Baklagiller familyasından hem besleyici hem de hazmı kolay bir sebzedir. Ev ilaçlarında çiçekleri kullanılır.

Bir çeşidi olan acı bakla ise, acı ve otsu bir bitkidir.

Baklanın faydaları:

İdrar yollarını temizleyicidir.

Böbrek ağrılarını giderir. Böbrek iltihaplarına karşı yararlıdır.

Böbrekteki kum ve taşların düşürülmesine yardım eder.

Lumbago, romatizma, siyatik ve dolama şikayetlerine karşı da faydalıdır.

Eşek baklasının faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eşek.

Eşek.

Merkep görmek ve ona binmek baht açıklığı, yüksek dereceye, Kendine ait bir eşeğe bindiğini görmek hayır ve iyilik kapılarının açılmasına, Çok eşek görmek mal ve nimete, Eşekten inip ona tekrar binmek işlerin bir ara durmasına, Eşekten düşmek bir sıkıntıı yaşamaya, Eşeğin ölmesi işlerinin bozulmasına, Eşek eti az mala, onu yemek malından üzüntüye düşmeye, Merkep satınalmak hayra, Eşeğin bir...
  2. baklanın yararları

baklanın yararları

baklanın yararları yahudi baklasının faydaları hamilelikte bakla yenirmi hamilelikte bakla yemek Diğer İsimleri: Delicebakla, Termiye, Yahudi baklası, Gâvur baklası. Latince Adı: Lupinus Albus. Bitki: 1 metreye kadar yükselebilen, el şeklinde parçalı yapraklı, beyaz çiçekli bir bitkidir. Yetiştiği Yerler: Avrupa, Balkanlar ve Türkiye'de bilhassa Marmara ve Ege bölgelerinde yabani olarak...
  3. Eşek Sütünün Faydaları ( Zayıflamak isteyenlere Özel )

Eşek Sütünün Faydaları ( Zayıflamak isteyenlere Özel )

eşek sütünün faydaları eşek sütü haram mı sütü nerelerde kullanılır eşek sütünün faydaları, yararları, nasıl içilir, nerelerde bulunur, haram mı, proteini ile alakı bilgiler... Eşek sütünü nereden buluyoruz ki içiyoruz dimi :) Hayır posta.com.tr de gördüm haberi garipsedim. Haberin detayı şöyleydi meleklerim. Üretimin yarıdan fazlası çocuk hastalıkları birimlerine satılırken, zayıflatıcı...
  4. Baklanın Sağlığımıza Faydaları

Baklanın Sağlığımıza Faydaları

Bakla faydası Baklanın yararları Baklanın Faydaları nelerdir Mutfaklarımızda özellikle zeytinyağlısını tükettiğimiz baklanın faydalarını biliyor musunuz melekler ? Baklanın faydaları ve vitamin değerlerini öğrenmek için buyrun o halde yazımıza diyoruz :tik: Vitamin ve protein açısından son derece zengin bir besin olan baklanın taneleri tazeyken yeşil, kuruyunca kahverengidir. Kuru Bakla,...

Sayfayı Paylaş