gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

Esennruzgar'dan coco star kurabiye tarifi

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

coco star kurabiye tarifi coco star kurabiye nasıl yapılır meleklerim hindistan cevizli kurabiyeleri çok severim. bu tam benim gibi hindistan cevizine bayılanlar için bir kurabiye [​IMG]

kurabiye için 2 yumurta ( birinin sarısı kullanılcak akı harç için)
    1 çay bardağı pudra şekeri
    1 paket vanilin
    1 paket kabartma tozu
    125 gram margarin
    aldığı kadar un
    1 çay bardağı kakao
    ( çay bardaklarım biraz büyük normale göre 1.5 gelir )
    hepsini karıştırıp güzel bir hamur oluşturuyoruz.
    harç için 1 yumurta akı
    1 çay bardağı pudra şekeri
    1.buçuk su bardağı hindistan cevizi
    3 çorba kaşığı süt
    hepsini karıştırıp top yapıyoruz.
    üzerindeki krema için
    2 çorba kaşığı kakao
    1 buçuk su bardağı süt
    3 çorba kaşığı toz şeker yarım çay bardağı su
    yaklaşık 2 çorba kaşığı un( kıvamına göre ayarlamak gerekio çok katı ya da sıvı olamamalı)
    hepsini karıştırıp ocakta kaynatıyoruz
    önce kurabiye hamurunu avcumuzda açıp içine harcı koyup kapatıyoruz
    yağladığımız tepsiye koyup 175 derecede 20 dakika pişiriyoruz
    fırından çıktıktan sonra sıcakken kremayı koyup afiyetle yiyoruz.

Esennruzgar'dan coco star kurabiye tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kakaolu ıslak kurabiye tarifi

kakaolu ıslak kurabiye tarifi

kakaolu kurabiye ıslak kurabiye tarifi malzemeleri nasıl yapılır hakkında genel bilgiler burda melekler sevgili melekler size çok güzel bir kurabiye tarifi vercem mutlaka deneyinn kakaolu ıslak kurabiye ıslak kurabiyede olurmu demeyin olur :D:D bende yeni duydum daha öncede prenses kurabiyesi tarifi vardı sitede onuda ilk duymuştumm tadına baktım güzeldii bunuda ilk defa duyuyorumm çokta...
  2. coco star kurabiye yapmayı bilen var mı ?

coco star kurabiye yapmayı bilen var mı ?

Arkadaşlar coco star kurabiye tarifi olan varmı? Çok seviyorum ve tarifim yok, nette bir sürü şey yazıyor ama size güveniyorum.Ne de olsa tecrübeliler yazıyor :)
  3. Şerbetli kokostar kurabiye tarifi

Şerbetli kokostar kurabiye tarifi

şerbetli tatlılar kokostar,şerbetli kokostar yapımı,şerbetli kokostar tarifi oktay usta yapımı Malzemeler kurabiye için: 125 gr tereyağ 1 yumurta 1 çay bardağı toz şeker 1 çay bardağı sıvı yağ 1 paket baking powder 1 paket vanilya 25 gr kakao 3-3.5 su bardağı un..(aldığı kadar) İç dolgu malzemesi 1 su bardağı hindistan cevizi veya biraz daha fazla 1 yumurta beyazı 1 çay bardağı pudra...
  4. Elmalı Kurabiye Tarifi [Videolu]

Elmalı Kurabiye Tarifi [Videolu]

Kurabiye Hamuru için 3,5(üç buçuk) su bardağı un 1 tane yumurta 1 su bardağından az şeker 125 gram katı tereyağ 2 çay bardağı nişasta 1/2 su bardağı yoğurt 1/2 su bardağı sıvı zeytinyağı yarım paket kabartma tozu 1 pkt. vanilya Elmalı Kurabiye İçinin Malzemeleri 3 tane orta boy elma 2 çay bardağı döğüşmüş fındık 10 yemek kaşığı toz şeker yarım yemek kaşığı tarçın Elmalı Kurabiye Üzeri İçin...
  5. Çatlak Kurabiye Tarifi

Çatlak Kurabiye Tarifi

Kurabiye Malzeme Listesi 100gr tereyağı 80gr bitter çikolata 2 adet yumurta Yarım su bardağı toz şeker 2 yemek kaşığı kakao 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Yarım su bardağı pudra şekeri 1 su bardağı + 1 yemek kaşığı un [MEDIA]

Sayfayı Paylaş