gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

eşi doğum yapan babanın izin hakkı varmıdır?

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

babalık izni doğum izni kaç gündür

Merhaba kızlar;
    doğumunuz yaklaşıyor ve herşeyi araştıyorsunuz
    Herkesin eşinin kendi işi yok tabiki bazı arkadaşlar memur bazılarıda şirketlerde çalışıyor

Memurlara, eşinin doğum yapması hâlinde, isteği üzerine on gün babalık izni verilir. İşçiler lehine ise böyle bir düzenleme yapılmamıştır. Toplu iş sözleşmesi ya da bireysel sözleşmeler ile çalışan erkekler için babalık izni düzenlenebilir ancak uygulama da çok sık rastlanmamaktadır.

eşi doğum yapan babanın izin hakkı varmıdır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğum yapan kadının emzirne izin talep dilekçesi

Doğum yapan kadının emzirne izin talep dilekçesi

süt izni dilekçesi süt izni dilekçe örneği dilekçe talep dilekçesi örneği Sayın …………………………………………………………………….. …/……./20.. Konu : Emzirme izin Talebi Hk. ……………………………………………………………..... unvanlı işyerinizde …../……../…………….. tarihinden itibaren çalışmaktayım. …./……/……Tarihinde doğum yaptım.……/..…. /…… - ……./……/…… tarihleri arasında doğum izni kullandım. 4857 sayılı iş Kanununun 74. Maddesi...
  2. Suda Doğum Yapan Varmı?

Suda Doğum Yapan Varmı?

suda doğum suda doğum anı doğum doğum çeşitleri merhaba kızlarrrrrr:eller: şimdi çoğunuzun bildiği gibi ben bebek istiyorum ama henüz bir gelişme yok :D:D Allah nasip kısmet edipde ben hamile kalırasm kesinlikle suda doğum istiyorum... peki aranızda yada çevrenizde suda doğum yapan varmıı Türkiyede daha yeni olduğu için ve yaygınlaşması için :dp8: suda doğum yapanlardan ücret...
  3. Evde doğum yapan varmı ?

Evde doğum yapan varmı ?

evde doğum nasıl yapılır,evde doğum yapmak zormu,evde doğum yapmak sakıncalımı,evde doğum yapma hakkında bilgiler Gelişen teknolojiyle birlikte zamanla insanların hayatlarına da birçok yenilikler girmiştir. Bu yeniliklerden biri de eskiden evlerde ebeler tarafından yaptırılan doğumların artık evlerde değil hastanelerde gerçekleşmesidir. Evde doğumlar önceleri bazı imkânsızlıklar...
  4. Doğuma eşi giren varmı?

Doğuma eşi giren varmı?

doğum odasına eşlerin beraber girmesi,doğum odasına eşimde girebilirmi, doğum odasına eşimin girmesi sakıncalımı,doğumda eş desteği hakkında bilgiler Günümüzde çocuk sahibi olmak, artık sadece kadınları ilgilendirmiyor. Çocuğunun dünyaya gelişini bizzat yaşamak ve doğumhanede eşinin yanı başında bulunmak isteyen babaların sayısı giderek artıyor. Eş desteği Müstakbel babalar doğuma...
  5. Suni sancıyla doğum yapan varmı?

Suni sancıyla doğum yapan varmı?

suni sancı nedir,suni sancı nasıl verilir,suni sancıyla doğum yapanlar,suni sancı hakkında bilgiler Doğum sancılarını başlatmak yada kendiliğinden başlamış doğum sancılarını yeterli düzeye getirecek kadar arttırmak için verilen ilaçlarla yapılan işleme doğum indüksiyonu (halka arasında suni sancı) denir. Bunun için anneye serum içerisinde oksitosin denilen ilaç verilir. Oksitosin normalde...

Sayfayı Paylaş