Eşi varikosel amaliyatı olupta hamile kalan var mı?

Konu, 'Kadınlar' kısmında supremem tarafından paylaşıldı.

 1. supremem

  supremem New Member

  Merhaba arkadaşlar eşinde varikosel olup da hamile kalan arkadaşlar var mı?
   
  ulkum bunu beğendi.
 2. ulkum

  ulkum New Member

  ameliyatdan nekadar zaman sonra kaldı cnm
   
 3. eylülece

  eylülece Hamiş Melek

  benim eşimde 2 defa oldu 1 yıl oldu evlılıgımıze halen bebiş yok ama :(
   
 4. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Kayıtsız Kullanıcılar

  Geçen cumartesi varikosel ameliyatı oldum. (ameliyat olalı 72 saat yeni oldu)
  Ameliyat öncesi internette doktor önerisidir, ameliyat teknikleri vb. konularda paylaşım bulamamıştım. En azından benden sonra ameliyat olacaklar/olmayı düşünenler için kaynak olsun.

  önce doktor/hastane ve sağlık sigortası
  Ameliyatı özel hastanede oldum. Özel sağlık sigortası ameliyatın hepsini, muayene ve tahlillerin (sperm sayımı hariç) %80'ini karşıladı.
  Özel Mesa Hastanesinde (ankara) Doç. Dr. M. Gökhan Özer doktorumdu. Tavsiye edilir. Zaten devamını okuyunca sürecin ne kadar rahat geçtiğini göreceksiniz.

  teşhis ve tahliller
  Varikosel teşhisi zaten muayene ile konuluyor. Muayene sonrasında renkli dopler çektirildi. sigorta ameliyat provizyonu öncesi sperm sayımı istedi.

  Ameliyat
  Ameliyat mikrocerrahi ile yapıldı. 1,5 saat narkoz altında kaldım. ayıldıktan 1.5 saat sonra yürüdüm ve 7 saat sonra eve çıktım. (anlaşılacağı üzere ameliyat sabah gerçekleştirildi)

  Ameliyat sonrası
  Ameliyat sonrası tahminimden çok daha rahat geçiyor. hiç ağrım olmadı. ödem ya da şişlikte. ameliyat yerinde küçük bir bandaj vardı. iki gün durması gerekiyor. bandajı çıkarıp daha sonra duş alabiliyorsunuz. lif ya da keselemek yok. bandaj varkan kalkıp oturuken biraz rahatsızlık veriyor ancak çıkarınca oldukça rahatlıyorsunuz. ağrı konusu ise şöyle, ameliyat sonrası hafif bir sızı vardı. ağrı kesici istedim. cataflam verildi. doktor 2 gün düzenli kullanmamı söyledi. günde 3 yerine 2 adet aldım.
  Hastaneden ameliyattan 6 saat sonra çıkabilirsunuz, isterseniz bir geceyi de hastanede geçirebiliyorsunuz. ben evde kalmayı tercih ettim. ertesi gün normal günlük işlerinize dönebilirsiniz (doktor böyle diyor). ameliyattan sonra bandajı çıkarıp bir gün daha dinlenmek bence daha uygun olanı. yasal olarak 7 günlük rapor alabiliyorsunuz.
  Dikişleri aldırmak yok. eriyen tip iplik kullanılıyor. bandajı da zaten kendiniz alıyorsunuz.

  Kontroller
  ameliyattan 6 hafta sonra kontrol olacak.

  sorularınız olursa buradan cevaplamaya çalışırım.
  Sağlıklı günler.
   
 5. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Kayıtsız Kullanıcılar

  benim eşim ocakta varikosel ameliyatı geçirmişti. bu ay tam 6. ayımız ve ben hamile kaldım allaha şükürler olsunki. 3 ay önce gittiğimizde eşimin dr bize 3 ay daha bekleyin demişti. tam dediği gibi oldu 6. ayda hamile kaldığımı öğrendim. benim dr.umda ağustosta tedaviye başlıyalım demişti. çok şükür gerek kalmadı. benim durumum eşi varikosel olanlara bi umut olsun sakın umudunuzu yitirmeyin 15 ay sonunda bu mutlu haberi almak çok güzel tarif edilemez bi duygu.Şenizallahım isteyen herkeze nasip etsin inşallah.
   
Eşi varikosel amaliyatı olupta hamile kalan var mı? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. dhea-so4 hormonu yüksek olupta hamile kalan var mı?kızlar cvp yazın lütfen

  dhea hormonu dhea so4 hormonu so4 nedir nedir benim dehea-so4 hormonum 544,73 çıktı.normal degerler 98 ile 340 arasıymış.yani benim gibi bu hormonu yüksek olupta hamile kalan var mı?ne kadar sürede hamile kaldını?ve hangi ilaçları kullandınız?
 2. klomenle hamile kalan var mı?

  kalan varsa yardımcı olsun
 3. Eşinde varikosel olup da hamile kalan arkadaşlar var mı?

  Eşinde varikosel olup da hamile kalan arkadaşlar var mı?
 4. soğan kürü ile hamile kalan var mı?

  [U][B]soğan kürü tarifi kür nasıl yapılır [/B][/U] kızlar selam, [URL="http://www.meleklermekani.com/prof-dr-ibrahim-saracoglu-kolay-hamile-kalabilme-kuru.html"]sogan kürü[/URL] yapıp hamile kalan varmı? [IMG]http://www.meleklermekani.com/imagehosting/sogan-suyu-2624.jpg[/IMG]
 5. tek tüple hamile kalan var mı?

  [U]tek yumurta tek tüp [/U] Selam kızlar, malesef bugun yengemın tek tupu alınmak zorunda kalındı tek tüple hamile kalan varmı?

Sayfayı Paylaş