Eşi varikosel amaliyatı olupta hamile kalan var mı?

supremem

Yeni Üye
Üye
Eşi varikosel amaliyatı olupta hamile kalan var mı?
Merhaba arkadaşlar eşinde varikosel olup da hamile kalan arkadaşlar var mı?

Geçen cumartesi varikosel ameliyatı oldum. (ameliyat olalı 72 saat yeni oldu)
Ameliyat öncesi internette doktor önerisidir, ameliyat teknikleri vb. konularda paylaşım bulamamıştım. En azından benden sonra ameliyat olacaklar/olmayı düşünenler için kaynak olsun.

önce doktor/hastane ve sağlık sigortası
Ameliyatı özel hastanede oldum. Özel sağlık sigortası ameliyatın hepsini, muayene ve tahlillerin (sperm sayımı hariç) %80'ini karşıladı.
Özel Mesa Hastanesinde (ankara) Doç. Dr. M. Gökhan Özer doktorumdu. Tavsiye edilir. Zaten devamını okuyunca sürecin ne kadar rahat geçtiğini göreceksiniz.

teşhis ve tahliller
Varikosel teşhisi zaten muayene ile konuluyor. Muayene sonrasında renkli dopler çektirildi. sigorta ameliyat provizyonu öncesi sperm sayımı istedi.

Ameliyat
Ameliyat mikrocerrahi ile yapıldı. 1,5 saat narkoz altında kaldım. ayıldıktan 1.5 saat sonra yürüdüm ve 7 saat sonra eve çıktım. (anlaşılacağı üzere ameliyat sabah gerçekleştirildi)

Ameliyat sonrası
Ameliyat sonrası tahminimden çok daha rahat geçiyor. hiç ağrım olmadı. ödem ya da şişlikte. ameliyat yerinde küçük bir bandaj vardı. iki gün durması gerekiyor. bandajı çıkarıp daha sonra duş alabiliyorsunuz. lif ya da keselemek yok. bandaj varkan kalkıp oturuken biraz rahatsızlık veriyor ancak çıkarınca oldukça rahatlıyorsunuz. ağrı konusu ise şöyle, ameliyat sonrası hafif bir sızı vardı. ağrı kesici istedim. cataflam verildi. doktor 2 gün düzenli kullanmamı söyledi. günde 3 yerine 2 adet aldım.
Hastaneden ameliyattan 6 saat sonra çıkabilirsunuz, isterseniz bir geceyi de hastanede geçirebiliyorsunuz. ben evde kalmayı tercih ettim. ertesi gün normal günlük işlerinize dönebilirsiniz (doktor böyle diyor). ameliyattan sonra bandajı çıkarıp bir gün daha dinlenmek bence daha uygun olanı. yasal olarak 7 günlük rapor alabiliyorsunuz.
Dikişleri aldırmak yok. eriyen tip iplik kullanılıyor. bandajı da zaten kendiniz alıyorsunuz.

Kontroller
ameliyattan 6 hafta sonra kontrol olacak.

sorularınız olursa buradan cevaplamaya çalışırım.
Sağlıklı günler.

benim eşim ocakta varikosel ameliyatı geçirmişti. bu ay tam 6. ayımız ve ben hamile kaldım allaha şükürler olsunki. 3 ay önce gittiğimizde eşimin dr bize 3 ay daha bekleyin demişti. tam dediği gibi oldu 6. ayda hamile kaldığımı öğrendim. benim dr.umda ağustosta tedaviye başlıyalım demişti. çok şükür gerek kalmadı. benim durumum eşi varikosel olanlara bi umut olsun sakın umudunuzu yitirmeyin 15 ay sonunda bu mutlu haberi almak çok güzel tarif edilemez bi duygu.Şenizallahım isteyen herkeze nasip etsin inşallah.

merhaba melekler benide aranıza alırsanız çok sevinirim.2.5 yıldır evliyim. benimde sizler gibi bir takım sorunlarım var. benim eşime de varikosel teşhisi konuldu ve ameliyat günü verildi 04.10.2012 günü ameliyata alındı ameliyat öncesi sayımız 1cc'de 8,000,000du ama bu gün yani 3. ayda yaptırdığımız spermiyogram testinde sayımız 1cc'de 87.000.000 çıktı ve şuan çok mutluyuz. umarım bizde ileride bebişimizi kucağımıza alırız. allah herkesin gönlüne göre verir inşallah.

mrblar benim eşimde de verıkosel çıktı amelıyattan onceki sprm sayısı 12 mılyon du ameliyatı olduktan sonra 38 mılyon oldu...sonradan tekrar baska doktara gozuktuk tekrar verıkosel cıktı :((( tekrar amelıyat oldu 1 ay oldu amelıyattına bize su şekılde denildi şansınız yuksek 4 ay içinde hamile kalabılırsın dedi...hamılelımı kolaylaştırcak ilaç verdi inşşş umutla beklıyoruz....sizce sperm sayısı yukselmişmıdır :(((cvplarsanız sevınırım......

benim eşim ocakta varikosel ameliyatı geçirmişti. bu ay tam 6. ayımız ve ben hamile kaldım allaha şükürler olsunki. 3 ay önce gittiğimizde eşimin dr bize 3 ay daha bekleyin demişti. tam dediği gibi oldu 6. ayda hamile kaldığımı öğrendim. benim dr.umda ağustosta tedaviye başlıyalım demişti. çok şükür gerek kalmadı. benim durumum eşi varikosel olanlara bi umut olsun sakın umudunuzu yitirmeyin 15 ay sonunda bu mutlu haberi almak çok güzel tarif edilemez bi duygu.Şenizallahım isteyen herkeze nasip etsin inşallah.
cnm ne mutlu sana bunca sene bebek uğruna yanan onca insan senin yerinde olmak istiyor benim de 1 kızım var 7 senedir ikinciyi denememize ramen hala başaramadık allahtan ümit kesilmez ihşallah birde birgün burda mutltluğumuzu paylaşırız amin..

Geri