gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

EŞİm, Aİle Bİreylerİmden Bİrİ Ya Da Herhangİ Bİrİ Benİ Bİr Yerde Kalmaya Zorlayabİlİr

Konu, 'Kadın ve Hukuk' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

SORU: EŞİM, AİLE BİREYLERİMDEN BİRİ YA DA HERHANGİ BİRİ BENİ BİR YERDE KALMAYA ZORLAYABİLİR Mİ? YANIT: TCK’nın 109. Maddesinde ‘Bir kimseyi hukuka aykırı olarak bir yere gitme veya bir yerde kalma özgürlüğünden yoksun bırakan kişiye’ ceza verilmektedir. Bu eylem sırasında, cebir, tehdit veya hile kullanılması halinde ceza miktarı artırılır. Bu suçun; silahla, üstsoy, altsoy, eşe karşı ya da çocuğa veya kendini savunamayacak durumda olan kişiye karşı işlenmesi halinde de artırılarak ceza uygulanacaktır. Bu suç cinsel amaçla işlenmişse, verilecek cezalar yarı oranında artırılacaktır. Ancak, suç işleyen, soruşturmaya başlamadan önce mağdura bir zarar vermeden ve kendiliğinden, mağduru güvenli bir yerde serbest bırakırsa, cezası üçte ikisine kadar indirilebilecektir.

EŞİm, Aİle Bİreylerİmden Bİrİ Ya Da Herhangİ Bİrİ Benİ Bİr Yerde Kalmaya Zorlayabİlİr konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Herhangi biri..

Herhangi biri..

Ben herhangi biriyim. Herhangi bir zamanda, herhangi bir şehirde seni yazdım içime bir şair ustalığında. Sen herhangi birinin herhangi zamanda herhangi bir şehirde adına dizeler yazılan, uğruna can verilen bir türlü herhangi biri için herhangi biri olamayan sensin... Bu ıstırap dolu dünyaya gelirken, bizi bu topraklara bırakan otobüste, acaba neler diye geçirirken bir yandan da seyrediyorum...
  2. Ya GeL Her Gece RüyaLarıma, Ya Da AL Beni SevgiLİm Bir An Önce Yanına

Ya GeL Her Gece RüyaLarıma, Ya Da AL Beni SevgiLİm Bir An Önce Yanına

YA GEL HER GECE RÜYALARIMA, YA DA AL BENİ SEVGİLİM BİR AN ÖNCE YANINA... Sensiz bir gün daha geçti ömrümden sevgilim... Sensiz bir gün daha.... Bu gece her geceden daha da bir siyah adeta... Bu gece yokluğun daha da üşüttü bedenimi... Ve bu gece daha da çok kahırlandı öksüz ve yetim kalan yüreğim... Ne sigaralar tükendi bu gece, Ne de yüreğime ektiğim hasretin... Ölümün gölgesi...
  3. Bir Merhaba Da Benden

Bir Merhaba Da Benden

Herkese Merhaba...Çok Sıcak Bir Forum Burası... Herkese İyi Forumlar :party:
  4. Bir damla..

Bir damla..

water Bir damla suyun güzelliği dahi tarif edilmez.... Harika bir gezegende yaşıyoruz..
  5. kısa bir dua 'da benden

kısa bir dua 'da benden

sınav duası kısa Kaldıramayacağım_________Yükü, Taşıyamayacağımız________Derdi, Çekemeyeceğimiz_________Çileyi, Gidemeyeceğimiz__________Yolu, Aşamayacağımız__________Engelleri, ...Yaşayamayacağımız_______Canı, Sevemeyeceğimiz_________Yari, Veremeyeceğimiz_________Cevabı, Yiyemeyeceğimiz__________Lokmayı, Konuşamayacağımız_______Sözü, Duyamayacağımiz_________Sesi,...

Sayfayı Paylaş