gebe
  1. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0

Eşim Olma, Karım Ol ?

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında ESDE tarafından paylaşıldı.

esim olma karim ol, esim olma, esim ol, karim ol, evlilik, konulari burada melekler
    Merhaba Melekler,

Evlilikle ilgili cok hos bir yaziyi sizinle paylasmak istedim...

Eşim olma, karım ol! Bakma daha ilkel durduğuna sen, ruhu vardır kelimelerin. “Karı-koca” “eş”ten daha çok şey anlatır. Hatta belki bize unutulmuş bir şeyi söyler.
    Sahi, biliyor musun? Neden erkeğe “koca”, kadına da “onun karı” demiş eskiler?

Eşim değil, karım ol! Kedilerin eşi olur, terliklerin de… İnsanın eşi olmaz. Bir ömür eşlik ediyor diye mi sevgiliye eş denir? Eşlik etmek yeter mi? Fazlasını beklemez mi insan yârinden? Kelimeleri yitirmeseydik anlardık belki, evlenecek erkeğe eskilerin neden ”koca” dediklerini. Çünkü “koca” bilge demektir, yüce demektir. Koca demek, dağ demektir. Ve ne kadar yüce olursa olsun, üstünde kar olmayan dağ eksiktir. Dağların yücesine kar yağar diye kadına da “kocanın karı” demişler. Bakma şimdi evlenenlerin “karı-koca” ilan edildiğine. “Koca ve onun karı” olmalıdır aslında. Yani yüce bir dağ olmalı adam. Kar gibi pak ve masum olmalı kadın. Örtmeli ve bir ömür, süsü olmalı dağın. Çünkü üşür tepesinde kar olmayan dağ, ne kadar yüce olursa olsun, yarım görünür…

Eşim olma, karım ol! Bana benzemeye çalışma sakın. Bana benden lazım değil bir tane daha. Ama unutma ki sensiz yarımım. Her zaman söylemem, ama sen anla.

Eşim olma, karım ol!

Beni tamamla…

tuqqce, siyahinci50, ceylinn ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. gece_kusu

gece_kusu Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    78
    Ödül Puanları:
    18
    çook beğendim yazınızı gerçekten kulağa eşten çok karı-koca hoş geliyor.. bu benim fikrim :)

smiley bunu beğendi.
  3. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    gercekten cok güzel bir paylasim... Insallah birgün bende esimle bu resimdeki cift gibi oluruz...
    Kocacim seni cok özleidm, ve cok seviyorum :D

gece_kusu bunu beğendi.
  4. gece_kusu

gece_kusu Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    78
    Ödül Puanları:
    18
    ne güzel smiley :)
    allah hiçkimsenin mutluluğunu ve huzurunu bozmasın..
    bende kocişi ösledimm :D:D

smiley bunu beğendi.
  5. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    amin canim, sendemi ayrisin kocacigindan?

gece_kusu bunu beğendi.
  6. gece_kusu

gece_kusu Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    78
    Ödül Puanları:
    18

hergün işe gidiyoya, ayrı kalıyorum, :D
    elimden gelse adamı hiç işe göndermiycem :asigim:

7. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    insallah bende kocacigimla yaslanirim..

Eşim Olma, Karım Ol ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ne Ol,Ne Olma

Ne Ol,Ne Olma

İtil, atıl ama SATILMA! Doğrul, devril ama EĞİLME! Seslen, uslan ama YASLANMA! Yaklaş, konuş, tanış ama UZAKLAŞMA! Okumaktan zarar gelmez ama LANET OKUMA! Zulmü devir, nefsi devir ama ÇAM DEVİRME! Ev al, araba al, abdest al ama BEDDUA ALMA! Rakibini geç, sınıfını geç ama GÜLÜP GEÇME! Elini aç, gözünü aç, kapını aç ama AĞZINI AÇMA! Hedefe koş, cihada koş, yardıma koş ama ORTAK KOŞMA!...
  2. Başkası olma kendin ol!

Başkası olma kendin ol!

Başkası olma kendin ol! * Kişisel zevklerinizi ve sevmediklerinizi belirleyin ve tavrınızı koyun. * Emin olmadıkça ve hazır değilseniz fedakarlık yapmayın. * Doğal halinizden ödün vermeyin. * Birileri işinize burnunu sokuyorsa, onlara açıkça bunu istemediğinizi söyleyin. * Kontrolün tamamen sizin elinizde olmasından kaçının. Her kararı sizin vermenizin beklenmesi özgürlüğünüzü...
  3. Eşimin bir melek olmasını istiyorum

Eşimin bir melek olmasını istiyorum

"Eşim çok iyi bir insan. Ah! Şu huyu da olmasa bir melek. Amaa! O huyu beni deli ediyor." diye sızlanır kimi eşler.Eşlerinin bütün güzel hasletlerini o tek huyun arkasına hapsederler. Beyaz sayfaya değil, üzerindeki siyah noktaya dikkat kesilirler. Dikeni görür, arasındaki gülü görmezler. Bülbülün sesine kulak tıkar, karganın "gak gak"larına bayılırlar. Eşini, dokuz...
  4. Şöhret oldular eşlerinden ayrıldılar

Şöhret oldular eşlerinden ayrıldılar

canan ergüder diziden ayrıldı mı evren filiz kurşun bilal değiştimi Meleklerim kötü bir haber ama gerçek bunların hepsi... Ünlendiler ve özel hayatları da bu ünden etkilendi... Değiştiler...Çok değiştiler. Bakalım kimmiş bu ünlüler: İpek Tuzcuoğlu: Gencecik bir tiyatro sanatçısıyken meslektaşı ile evlendi, ama şöhrete kavuşunca boşandı... İpek Tuzcuoğlu, konservatuar eğitimli bir sanatçı....
  5. Eşim olma Karım ol

Eşim olma Karım ol

kadın,kadınca,kadınlar,evlilik,eş olmak,eş olarak kadın, Eşim Olma Karım Ol Eşim olma, karım ol! Bakma daha ilkel durduğuna sen, ruhu vardır kelimelerin. “K...arı-koca” “eş”ten daha çok şey anlatır. Hatta belki bize unutulmuş bir şeyi söyler. Sahi, biliyor musun? Neden erkeğe “koca”, kadına da “onun karı” demiş eskiler? Eşim değil, karım ol! Kedilerin eşi olur, terliklerin de… İnsanın eşi...

Sayfayı Paylaş