Eşinin ailesiyle sorun yaşayanlar Kaynana kayın görümcemle sorunum var diyenler buraya

Mavi02

Yeni Üye
Üye
Eşinin ailesiyle sorun yaşayanlar Kaynana kayın görümcemle sorunum var diyenler buraya

Merhaba arkadaslar,

umarim konuyu dogru yere acimisimdir. Nasil davranacagimi bilemiyorum dogrusu hissetiklerimin ve düsündüklerimin dogru olup olmadiginida bazen bilemiyorum acaba hakksizlik i yapiyorum diyorum bazen. Ben yeni evlendim evliligim sorunlu oldu babam cok karsiydi ikna etmem uzun ve zor oldu. Baslarda esimin ailesini seviyorum cok saygi duyuyordum ama evlilik öncesi yasadigimiz stres dolu zamanlarda onlara karsi sogudum birden. Ben yurt disinda yasiyorum esim kendi ikman ve olanaklariyla buraya geldi dil kursuna basladi ve is bu sradada ailemle tanistirdim ve zor olsada evlendik.

kendiside egitimli üniversite mezunu birisidir ailem baslarda benim iyi bi meslegim ve isim olmasindan dolayi yakistiramadilar onun henüz bir isi yok ben calisacagim ve o evde olacak diye. Bunlari bi sekilde astik esimde dil ve is konusundan elinden gelenin fazlasini yapiyor bana her anlamda cok destek oluyor. Dügün icin türkiyee gittik esimin ailesi orda oldugu icin, dügünü orda yapmaya karar verdik. Bilmiyorum sizlerde nasildir, erkek cocugun ailesi normalde dügünde kizin beyaz esyalarini ve altinini alir. Bende tek basima evimi kurmam gerektigi icin vede esimin ailesinin durumunu bildigim icin sadece 5 burma istedim cünki onlar bana gerekliydi evi tuttum ama bi cöp alacak param kalmamisti. Esimde kendi biriktirdikleriyle dügün ve balayini ayarlamisti. Esimin ailesi buna baska sakavari bi arsilik verdi bizde öyle adet yoktur gibisinden gayet sakin ve rahatlardi bende burada neyi nasil yapayimda evimi dizeyim diye düsünüp duruyorum. Neyse dügüne bi kac gün kala altin almaya cikacagiz ve esimin ailesi ellerinde olmadigini maddi durumlarinin yetmedigini anlatarak fazla altin alamayacaklarini bildirdiler benim ailemde anlayisla karsiladi. Banada kredi cekmek kaldi. Neyse esim ailenin tek oglu.

Bazen düsünüyorum benim tek oglum benim gibi bi kizla evlense onlar rahat etsin diye sanirim herseyi yapardim... Neyse dügün oldu bitti biz direk balayina ciktik zaten iyice sogudugumdan ailesinden onlarin yanindan acl uzaklasmaya ihiyacim vardi. Bir hafta tatil yaptik nerdeysebu bir haftada hergün aradi ve herdefasinda bana yaninda hic durmadigimi komsularinin gelin kahvesi istedigini söyledi durdu, herdefasinda yannda baska insanlarda vardi vede onalarda onunla ayni fikirdeydi. Bu davranisi beni dahada soguttu. Döndük ve yaninda bir iki gün daha gecirmem gerekiyor sonrasinda nhayet evime dönüyorum. Dügünden kalan altinlari bize verdiler az miktarda para gerisi dügünün masrafini karsiladi. kaynanam bana bi nevresim takimi aldi üc defa bunu kendisinin bana aldigini söyledi. Bende icimden normalde beyaz esyamida sizin almanz gerekmiyormuydu dedim ama sesl söyleyemedim yinede yasli kirmak istemedim. Herseye cok karisiyolarlar valiz diziyorum belki özel bi esyam var koyacagim kayinbabam bile yanimdan ayrilmiolar.

Sabah berabe kahvati ediyoruz sonra yan komsuya geciyolar bizimde yanlarina gitmememiz gerek orada herkesi öpüyorum kaynanamima öpmem gerekiyormus günde bes on kere karsilastigimiz yerde öpüsüyoruz. Gelin yaristiriyolar kiminki daha güzel diye. hep süslenip boyalanmami istiyor bende yapmiyorum. Bu saatten sonra o böbürlenecek dye kendimi degistremem. n ufak bi soguk alginligi gecirs aramamiz gerek cok abartiyolar. ben yillardir beynimde bi tümörle yasiyorum ilerlerse gözlerimi kaybedebilirim ama ben bunun icin kimsenin bana ilgi göstermesinden hoslanmiyorum. Herseyleri yapmacik geliyorum samimiyet bulamiyorum isinamiyorum. Her ay ay sonunu getiremeyince onlardan dahada soguyorum bes burma istedim reddettiler diye.

Hergün aramami ondan yemek tarifi almami filan istiyorum cok güzel yemek yaparmis bense bunlari sevmiyorum. benim hayata bakis acim cok farkli ben kendi imkanlarimla yasayip ayaklarim üzerinde durdum kimseye bagli olmadan kimsenin bunu yap sunu et demesine tahammül edemiyorum cok skiliyorum.... sizce bu hissettiklerim normalmi haksizlikmi ediyorum :(.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ya hayatım yeni gelinsin şunu öncelik sırasında ilke koyman gerekiyor. Eşinden memnun isen he he deyip geçeceksin. Milletin ağzı torba değil. Biliyorsun biz kadınlar çok sık dokur ince eleriz. İşte tam da bu noktada kırılganlıklarımız artar. Eşin senin gözünün içine bakıyor mu bakıyor yardımcı mı yardımcı gerisin salla gitsin. Hayatı kendine böyle yaparak zindan edersin.

Tamam insan birisi ile evlendiğinde, onun ailesi ile de evlilik yapıyor ama takıntılı olmamakta fayda var. Boşver be yav :D:D

Geri