gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Eşimin beni aldattığı kadına attığım mesajlar için ceza alır mıyım?

Konu, 'Kadın ve Hukuk' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

Eşimin beni aldattığı kadını tehdit ettim ceza alırmıyım,eşimin sevgilisine mesaj atmak suçmudur,eşimin beni aldattığı kişiye mesaj atarsam bana dava açarmı, indir (6).jpg Ceza yasamıza göre tehdit suç olarak nitelendirlmiş bir eylemdir.Bir kişiyi her ne sebeple olursa olsun tehdit etmek bu nedenle suçtur.

Bir kişiye bir eyleminden dolayı hakkında tazminat davası açacağını söylemeyi tehdit olarak nitelendirmek zordur.Zira bu durumda yasal bir yolun kullanılacağı karşı tarafa bildirilmektedir.Ancak yine sebep ne olursa olsun bir kişiyi yuva yıkmakla itham etmek de hakaret dediğimiz ve takibi şikayete bağlı olan suçun oluşmasına sebebiyet verebilir.

"Bunun bedelini sana ödeteceğim" şeklindeki mesaj için aynı şeyi söylemek zordur.Zira bu şekilde sarfedilmiş bir cümle tehdit unsurunu içermektedir.

Haklarınızı en etkin şekilde takip edebilmeniz ve mağdur olmamanız için bir avukattan hukuki yardım almanız gerekmektadir.Maddi durumunuz yetersiz ise , dosya henüz savcılık aşamasındaysa savcılıktan,dava açılmış ise yargılamayı yapan mahkemeden baro tarafından size bir müdafi tayin edilmesini talep edebilirsiniz.

Eşimin beni aldattığı kadına attığım mesajlar için ceza alır mıyım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. "Defne'nin Beni Aldattığına İnanmıyorum"

"Defne'nin Beni Aldattığına İnanmıyorum"

defne joy foster kocasını aldattı mı defne joy foster aldattımı kocasını aldattımı eşini Defne Joy Foster'ın ölümünün ardından ortaya atılan iddialardan biri de buydu. Defne kocasını aldattı mı? O adamın evinde ne işi vardı? vs. Bir de Hıncal Uluç'un Defne Joy Foster hakkında yazdığı yazı da bu iddiaların üzerine resmen tuz biber ekti. Yazıyı ben de okudum ve ağzım resmen açık kaldı....
  2. eşimin beni aldattığını nasıl anlıcam.ve anlasa napıcam

eşimin beni aldattığını nasıl anlıcam.ve anlasa napıcam

eşim iş yerinde elemanın biriyle çok sık konuşuyo ve bunu iş saatleri dışında yapıyo kadın vardiyalı çalışıyo ve eşimin elemanı. eşim telefonunu eve gelince kapatıyo. kadınla konuştum o benim abim diyo eşime sordum yanlış şeyler düşünme diyo. e o zaman bu telefon neden kapanıyo neden iş saatleri dışında konuşulup mesajlaşılıyo.ben şimdi napçam
  3. Eşim ve Benim İçin Dua..

Eşim ve Benim İçin Dua..

Rabbim! Kalpleri birbirine ısındıran Sensin İzzetinle, ancak kendi muhabbetine sakladığım kalbimi; Hikmetinle, eşimin kalbine de ısındırıyorsun Senden emanet aldığımız kalplerimizi, yine Sana teslim ediyoruz Kalplerimizi karartmamıza izin verme, Kalplerimizden Seni sevmeye yollar aç, Birbirimize olan sevgimizi, Seni sevmekle çoğalt, Beni ve eşimi, Seni sevdiren ve Seninle sevinen bir sevgiyle...
  4. Cuma günü için kutlama mesajları yazar mısınız

Cuma günü için kutlama mesajları yazar mısınız

Gurbetteyim, ailemden uzak çalışıyorum.Cumadan cumaya mutlaka mesaj atarım.Bu cuma da atabilmem için değişik cumna kutlama mesajları rica ediyorum sizden..
  5. cuma mesajlarınız var mı bugün için yeni cuma mesajları

cuma mesajlarınız var mı bugün için yeni cuma mesajları

Herkese hayırlı ve mübarek bir cuma diliyorum. Her cuma alıştık sitenizden güzel cuma mesajları okumaya.Bu hafta da var mı yeni cuma mesajlarınız ?

Sayfayı Paylaş