gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Eşimin bir melek olmasını istiyorum

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

"Eşim çok iyi bir insan. Ah! Şu huyu da olmasa bir melek. Amaa! O huyu beni deli ediyor." diye sızlanır kimi eşler.Eşlerinin bütün güzel hasletlerini o tek huyun arkasına hapsederler.

Beyaz sayfaya değil, üzerindeki siyah noktaya dikkat kesilirler. Dikeni görür, arasındaki gülü görmezler. Bülbülün sesine kulak tıkar, karganın "gak gak"larına bayılırlar.

Eşini, dokuz güzel ahlakı varken bir kötü huyundan dolayı şikayet etmek; dokuz masumun bulunduğu bir gemi veya evi içinde bulunan bir cani yüzünden gemiyi batırmak ve evi harap etmek gibidir.

Şayet eşlerden birisinin hoş olmayan bir huyu varsa diğer eş, onun o huyunu, baskıyla ve eşi aşağılayarak değil, hoşgörüyle değiştirmeye çalışmalıdır.

Fena bir adama; "iyisin iyisin" desen, iyileşmesi ve iyi bir adama "fenasın fenasın" desen, fenalaşması herkesçe bilinen bir gerçektir.

Güzellikleri takdir etmek, kötülükleri hoşgörüyle gizlemek erdemli insanların kârıdır.

Güllerin Efendisi, hayvan leşinin yanından geçerken "aman ne fena kokuyor" diyenlere "ne kadar güzel dişleri var" diyerek, fenalık içerisinde bile bir güzellik bulunacağı dersini vermiştir.

Güzel huylu bir adamın güzel huylu olan eşine kötü bir huyundan dolayı kızıp darılmamasını, "eğer onun bir huyundan hoşlanmazsa öbür huylarından memnun" olabileceğini öğütlemiştir.

Adamın biri güneş gözlüğünü gece bile gözünden çıkarmıyormuş. Gündüzleri her yeri sisli, geceyse zifîri karanlık görüyormuş.

Sürekli eşine "Neden her yer karanlık?" diye de sorduğunda eşi:

"Her yer aydınlık ama senin gözündeki kara gözlükler etrafı karanlık gösteriyor. O gözlüğü çıkar bak etrafın beyazlığını göreceksin." dediği halde adam, inat edip çıkarmıyormuş.

Bir gün beş gün en sonunda bir gün düşüp kafasını kırmış. Tabii bu arada gözlükler de parçalanmış. O zaman:

"Ohh! Be dünya varmış. Gerçekten her şey ne kadar güzel. Güneş pırıl pırıl, çayır çimen yemyeşil. Çiçekler, rengarenk." diye haykırarak kafasının acısını bile unutmuş.

Bu adam gibi bedbin olanlar, hayatı ve eşlerini hep siyah camlar arkasından seyreder. O zaman da eşlerinin güzel ahlakını bile kötü görürler.

Ta ki başlarını duvara çarptıkları zaman akılları başlarına gelerek: "Meğer hayatta neler varmış ben ne kadar basit şeylere takılıyormuşum?" deyiverirler.

Ne dersiniz düşüp kafamızı kırmadan gözümüzdeki kara gözlükleri çıkaralım mı?

"Büyüklük lâzım ise herkese hürmet et. Kimseyi kendi nefsinden fena görme, büyükler böyle yapar." diyen zatın sözlerini kulağımıza küpe yapalım mı?

bur-ay bunu beğendi.
  2. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bende bi melek kocam olsun çok isterdim ama sııı var işte

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    ahhh herkes melek olsa hayatın tadı da olmazdı belki....

Eşimin bir melek olmasını istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eşim olma Karım ol

Eşim olma Karım ol

kadın,kadınca,kadınlar,evlilik,eş olmak,eş olarak kadın, Eşim Olma Karım Ol Eşim olma, karım ol! Bakma daha ilkel durduğuna sen, ruhu vardır kelimelerin. “K...arı-koca” “eş”ten daha çok şey anlatır. Hatta belki bize unutulmuş bir şeyi söyler. Sahi, biliyor musun? Neden erkeğe “koca”, kadına da “onun karı” demiş eskiler? Eşim değil, karım ol! Kedilerin eşi olur, terliklerin de… İnsanın eşi...
  2. Melekler Bunlardan Birini Eşlerinize Hediye Olarak Alabilirsiniz

Melekler Bunlardan Birini Eşlerinize Hediye Olarak Alabilirsiniz

Erkeklere hediye Erkeklere tatil için hediye Eslerinize sicak yaz aylarinda giymeleri icin bu sortlardan alabilirsiniz kizlar.Güzel bir jest olur:)Hemde sicaklarda bunlarla daha rahat edeceklerdir.Bütceyede uygun sanirim.Öyle cokda pahali olmayanlardan begenebilirsiniz.Umarim bu jestiniz geri dönüsümlü olur sizede bir hediye gelir esinizden :D:D Hanimlar hep bakimli , şık olmak...
  3. Hamiş Melekler Doğumda Eşinin Yanında Olmasını isteyenler Buraya

Hamiş Melekler Doğumda Eşinin Yanında Olmasını isteyenler Buraya

doğumda eşe izin,doğumda eş izni, Melekler doğum biliyorum çok stresli bir süreç heyecanla birlikte korkular da yaşanabilir.Ve en büyük destek böle bir durumda yanımızda eşimizin olmasıdır.Çoğu kadın belkide bunu istiyordur ama istemeyenlerde vardır aranızda..Bazen eşlerimiz böyle bir durumu kaldıramayacağından doğumda bulunmak istemeyebilir.Mesala benim eşim diyor ki sen eğer gebe kalır da...
  4. Melekler Eşleriniz Baba Olmaya Hazır mı? Anne Adayları Buraya

Melekler Eşleriniz Baba Olmaya Hazır mı? Anne Adayları Buraya

baba olmaya hazır mıyım,baba olmaya hazırlık,anne ve baba olmak, Melekler hamilelik bir tek sizi ilgidiren bir konu değildir unutmayalım ki eşlerimizin de bunda etkisi büyüktür sizlerinde eşleri bütün gebelik sürecinde sizlerle birlikte bir takım duygusal süreçlerden geçebilirler peki ya onlar hazırlar mı baba olmaya yaşadıkları duygular nelerdir eminim ki onlarda çok mutludurlar ama ilk defa...
  5. Eşinize süpriz romantik bir sofra hazırlamak istiyorsanız buraya meleklerim

Eşinize süpriz romantik bir sofra hazırlamak istiyorsanız buraya meleklerim

Romantik sofra dekorasyonu Romantik yemek hazırlığı Eğer özel bir günü yada özel bir olayı kutlayacaksanız, nasıl bir süpriz yapssam diye düşünüyorsanız ve eşine süpriz romantik bir sofra hazırlamak istiyorsanız doğru yerdesiniz meleklerim. Sizler için romantik sofra dekorasyonu örnekleri derledim. Umarım fikir verirler ve işe yararlar. Şimdiden kolay gelsin diyorum:)

Sayfayı Paylaş