gebe
  1. bitanesi

bitanesi Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    497
    Ödül Puanları:
    93

Eşimin doğum günü için yemek menüsü bulmam lazım

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında bitanesi tarafından paylaşıldı.

kızlar eşimin doğum günü 26 şubat evde kutlucam yemek menüsünde takıldım. ne yapmalıyım sizce fikre ihtiyacım var et yemekleri sever mantı hamur işi sever. yardım lazım . pastayı de ben yapıcam

2. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

kız sen aksama fırında tavugu parcalamadan yap yanına tıtanımın dagistan mantısını yap http://www.meleklermekani.com/hamur...-dagistan-mantisi-kurzunus-picek-resimli.html
    yanınada harıka salata yeşil salataa ama
    yanınada kendı elınle ona künefe yap
    oldu bıttı gıttı daa daha ne yapıcann ıkı mum yak
    ıkı gul dok masaya ufleyın olduda bıttı :D:D iyiki dogdunda de pastayıda kes hedıyesınındeee varrr oo masalllah hadın mutlu yıllar de gıtsın kolay gelsın zor ıs allahtan bızımkı gectı hahaha

BEYZA21 bunu beğendi.
  3. bitanesi

bitanesi Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    497
    Ödül Puanları:
    93
    sağol canoım mantıyı büyük ihtimal yaparım çok sever

4. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

yap ayp bende bugun yaptım gorunus guzel

5. bitanesi

bitanesi Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    497
    Ödül Puanları:
    93
    lazanya yapim diom bol beşamel soslu. mantı. tavuklu börek. fırın kumpir. pasta içecek. şuan güzel geldi bakalım. daha üç hafta var

6. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    çok hamur olumazmı öle.sen bence şöle güzel bi akşam yemeği hazırla mumlar güzel kıyafetler.ortaya az az çeşitli mezeler.güzel bi ana yemek olsun.tabi eşinin zevkine göre olsun herşey onu mutlu etsin.

7. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    yemek yemeyide yapmayıda çok severim. bu arada 27 şubatta benim doğum günüm tavuk yemeyi çok severim senin yerinde olsam arkadaşım farklı lezzetler dersen tavuğun kelebeğini alıyorum ben magginin fırında tavuk çeşnileri var (otlu çeşni) olan ürünü alıyorum. tavukları yıkayıp hepsini tepsiye koyuyorum üstüne biraz zeytin yağı ve bu harcı koyuyorum harmanlayıp pişiriyorum yanına da mısırlı veya havuçlu pirinç pilavı yapıyorum birde çorba yapıyorum genelde yoğurt çorbası yaparım birde yeşil salata oldum mu değmeyin keyfime bayıla bayıla yiyorum..

ceylinn bunu beğendi.
  8. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    eğer yanına tatlı tarzı birşey yapmak istersen harika haşhaşlı tatlım var bunu herkez bilmez onunda tarifini verebilirim istersen

9. ceylinn

ceylinn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    110
    Ödül Puanları:
    0
    canm bana verebilir misin haşlaşlı tatlının tarifini

10. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Benim eşimin 11 şubat benimde 15 şubat ortada 14 şubatta kutlayacağız bi taşla 3 kuşl vuracağım

11. ceylinn

ceylinn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    110
    Ödül Puanları:
    0
    Benim eşimin de 26 şubat kızlar ne alayım bi fikir verin:)

12. oreda

oreda Forum Okuru

BU SENEKI DOGUM YILINDA MENÜSÜ BENDEN OLSUN.
    www.oreda.tr.gg
    buradan alintidir

ön yemek
    Malzemeler:
    2 Su Bardağı Süzme Yoğurt
    4 Çuha Biber
    1 Demet Roka
    3 Çorba Kaşığı Tereyağı
    2 Diş Sarımsak
    Tuz
    Hazırlanışı:
    Biberleri ve rokayi dograyin.
    Roka ve biberi 1 çorba kaşığı tereyağında soteleyin.Dövdüğünüz sarımsağı yoğurda ilave edin.Tuzu ve sotelediğiniz yeşillikleri de yoğurda ekleyerek karıştırın.
    Kalan 1 çorba kaşığı tereyağını eriterek hazırladığınız karışımın üzerine dökerek servis yapın.Kizarmis ekmekle servil yapiniz.
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Sütlü Domates Çorbası
    (6 porsiyon)
    İçindekiler Ölçü-miktar
    Un 1/2 su bardağı
    Margarin veya tereyağı 4 yemek kaşığı
    Su (sıcak) 4, 1/2 su bardağı
    Domates 3 orta boy
    Tuz 2 tatlı kaşığı
    Karabiber 1/4 tatlı kaşığı
    Yumurta 1 adet
    Süt 1 su bardağı
    Ekmek (bayat) 2 ince dilim

Yapılışı
    Unu ve yağı bir tencereye koy, birkaç kez karıştır, suyu yavaş yavaş ekle, karıştırarak kaynama derecesine getir. Domatesleri yıka, 1 santimetreküp irilikte doğra, kaynayan karışıma kat, tuz koy, 30-35 dakika pişir. Süzgeçten veya blenderden geçir, karabiberi ekle, karıştır, tekrar ateşe koy. Yumurtayı, ayrı bir kapta, sütle iyice çırp, içine sıcak çorbadan birkaç kaşık koyarak ılıt. Süt-yumurta karışımını, tencereye azar azar eklerken, çorbayı sürekli karıştır, kaynayınca ocağı kapat. Diğer yanda ekmeği 1 santimetreküp irilikte doğra ve tepsiye koy, fırında pembe renkte kızart. Çorbayı, üzerine kızarmış ekmek koyarak servis yap.
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    sardalyali tavuk

MALZEMELER
    4 tavukgöğsü
    2 sardalya - salamura
    1 demet maydanoz
    1 çorba kaşığı limon suyu
    2 diş sarmısak
    2 küçük soğan
    4 çorba kaşığı un
    20 gr tereyağı
    5 çorba kaşığı zeytinyağı
    50 gr kapari
    karabiber, tuz

Yapilisi:
    Tavuk gögüslerini una bulayıp, yağda her iki tarafını 3-5 dakika orta sıcaklıktaki ateşte kızartın. Maydanozların saplarını ayırın. Sarımsak, maydanoz, soğan, zeytinyağı,Salamura sardalyayi ve kapariyi mutfak robotunda püre haline getirip; tuz, biber ve limon suyu ekleyin.
    Tavuk gögüslerini enlemesine dilimleyip üzerlerine hazırladığınız sosu dökün.
    İsteğe bağlı olarak, haşlanmış taze sebze ve kızarmış küçük ekmek dilimleriyle servis yapabilirsiniz.
    -----------------------------------------------------------------------------------
    KAR YAGDI

Malzemeler:
    -2 adet yufka
    -2 yumurta beyazı
    -1 su bardağı ceviz
    -2 su bardağı sıvıyağ

Şerbeti İçin
    -3 su bardağı toz şeker
    -2 su bardağı su
    - 2-3 damla limon suyu

Yapılışı:
    Yufkaları ikiye bölün. Yumurta beyazlarını iyice çırpın. Yufkalara sürün. Üzerine ince dövülmüş ceviz serpin. Üç parmak kalınlığında sarın. 15-20 cm eninde kesin. Sıvıyağı kızdırıp arkalı önlü kızartın, şeker ve suyu kaynatıp limon suyunu ekleyin. Soğutun. Hamurları sıcak iken şerbet soğukken şerbet içinde biraz bekletip servis tabağına alın

AFIYET OLSUN YENI YASI MUTLULUK GETIRSIN::::::::

Eşimin doğum günü için yemek menüsü bulmam lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. pasta demek için yemek lazım..

pasta demek için yemek lazım..

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. eşimin doğum günü için değişik sürprizler arıyorum

eşimin doğum günü için değişik sürprizler arıyorum

eşime doğum günü mesajı değişik doğum günü kutlamaları eşime sürprizi eşine mesajları süprizleri önerileri 23 ekimde eşimin doğum günü... o günü çok değişik ve unutamayacağı bir gün olarak hazırlamak istiyorum... sürprizleri eşimde bende çok severiz.. artık yapacak sürpriz kalmadı. akıl verin bana nolurrr... :(
  3. Eşiniz/Sevgiliniz İçin Çok Özel Doğum Günü Mesajları

Eşiniz/Sevgiliniz İçin Çok Özel Doğum Günü Mesajları

sevgiliye doğum günü mesajları doğum günü mesajları eşinize doğum günü mesajları Sevgili melekler, eşinize/sevgilinize çok güzel sözler söylemek ister bazen bunu beceremezsiniz. Heyecanlanarak duygularını kelimelere dökemeyen ve bunu yapmayı çok isteyen meleklerimiz ve misafirlerimiz için buyrun en güzel, a en anlamlı doğum günü mesajları... Bugün seni tanıyan ve bu muhteşem insanı...
  4. Eşiniz/Sevgiliniz İçin Süper Doğum Günü Kutlama Mesajları

Eşiniz/Sevgiliniz İçin Süper Doğum Günü Kutlama Mesajları

eşinize doğum günü sözleri sevgilinize doğum günü kutlama mesajları doğum günü kutlama mesajları Sevgili melekler, eşinizin ya da sevgilinizin doğum gününü kutlamak için en güzel ve en özel sözleri, mesajları arıyorsanız, doğru yerdesiniz. İşte anlamlı ve derin manalı doğum günü mesajları karşınızda.. Bütün Hayallerin, Bütün Umutlarınla Birlik olsun, Dileklerin, Duaların kabul olsun,...
  5. Yemek menüsü

Yemek menüsü

Selam arkadaslar. Cuma esimin ailesi gelecek. Her seferinde hep özel ve degisik yemek yaptim vu sefer tipik türk mutfagi bildigimiz seyler yapayim diyorum. Aklimda basta pilav ve etli nohut. Bunlarin yanina ne gider? Lütfen yardimci okurmusunuz. Tsk ederim

Sayfayı Paylaş