gebe
  1. mercan-a

mercan-a Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1

eşimin kardeşi

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında mercan-a tarafından paylaşıldı.

merhabalar herkese arkadaşlar biliyorum uzun ama lütfen bi akıl verir misiniz ? eşimin kardeşi şzfrn hastası, erkek 30 yaşında. k.p. yok, k.v. geçen yıl vefat etti. kendi evleri var memleketlerinde, bütün abiler (3 tane) okumuş maddi durumları iyi. birde görümce var. şimdi bunlar kardeşlerini evde tek bırakmak istemiyorlar. dönüşümlü bizlerde kalsın özellikle de çalışan gelinler zaten gündüz yok onlarda daha çok kalsın düşünceleri var. bakıcı şefkat gösterme deyip bunuda istemiyorlar. şimdi yıllardır görümcemin evine gitmemiş bunlar, görümcem sürekli geldiği için bizlere... bu arada sevimsizin tekidir yaklaşık 15 yaş büyüğüm ama çok yıprattı beni.şimdi ben çalışmıyorum şuan, yüksek lisans yapıyorum. 2 buçuk yıllık evliyim çocuk yok daha maalesef. ben eşimle bu konular yüzünden çok tartışıyorum, çünkü ben evdeyken de bize gelmesi gerektiğini, bakmak zorunda olduğumu görümcem hep aşılıyor. eşim bunu istemiyor ama beni anneme gönedrip 1 ay kardeşini getirmek istiyor. ben bunu kabul edemem. orası benim evim müsait değilse evim gelmesin o zaman. 3 insan var ona bakacak şuan. eşim arada gidiyor zaten görmeye. benim daha yuvam oturmadı bebek problemleriyle boğuşuyorum dertliyim çok. şimdi;
    ilk sorum ben 1 ay gidip, kardeşinin bize gelmesi (görümcem bende gelirim diyor (K.V. ) gibi davranıyor). doğru mu ? yapayım mı ? yoksa bu bana yapılan bir haksızlık mı ?

2. sorum ben sırf bu yüzden iş başvursu yapmıyorum, deli gibi çalışmak istiyorum, ama ben çalışınca 3 ay bizde kalacak. ben tamam gündüz yokum ama akşam eve geldiğimde rahat edemeyeceğim ve huzurum olmayacak. daha bebek yok sonuçta hamile olucam, yatmak istiycem, duygusal olucam, karnım burnumda nasıl hareket etçem ? çalışmak benim de hakkım. ama bu böyle belki yıllarca devam edicek. nasıl sa kalacak yer var deyip bakmayacaklar çaresine. siz ce çalışayım mı ? 3 ay kalması sizce doğru mu ? yıpratıcı mı olur ?

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba ; Şizorfren hastalarının yanlız bırakılmaması gerekiyor.Şizofren hastaları çift karekter taşıdığından ne yapacakları kestirilmez.Ekranlardan bu hastaların neler yapabildiğini görüyoruz.Sizi anlıyorum ama empati yapın bu durumda başka ne yapılabilirki?Dönüşümlü ortak herkes bakıcaksa bence problem yapmayın.Zor bir durum 3 ayda uzun bir süre bunu istişare edebilirsiniz.Şizofren derecesi ne bilmiyorum.Sakıncalı bir durum arz ediyorsa hastaneye yatırılabilir.Orta derecedeki kişilik bozuklukları tedavi edilebiliyor.İyi bir hekim araştırmasına girin.İş hayatına atılırsanız sizin için de iyi olur.Evde kalıp stresleneceğinize uzak durmanız daha iyi olur.

3. mercan-a

mercan-a Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    3 ay çok uzun bir süre ve ömürlük bir konu. bakıcı olabilir mesela ama kabul etmiyorlar bunu. sonuçta benim de özel bir hayatım var. şuan bir problemi yok asosyal sadece, haplarını düzenli kullanıyor. ama ben çok rahatsız oluyorum sürekli düşünüyorum, eşimin nöbetleri oluyor yani ben çalışsam bile evde tek kalmak zorunda olduğum günler olacak kardeşiyle. odalar giriyor, eşya karıştırıyor, ve günün birinde tehlikeli olabilir, çok zor ne yapsam bilemedim

4. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Bir bayan olarak sizi anlıyorum.Eşinizle bu durumun getirilerini götürülerini tekrar konuşun..Yani hem rahatsız hemde erkek yani evde yanlız kalmanız sakıncalı olabilir.Umarım orta bir çözüm yolu bulursunuz..Sevgiler

mercan-a bunu beğendi.
eşimin kardeşi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kardeş geliyorsa ?

Kardeş geliyorsa ?

rüyada yeni doğmuş kardeş görmek rüyada yeni kardeş görmek kardeşinin doğduğunu İkinci çocuğun doğumuyla ailede dengeler büyük ölçüde değişir. Şimdiye kadar evin tek gözbebeği olan ilk çocuğa bir "rakip" gelmiştir. Artık bebeklik çağını çoktan geçmiş olan çocuğunuzun yeni gelen ile beraber tekrar bebekleştiğini bile görebilirsiniz. Çocuklarınız büyüdükçe aralarında çekişmeler,...
  2. Kardeş Kardeş Zirveye Doğru

Kardeş Kardeş Zirveye Doğru

Türk basketbolunun yetmişli ve seksenli yıllardaki efsane guardlarından Necati Güler'in oğulları Muratcan ve Sinan Güler, Basketbol Ligi'nde iki farklı takımda ancak "aynı hedefe", şampiyonluğa doğru koşuyorlar. 26 yaşında olmasına karşın 10 yıldır Türkiye Ligi'nde boy gösteren Muratcan, Türk Telekom forması altında zirve yarışını sürdürürken, kardeşi 23 yaşındaki Sinan da Beşiktaş...
  3. Kardeş Kıskançlığı

Kardeş Kıskançlığı

Kardeş Kardeşi Kıskanırmı? kıskançlık ile ilgili fıkralar kıskançlıkla ilgili fıkra kıskançlıkla fıkralar kıskançlık ile fıkra fıkraları KARDEŞ KISKANÇLIĞI İNSANLIK TARİHİ KADAR ESKİDİR İnsanlık tarihinde ilk cinayetin kardeş kıskançlığı yüzünden işlenmesi bu konuyu ciddiye almamızı gerektiriyor. Kabil, babası tarafından sevilen kardeşi Habil’i o kadar kıskanır ki, kıskançlık ateşini ancak...
  4. Atatürk'ün kardeşleri

Atatürk'ün kardeşleri

atatürkün kardeşlerinin isimleri atatürkün kardeşlerinin adı adları hayatı atatürk ün isimleri Tarihte bilinmeyen bir şey yoktur aslında... Bizim bilmediklerimiz vardır yalnızca... Bize anlatılmayan, bizden saklanan... Ya da farkında olunmayan... Cemal Kutay, yıllar önce Siyaset Meydanı'nda gençlere sorduğunda kimse bilememişti o sorunun cevabını: Atatürk kaç kardeşti? "Altı"...
  5. 4 kardeş

4 kardeş

Bu dünyada 4 kardeş varmış. Bu kardeşlerin üçü doğru yolu seçmişler namazını niyazını orucunu tutup Allah için hayırlı işler yapmışlar. Diğer bir kardeşleri ise kendini şaraba vermiş, hergün içip günah defterini rekorlar kitabına doğru sokmaya çalışıyormuş. Uzun süre sonra bu 4 kardeş ecelleri gelip ölmüşler. Kardeşler bir arada toplanıp sorguya çekilmişler. Doğru yolu seçen kardeşlerden...

Sayfayı Paylaş