gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Eşimle anlaşmalı olarak en hızlı nasıl boşanabiliriz?

Konu, 'Kadın ve Hukuk' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

Anlaşmalı boşanmak istiyorum ne yapmalıyım,anlaşmalı boşanmak için neler yapılmalı,boşanmak için eşimle anlaşmalıyız neler yapmalıyız,anlaşmalı en kısa sürede nasıl boşanırım, 23.jpg

Anlaşmalı boşanma şartları varsa çok çabuk boşanabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma için evliliğin en az 1 yıl sürmüş olması, eşlerin boşanma ve boşanmanın sonuçları üzerinde
    (tazminat, nafaka, velayet gibi) anlaşarak protokol imzalamış olmaları ve duruşmada hazır bulunmaları gerekir. Genellikle davaların uzun sürdüğü ülkemizde, anlaşmalı boşanma davaları şaşılacak derecede hızlı sonuçlanabilmektedir. Davanın boşanma davaları konusunda deneyimli bir avukat aracılığıyla yürütülmesi halinde evlenmek için harcadığınız zamandan daha kısa bir süre içerisinde boşanmanız mümkün olabilir. Elbette bu hususta mahkemenin iş yükü, uygulaması ve usul işlemlerinin zamanında yerine getirilmesi önemlidir.
    Anlaşmalı Boşanma Davasının Yasal Çerçevesi:
    Türk Medeni Kanunu'nun 166.maddesinin 3. fıkrasında evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle boşanma davasının bir türü olarak düzenlenen anlaşmalı boşanma davasının şartları da adı geçen maddede açıklanmıştır. 166. maddenin 3. fıkrası hükmü aşağıdaki gibidir.
    “Evlilik en az bir yıl sürmüş ise, eşlerin birlikte başvurması ya da bir eşin diğerinin davasını kabul etmesi hâlinde, evlilik birliği temelinden sarsılmış sayılır. Bu hâlde boşanma kararı verilebilmesi için, hâkimin tarafları bizzat dinleyerek iradelerinin serbestçe açıklandığına kanaat getirmesi ve boşanmanın malî sonuçları ile çocukların durumu hususunda taraflarca kabul edilecek düzenlemeyi uygun bulması şarttır. Hâkim, tarafların ve çocukların menfaatlerini göz önünde tutarak bu anlaşmada gerekli gördüğü değişiklikleri yapabilir. Bu değişikliklerin taraflarca da kabulü hâlinde boşanmaya hükmolunur. Bu hâlde tarafların ikrarlarının hâkimi bağlamayacağı hükmü uygulanmaz.”
    Bu şartların hepsinin birlikte gerçekleşmiş olması durumunda evlilik birliği temelinden sarsılmış sayılır ve mahkemece başka bir delil aranmaksızın tarafların boşanmalarına karar verilir.

Eşimle anlaşmalı olarak en hızlı nasıl boşanabiliriz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En hızlı yüzen balık

En hızlı yüzen balık

dünyanın en hızlı yüzen balığı en hızlı yüzen balık dünyanın hayvanı istiophorus sp balıklar En hızlı yüzen balık Istiophorus ve özellikleri Denizlerin en hızlı yüzen balığı Atlantik ve Pasifik okyanuslarında yaşayan Istiophorus sp.türü yelken balığıdır.Bu balık saatte 109 km kadar hız yapabilir.Bu özelliği sayesinde özellikle sardalye sürülerine hızlı dalışlar yaparak onları kolayca...
  2. Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır ?

Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır ?

boşanma davası nasıl açılır 2011 anlaşmalı boşanma protokolü, anlaşması, dilekçesi nasıl verilir nasıl anlaşılır hususunda bilgiler... Anlaşmalı boşanma nasıl yapılır? Evlilik birliğinin en az bir yıl sürdüğü ve her iki tarafın da boşanmak istediği hallerde Medeni Kanun’un 166. maddesi gereği “anlaşmalı boşanma” yapılabilir. Boşanma, taraflardan biri ya da her ikisinin dava açmasıyla...
  3. karma cildimi en hızlı şekilde nasıl temizleyip bakım yapabilirim ?

karma cildimi en hızlı şekilde nasıl temizleyip bakım yapabilirim ?

cildimi her gün temizleyip kremliyorum ne yazıkki tamda sözüme 1 hatfa kala rahatsızlandım ve hastaneye yatmak zorunda kaldım daha bugün çıktım hastaneden pazar günü sözüm var cildim berbat ne yapabilirim lütfen yardım edin
  4. En hızlı nasıl boşanırım?

En hızlı nasıl boşanırım?

En hızlı nasıl boşanırım,en hızlı boşanmam için nereye başvurmalıyım,en hızlı boşanabilmek için neler yapmam gerekiyor,avukatsız hızlı şekilde boşanabilir miyim, Bu konuda en kısa yol Anlaşmalı Boşanmadır. Çekişme olması halinde normal mahkeme süreci başlayacaktır. Çekişmeli davalarda da önceden delilleri hazırlayarak, mahkemenin yazdığı müzekkereleri takip ederek ve hatta mümkün olanları...
  5. eşler arası mülkiyet tam olarak nasıldır?

eşler arası mülkiyet tam olarak nasıldır?

doğru yere mi açtım konuyu bilmiyorum arkadaşlar sorunumu maddelerle özetleyeceğim. 1)kayınvalidem yaşlı akrabasını baktığı için 1974 yılında yapılmış zemini tahta doğalgazı olmayan oldukça her şeyi eski olan yaşlı akrabasının evi üstüne yapılmıştır. 2)kayınvalidem o evde oturduğu sürece ve öncesi zamanında bulunduğu eve herhangi bir düzeltme yapmayıp(eski prizleri bile değiştirmemişler öyle...

Sayfayı Paylaş