Eşimle sürekli tartışıyoruz

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Eşimle sürekli tartışıyoruz
strese giriyorum kızlar heralde fazla yaşamam gibi geliyor bana. Evliyim bir çocuğum var. Eşimle artık hiç bir şekilde ama bakın altını çiziyorum hiç bir şekilde konuşamıyoruz. Yahu adamın ağzını bıçak açmıyor birşey konuşmaya başlayacak olsan hemen tartışıyoruz. Ne yapacağım bilemiyorum. Eşim artık bunun boyutunu bir tık daha öteye götürererek, arkadaşlarımın ailemin ailesinin yanında da beni aşağılar oldu. Allah rızası için biriniz bana ne yapmam gerektiğini yazabilir mi ? Bu tür bir durum her kese anlatılmıyor ,her kese de söylenmiyor. Artı cinsellik denen birşey yde çok şükür yok 10-15 günde bir ya oluyor yada olmuyor. Ada mecburiyetten gibi zevk vs zaten yok. Napacam melekler lütfen biriniz bana anlatabilir mi ? Aile danışmanına ben gidebilirim ama bunu bu tartışma durumunda eşime nasıl söylerim. Nolacak şimdi kızlar birileriniz lütfen bana bir akıl fikir versin bekliyorum.

Eda

canım nekadarlık evlısınız bu duruıma nasıl geldınız sızı buralara getıren sebep nee hanı baska problemlrımı var da sureklı sana saldırıyyor

O hooo soruna bak ya şimdi buna yazmayım dedimdi ama dışarıdan görünce yazma kararı aldım. Yaşayan bir kadın olarak aynen aktarmak istiyorum. Bak sevgili arkadaşım canım bacım benim. Bir erkek nedensiz yere eşi ile kavga etmez,ve bunu totoşu yiyipte uzun süre yapmaz, sürdüremez. Eğer anlamlı anlamsız manasız boş yere konuşmalar bile kavgaya varıyorsa buna nazar yada başka birşey demene gerek yok geçmiş olsun eşin seni buzzz gibi aldatıyor.

Aynısının tıpkısını yaşamış ve aldatılmış bir kadın olarak bunları ben yaşadım. Dediğim gibi erkeğin aklı ile bizimkisi arasında fark var, karşı taraftan etkileniyor ve hıncını senden çıkartıyor. Dikkat et sana bakışlarını kaçırdığı gibi bakarken de anlamsız bir öfke göreceksin gözlerinde eşinin. Ha ne yapacağım diye soracak olur isen sabır edeceksin bacım ta ki hakikati görene kadar sabredeceksin. İstersen de çivi çiviyi söker diye düşünerek aklındaki bu aldatma mevzusunu gel otur bakalım konuşacağız seninle diyerek konuşabilirsin. Ama bu terste tepebilir zira kabul etmeyecektir.

Allah, yar ve yardımcımız olsun bacım. Unutmadan ben bekleyerek ve sabrederek ona itiraf ettirdim şimdi çok mutluyuz. Allah bi daha yaşatmasın inşallah.

O hooo soruna bak ya şimdi buna yazmayım dedimdi ama dışarıdan görünce yazma kararı aldım. Yaşayan bir kadın olarak aynen aktarmak istiyorum. Bak sevgili arkadaşım canım bacım benim. Bir erkek nedensiz yere eşi ile kavga etmez,ve bunu totoşu yiyipte uzun süre yapmaz, sürdüremez. Eğer anlamlı anlamsız manasız boş yere konuşmalar bile kavgaya varıyorsa buna nazar yada başka birşey demene gerek yok geçmiş olsun eşin seni buzzz gibi aldatıyor.

Aynısının tıpkısını yaşamış ve aldatılmış bir kadın olarak bunları ben yaşadım. Dediğim gibi erkeğin aklı ile bizimkisi arasında fark var, karşı taraftan etkileniyor ve hıncını senden çıkartıyor. Dikkat et sana bakışlarını kaçırdığı gibi bakarken de anlamsız bir öfke göreceksin gözlerinde eşinin. Ha ne yapacağım diye soracak olur isen sabır edeceksin bacım ta ki hakikati görene kadar sabredeceksin. İstersen de çivi çiviyi söker diye düşünerek aklındaki bu aldatma mevzusunu gel otur bakalım konuşacağız seninle diyerek konuşabilirsin. Ama bu terste tepebilir zira kabul etmeyecektir.

Allah, yar ve yardımcımız olsun bacım. Unutmadan ben bekleyerek ve sabrederek ona itiraf ettirdim şimdi çok mutluyuz. Allah bi daha yaşatmasın inşallah.

Selamlar sevgili misafirimiz, burada yukarıda yazan kişinin dediklerini bence dikkatlice düşünün diyorum. Gerekirse kendinize haz yöntemlerle bunun üzerinde bir durum diye düşünüyorum. Evlilikleri kurtarmak ve erkeği tamamen idare etmek kadınların elindedir.

İyice kafam karıştı, bu aşamadan sonra ne yapacağım onu nasıl takip edeceğim bilemiyorum. Bir çıkış yolu bulmam lazım ama nasıl? Bu durumla daha önce karşı karşıya kalanlar bana yardımcı olsunlar lütfen. Gerçekten büyük bir sıkıntı yaşamaktayım. Bugünden sonra ona nasıl güvenebilirim inanın bilmiyorum ve gerçekten bir çıkmaz içerisindeyim. O güzelim günler bir anda son buldu diyebilirim.

Nerede o eski heyecanlı günlerimiz? Her şeyi sorun ediyor ve kavgaya giden tartışmalar yaşıyoruz. İçim sıkılıyor artık, çözüm nerede inanın bilmiyorum.

merhabalar öncelikle Allah yar ve yardımcınız olsun diyerek kendi düşüncelerimi eklemek istiyorum. Erkekler biz kadınlar gibi değildir biraz daha kapalı kutu olup duygularını rahat ifade edemezler. Belki işleri ile ilgili sorun olabilir ve bunuda sana açıklayamaz yada anlatmak istemez.

Diğer bir seçenek yukarda ki arkadaşımızın dediği gibi başka bir kadın olasılığı çok fazladır. Çünkü günümüz de eşlerini bir başka kadınla aldatıp evde resmen terör estiren kişiler bir hayli çoğunluktadır. Sebebsiz yere tartışmalar, kavgalar iletişim eksikliği, karşılıklı birşey paylaşmama gibi durumlar akabinde gelir. Burada şunuda eklemek isterim ki bu tür erkekleri ben şahsen anlayamıyorum. Evde ki kadının adı dırdırcıya çıkmıştır niye çünkü evde malzeme erzak biter bunu eşine söyler, gece gündüz kendini eşine ve varsa çocuklarına adamıştır tüm günün yorgunluğu ve çocukların streside üzerine bindiğinde ister istemez bunu eşine belki yansıtabilir. Erkekler bu tür şeyler duymayı asla sevmezler. Diğer kadını düşünecek olursak tabi geçim derdi yok sırtını birlikte olduğu erkeğe dayadığı için geriye ne kalıyor, onu pohpohlamak, her türlü entrikalarla ailesinden soğutmak için elinden geleni yapmak ve elinde tutma adına kendini melek gibi göstermek. Tabi erkekte o kadını bir halt sanıp sanıyor ki teselliyi onda buluyor. Halbu ki bu tür kadınlar erkeğe yataktan öte hiçbirşey veremez çünkü kendini bilen hiçbir kadın bir yuvayı yıkmak için elinden geleni yapmaz ve evli bir erkekle birlikte olmaz. Burada empati yapacak olursa aynı olayı asla kendisi yaşamak istemez. Kadın hisseder canım bunu unutma biz kadınların sezgileri erkeklere göre daha kuvvetlidir. Eğer eşin adam gibi adamsa zaten gerçeği görecek ve hiçbir değerin ailesinin üzerin de olmadığını anlayarak hatasından ve zararından geri dönecektir. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya gelirsen yani pişman olan eşin bunu sana itiraf edersede lütfen ona destek çık ve o kötü günleri geride bırakarak mutlu olmanın yollarını arayın. Bazen hayata sil baştan başlamak gerekir. En iyi erkek pişman olan erkektir bunu unutma....Seni üzenleri Allah'a havale et.. Rabbimin adaleti topaldır ama gideceği yere er yada geç ulaşır merak etme sen. Mazlumun ahı asla yerde kalmaz. Sevgilerimle...Hep mutlu ve huzurlu olmanız dileklerimle...

İyice kafam karıştı, bu aşamadan sonra ne yapacağım onu nasıl takip edeceğim bilemiyorum. Bir çıkış yolu bulmam lazım ama nasıl? Bu durumla daha önce karşı karşıya kalanlar bana yardımcı olsunlar lütfen. Gerçekten büyük bir sıkıntı yaşamaktayım. Bugünden sonra ona nasıl güvenebilirim inanın bilmiyorum ve gerçekten bir çıkmaz içerisindeyim. O güzelim günler bir anda son buldu diyebilirim.

Nerede o eski heyecanlı günlerimiz? Her şeyi sorun ediyor ve kavgaya giden tartışmalar yaşıyoruz. İçim sıkılıyor artık, çözüm nerede inanın bilmiyorum.
Canımm sebredıceksınn evettt baska yapacağın bısey yokk sonunu bekleyeceksınn yanıı maddı sorunlarınız yoksa sureklı kavga edıp ofkelıysee beklıycen erkeklerı ıdare etmek uyıne bızım elımızdee bellı zamnında bırbırınızı sevmıssınız bu hale nasıl geldığınızı dusun maddı problenmlerımnızde coksa kendı baska seyle avutabılırrr benımde basıma geldıı acıkcası bızım cok sıkıntılarımız vardı oda kendıne boyle bır yol secmıstı oğrendımm yıkıldımm hıç aklıma gelmezdı durup dururken kavga ederdı srun çıkarırdı evde teror estırırdı bana tahammul edemezdıı hep ofkelıı kızgındıı ama sonra anladım kı taıp ettımm baskası varmıs soyledımm hemen kendıne cekı duzne verdı bende sabrettım her konuda destek oldummm sevgımı hıssttırdımm aştım o gunlerıı ve sımdı eskısınden dah mutluyuz inan sana derım herseyını takıp ett sorunlarınızı bı evlıığını gozden gecır once kendını sonra esını eleştırr sorun nerde neden kaynaklanmıss yoksa gercekten zevk uğrunamı boyle bı yola basvurmuşş gercekten enı haytında ıstemıyormu malesef kı bunlar hayatn gerceklerı .....

sevgili arkadasim, her ailede bazen tahamülsüzlükler olur. Bunda bazen sebep bile olmaz yani hemen esin seni aldatiyor diye düsünme, sunu aklindan hic cikarmaki seytan her yuvayi dagitmak icin elinden geleni yapar. Bizim bas düsmanimiz odur.
Benim sana tavsiyem esin seni aldatiyor sanma, taki aksini gözlerinle görene kadar.
Bol bol dua et, Mesela hergün sabah 200 aksam 400 Ya Vedud zikrini cek, esin seni tekrar sevip saysin diye niyetini öyle et
sonra Sabah namazindan sonra 66 defa Ya Allah diye zikir et ve ardindan Tarik suresini oku.
Sen elini Allaha ac, o sana en güzel sekilde yardim edecek hic süphen olmasin.

Rabbim yar ve yardimcin olsun :)

sevgili arkadasim, her ailede bazen tahamülsüzlükler olur. Bunda bazen sebep bile olmaz yani hemen esin seni aldatiyor diye düsünme, sunu aklindan hic cikarmaki seytan her yuvayi dagitmak icin elinden geleni yapar. Bizim bas düsmanimiz odur.
Benim sana tavsiyem esin seni aldatiyor sanma, taki aksini gözlerinle görene kadar.
Bol bol dua et, Mesela hergün sabah 200 aksam 400 Ya Vedud zikrini cek, esin seni tekrar sevip saysin diye niyetini öyle et
sonra Sabah namazindan sonra 66 defa Ya Allah diye zikir et ve ardindan Tarik suresini oku.
Sen elini Allaha ac, o sana en güzel sekilde yardim edecek hic süphen olmasin.

Rabbim yar ve yardimcin olsun :)
smim cok haklı katılıyorum arkadasıma ama benımde senden bı farkım yok senı okuyunca esım geldı gozumun onune kelın ılacı olsa ...... neyse bende esım sureklı bole bır cocugumuz varama şunu soluyum eşimin o taraklarda bezi olmaz tekrra soluyorum eşim benii kesınlıkle aldatmaz ben onu bılıyorum ınaanıyorumda cunku benı sevıyo aynen senın gıbı ılıskımız ama adam ole sevıyo herhalde alıstım dıyım :D:D susuyorum sadece allahtan sabır dılemekten baska carem yok konusuyorum kus olmamaya calısyorum kus loldukca dahada azıyo :D en ıyısı konumak benım ıcın ole ama aklımdan gecırmem hıc benı aldatmasını bu benım ıcn ole haa belkı oda erkek hoslandıgı kız vardır ama kesınlıkle aldatmaz bu yanı sende ole dusun bence pozıtıf bak

Geri