eşine sırtını dönerek uyumak | Melekler Mekanı FORUM - 29 Eylül 2016

eşine sırtını dönerek uyumak

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında sare0703 tarafından paylaşıldı.

1. sare0703

sare0703 Forum Okuru

merhaba.
    ben bunun cvbını cok araştırdım ama bulamadım.resmi nikahtan sonra düğün gecesi imam nikahıda yaptık.suanda 5 aylık evliyim.bana bi arkadaşımın verdigi bilgiye göre gece yatarken izin almadan eşine sırtını dönerek uyumak yasakmış.izin alınıp öyle sırt dönmek gerekirmiş.(imam nikahında bu gerekliymiş ) uyku esnasında değil tabi , biliçliyken yani örneğin yeni yatmış ve daha uykuya dalmamışken.bu ne kadar doğrudur ?

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.423
    Ödül Puanları:
    113
    Sare ,daha önce bir kitapta okumuştum.Eşinden izin isteyerek sırtını dönmen lazım:)Tabi bu olay biraz kapsamlı bir konuya hakim olduğundan,anlatması zor olucak.Eşler arasında çıkan bir kavaga sonucu kadın eşine sırtını dönerse vede eşi istediği halde kadın eşiyle birlikte olmzsa sabaha kadar melekler kadını lanetlermiş.Yani anladığım kadarıyla kocaya sırt dönmenin manası kocanın isteklerine cevap vermiyerek,sırtını dönüp uyumak.Konuya ulaşman için islamda evlilik ilmihaline bak canım detayları ordan bulabilirsin

3. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0
    yasakmış kelimesi doğru değil ama izin alınması gerekir.ilk uyurken uyduktan sonra önemli değil

4. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.679
    Ödül Puanları:
    113
    Bence orda ki eşine sırtını dönerek uyumak cümlesinin altında başka anlamlar var. Beyzaya katılıyorum. Yoksa arkanı dönüp yatacaksın diye '' İzin verirsen arkamı dönüp yatabilir miyim ?'' diye sorulur mu ?

eşine sırtını dönerek uyumak konusuna benzer içeriklerimiz
  1. uyumak

Kendini uykuda görmek gaflete, Uyumak yahut bunu istemek tembellik ve işsizliğe; Uyumak, sadece korku ve endişesi olanlar için hayra ve kurtuluşa; diğerleri için pişmanlık ve üzüntüye, Uyku, taat ve ibadette gevşeklik göstermeye, bekar kız için evlenmeyee, Salih ve alim kulun uyuması hayırlı yolculuğa, ceht ve gayrete, yalınzlığa çekilmeye, dünyadan uzaklaşmaya; Sırtüstü uyumak gaflete yahut...
  2. uyumak..........

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. uyumak sadece uyumak...

uykuya aşırı düşkün olduğumdan dolayı genelde 10:30-11:00 gibi kalkarım bugün eşimin sınavı olduğu için erken kalkıp kahvaltı filan hazırlamam gerekiyodu tam sabah 05:15 de kalktım ve uykusuzlukta başım çatlıyooo :S uyumak istiyorum yaaa :d014: yanımda birinin olmasına gerek yok koltukta bile uyumaya razıyımm :e015:
  4. eşle uyumak uykusuzluk yapıyormuş!!!!

Evet sevgili meleklerim, Yanlış okumadınız artık bir yastıkta kocamak tarih olacak gibi hahaha Sağlıklı uyku için uzmanlar ayrı uyumayı öneriyor...Tercih sizin:d014:Ya uykudan ,ya eşten ............ Britanya'da yapılan bir araştırmaya göre, çiftler aynı yatakta uyurlarsa ortalama yüzde 50 daha fazla uyku bozukluğu çekiyorlar. Sonuçları Britanya Bilim Festivali'nde sunulan araştırmada,...
  5. Yumurtalıkların dönerek burkulması (over torsiyonu)

yumurtalığın dönmesi nedir, yumurtalığın burkulması nedir,over torsiyonu nedir, over torsiyonunun tedavisi varmıdır,over torsiyonu hakkında bilgiler Tüp bebek tedavisinde çok nadir görülen bir komplikasyondur. Özellikle OHSS gelişen hastalarda gelişme riski fazladır. Tüp bebek uygulamalarında yaklaşık binde 1 oranında görülür. - Kanama: Yumurta toplama sırasında meydana gelebilecek bir...

Sayfayı Paylaş