Esiniz icin baska ülkeye tasinan meleklerim buraya....

smiley

Daimi Üye
Üye
Esiniz icin baska ülkeye tasinan meleklerim buraya....
Meleklerim aranizda benim gibi olan cok esi icin yurtdisina tasinan. Pismanmisiniz, ne hissediyorsunuz, alistinizmi oralara... hadi gelin hep birlikte gözlemlediklerimizi hissettiklerimizi paylasalim...Dertleselim :D

Ben Almanyada dogup büyüdüm, esim icin Türkiyeye tasindim...
ilk haftalar cok korkunctu, 0 bir daireye tasindik, ne bir parca mobilyamiz vardi nede dogalgazimiz.. Gelecek olan gelmiyor, sözler tutulmuyordu.. Hic aliskin olmadigim bi durumdu.. sürekli temizliyordum evi ve yine bir seyler tamir oluyordu, yada yeni birsey geliyordu ve yine berbat oluyordu etraf... bazen oturup agliyordum... bir kac hafta sonra alistim artik onlar batiriyor ben temizliyordum.. Türkiyede is bitmiyor bence ama insanin kafasi rahat. Türkiyede stressden uzaktayim... simdilik pisman degilim.
Bir konu daha korkutuyor beni saglik konusu... Almanyadaki alistigim hissetigim güveni türkiyede daha hissedemiyorum... Insallah oda degisir.
Ha bide yalnis anlasilmasin lüften kötü yönden demiyorum ama insanlar cok konusuyor.. Vir vir vir tanimadigin insanlar gelip seninle konusuyorlar senin özel hayatini ivirtliyorlar ilk zamanlar nasil cevap verecegimi bilmiyordum kokuyordum hatta bazen....... Almanyada böyle birsey olmazdi hic, asla tanimadigin kimse sana gelip senin özel hayatini ivirtleyim neden cocuk yapmiyorsunuz felan demez hahaha....

Hadi meleklerim sira sizde ... siz neler yasadiniz... ne yasiyorsunuz... mutlumusunz pismanmi?

smileycimmmm ben turkiyede dogdum esim icin norvece yerlestim.resmen kita degistirdim.suan bunu nasil becerdigimi dusunuyorum ve pismanlik hissediyorum.alisamadim norvecin bitmek bilmeyen kisina ve soguk insanlarina.burda yasamak bana zevk vermiyor.norvece geldigimden beri psikolojim berbat durumda.kendimi toparlamakta okadar zorlaniyorum ki....bunu anlatmak imkansiz.....nasil alisacagim bilmiyorum ama eger alisamassam kafayi yiyecegimi biliyorumm...hic bilmedigim bir ortama havasina suyuna insanlarinin yapisina diline alismak bana cok agir geliyor.bunu ruhum kaldirmiyor.zaten bir destek almassam en kisa zamanda timarhaneyi boylicam...:(((((icimde firtinalar kopuyor:(((nasil boyle bisey yaptim hala aklim almiyorrrrr:(((

smileycimmmm ben turkiyede dogdum esim icin norvece yerlestim.resmen kita degistirdim.suan bunu nasil becerdigimi dusunuyorum ve pismanlik hissediyorum.alisamadim norvecin bitmek bilmeyen kisina ve soguk insanlarina.burda yasamak bana zevk vermiyor.norvece geldigimden beri psikolojim berbat durumda.kendimi toparlamakta okadar zorlaniyorum ki....bunu anlatmak imkansiz.....nasil alisacagim bilmiyorum ama eger alisamassam kafayi yiyecegimi biliyorumm...hic bilmedigim bir ortama havasina suyuna insanlarinin yapisina diline alismak bana cok agir geliyor.bunu ruhum kaldirmiyor.zaten bir destek almassam en kisa zamanda timarhaneyi boylicam...:(((((icimde firtinalar kopuyor:(((nasil boyle bisey yaptim hala aklim almiyorrrrr:(((

canim karar verip gelmissin bence pisman olma, sonuc olarak rabbim sana orayi kismet etmis, ondan yardim dileyelimde sana orayi sevdirsin. Insallah rahat edecegin sevecegin bir ortama iter orasi seni. Insallah daha güzel bir Ile yada Ilceye tasinirsiniz. Bebegin gelince belki hersey daha güzel olur.. Eskiyi düsünüp üzülme ileriye dogru bak, rabbim insallah seninde orada esinle yarvrunla mutlu olmayi nasip eder canim...Amin

Meleklerim yorumlarinizi bekliyorum....
siz neler yasadiniz.. Gurbette yasayan cok melek var.. haydin gelin yazin topigime :D:D

ben buraya hic uyamadim ve TR nerede ALLhin her gunu vatanimi dostlarimi ozluyorum burada ibnsanlar cok pis cok soguk lafta medeni modern alakasi yok ben hayatimda bu kadar geri bi kultur gormedim kultur yokki

uzkta yapamiyosun cunki burada uyamiyorsun ben cok rahat buyudum TR de hep gittigim yerler vardi anne baba hasretini demiyorum bile dostlatimi hic demiyorum ben o alistigim sicak kanli insanlari diyorum beni yasadigim yerde herkes tanirdi hatir gonul vardi burada nerede elimde para olmasada taniyorum der verirdiler alicani burada 1 kurus eksik olsa imkansiz hele buradaki turkler offf offf cok geri ya yasamayi bile bilmiyolar dinden haberleri yok tarih dersin ooo bosver sorma bile TR de hava yapiyolar burada TR mobilyasi elbiseei ariyolar ben TR de ozgurdum burada kendi kizlarina laf yok ama gelin gezemez size sunu diyim buraya kizlarinizi yada ogullarinizi gonderirken ikikere dusunun kocalarini camlarda bekliyecekler geceleri bardan diskodan yada dostunun yanindan gelsin diye bekliycekler zaten dilleri zayifsa bide analariyla birlikse sanki analarina hizmetci almislar kizlariniza insan bile dmiycekler peki damatlar onlarda seni ben getirdim adam ettim diye assagilanicaklar her yemekte kaynanada olucaklar hele bi laf et kaynana oglunuzun gozunu oyar laf edemez

dahasida var kizlar ooo hep gezer tozar esine hesap ne kimmis bana karisamaz derler dahasida var ev alirlar admalari yollarlar on farkli ise damat olsun calissin borcun altinda ne var anasiz babasiz kalmis zavalli ne yapsin razi olucak herseye ben sansli bi kac insandan biriyim esim bana bebegi gibi davranir TR yi cok sever dinine cok duskun tarihine merakli durmadan okuyan biri ben sansliyim iste ya sansi olmayanlar insn yerine konmayanlar ne olucak size diyoorum ben babadan sansliyim babam ilk gun dedi ben melegimin gozunde yas gorursem gelir yikarim buralari dedi ama benim acim onlardan uzak olmak sukur kayinpederim agzima bakar bebegim der bana kayinvalidemde cok sukur ama cekenler cok var aglayan kadin es yerine konmayan dil bilmeyen cok var o yuzden iki kere dusunun buraya evlat gonderirken ben kendim istedim sevdim esimi ailem eminmisin dedi ben kocama hayran kaldim bu devirde bu kadar dinini bilen biri diye ama ailesinin zoruyla gelen cok var yazik aciyorum insanlara evlatlarini yakiyolar haberleri yok

ha bunlar TR dede oluyo kotu heryerde kotu ama yinede orada kendi topraklarinda kendi dilini konusan insanlar baska burada hakkini bile nasil savunucani bilemiyosun bilincede yas gecmis oluyo cekilen cekilmis dert hastalik yanina kar kaliyo insanlarin

Geri