gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Eski Bir Tapınak Yazısı

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Gürültü, patırtının ortasında sükunetle dolaş; sessizliğin içinde huzur bulunduğunu unutma. Başka türlü davranmak açıkça gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalış.Sana bir kötülük yapıldığında verebileceğin en iyi karşılık unutmak olsun. Bağışla ve unut. Ama kimseye teslim olma, içten ol; telaşsız, kısa ve açık seçik konuş. Başkalarına da kulak ver. Aptal ve cahil oldukları zaman bile dinle onları; çünkü dünyada herkesin anlatacak bir öyküsü vardır.

Yalnız planların değil, başarılarının da tadını çıkarmaya çalış. İşinle ne kadar küçük olursa olsun ilgilen; hayattaki dayanağın odur. Seveceğin bir iş seçersen, yaşamında bir an bile çalışmış ve yorulmuş olmazsın. İşini öyle sev ki, başarıların, bedenini ve yüreğini güçlendirirken verdiklerinle de yepyeni hayatlar başlatmış olacaksın.

Olduğun gibi görün ve göründüğün gibi ol. Sevmediğin zaman sever gibi yapma. Çevrene önerilerde bulun ama hükmetme. İnsanları yargılarsan onları sevmeye zamanın kalmaz. Ve unutma ki, insanlığın yüzyıllardır öğrendikleri, sonsuz uzunlukta bir kumsaldaki tek bir kum taneciğinden daha fazla değildir.

Aşka burun kıvırma sakın; o çöl ortasındaki yemyeşil bir bahçedir. O bahçeye layık bir bahçıvan olmak için her bitkinin sürekli bakıma ihtiyacı olduğunu unutma.

Kaybetmeyi ahlâksız bir kazanca tercih et. İlkinin acısı bir an, ötekinin vicdan azabı bir ömür boyu sürer. Bazı idealler o kadar değerlidir ki, o yolda mağlup olman bile zafer sayılır. Bu dünyada bırakabileceğin en iyi miras dürüstlüktür.

Yılların geçmesine öfkelenme; geçliğine yakışan şeyleri gülümseyerek teslim et geçmişe. Yapamayacağın şeylerin yapabileceklerini engellemesine izin verme.

Rüzgarın yönünü değiştiremediğin zaman, yelkenlerini rüzgara göre ayarla. Çünkü dünya, karşılaştığın fırtınalarla değil, gemiyi limana getirip getiremediğinle ilgilenir.

Ara sıra isyana yönelecek olsan da hatırla ki, evreni yargılamak imkânsızdır. Onun için kavgalarını sürdürürken bile kendi kendinle barış içinde ol.

Hatırlar mısın doğduğun zamanları: Sen ağlarken herkes sevinçle gülüşüyordu. Öyle bir ömür geçir ki, herkes ağlasın öldüğünde, sen mutlulukla gülümse. Sabırlı, sevecen, erdemli ol. Eninde sonunda bütün servetin sensin.

Görmeye çalış ki, bütün pisliğine ve kalleşliğine rağmen dünya yine de insanoğlunun biricik güzel mekânıdır.

2. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Eski Bir Tapınak Yazısı
    Rüzgarın yönünü değiştiremediğin zaman, yelkenlerini rüzgara göre ayarla. Çünkü dünya, karşılaştığın fırtınalarla değil, gemiyi limana getirip getiremediğinle ilgilenir.

:m.c::ar4fd::d014:

3. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Eski Bir Tapınak Yazısı

Hatırlar mısın doğduğun zamanları: Sen ağlarken herkes sevinçle gülüşüyordu. Öyle bir ömür geçir ki, herkes ağlasın öldüğünde, sen mutlulukla gülümse. Sabırlı, sevecen, erdemli ol. Eninde sonunda bütün servetin sensin.

Süper

Eski Bir Tapınak Yazısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eski Bir Tapınaktaki Yazıt

Eski Bir Tapınaktaki Yazıt

Gürültü patırtının ortasında sükunetle dolaş; sessizliğin içinde huzur bulunduğunu unutma. Başka türlü davranmak açıkça gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalış. Sana bir kötülük yapıldığında verebileceğin en iyi karşılık unutmak olsun. Bağışla ve unut. Ama kimseye teslim olma. İçten ol, telaşsız, kısa ve açık seçik konuş. Başkalarına da kulak ver. Aptal ve cahil...
  2. Eski Bir Mısır Tapınağındaki Duvar Yazısı

Eski Bir Mısır Tapınağındaki Duvar Yazısı

eski duvar yazıları eski duvar yazilari mısır yazıları yazısı tapınaktaki yazı Gürültünün ortasında sükunetle dolaş; sessizliğin içinde huzur bulduğunu unutma.Başka türlü davranmak gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalış. Sana bir kötülük yapıldığında verebileceğin en iyi karşılık unutmak olsun.Bağışla ve unut...Ama kimseye teslim olma. İçten ol; telaşsız, kısa ve açık, seçik...
  3. bir sizofrenin yazısı..

bir sizofrenin yazısı..

Vay be, Yine qün aqarmakta, yine qözlerim Kan canaqı. Yine uykusuz bır qun. Ben Yine birşeylere kızıp yazıyorum. Aman Tanrım, ne cok kızılacak sey varmış meger. Ben hepsıne kızıp yazıyorum. " ULan İnsan Sevdıqını durduk yere hıc uzer mı be ! " Buqun Adamın bırı sevdıqı kadını durduk yere hıc sebebsız azarlıyordu. O anda " len dur bakalım " dıyesım qeLdı ama. Diyemedim,...
  4. eski bir tapınak yazıtı

eski bir tapınak yazıtı

eski bir tapınak yazıtı dünya karşılaştığın fırtınalarla değil gemiyi limana getirip getirmediğinle ilgilenir tapınak yazıtları eski yazıtları yazıtı Yıllar önce yazılmış bir yazıt.Ama bugün bile çok anlamlı.Herkes kendine ait bir anlam bulacak:) Gürültü ve patırtının ortasında sükûnetle dolaş; sessizliğin içinde huzur bulunduğunu unutma. Başka türlü davranmak açıkça gerekmedikçe...
  5. Küçüğüm – Bir aşk yazısı...

Küçüğüm – Bir aşk yazısı...

Aynı sokakta oturuyorduk Her gün bir kızla geliyordu eve Adı ESRARENGİZDİ Herkes onun hakkında Farklı şeyler söylerdi Fakat kimse gerçeği bilmezdi Kirli sakalları vardı Yeşil gözlü esmerdi Mahallenin kızları hayrandı ona Bense nefret ederdim Hiç kimseyle konuşmaz Sadace gelir geçerdi Birgün onunla yolda karşılaştık Çok güzel bir yüzü vardı Bana gülümsedi Şaşırdım Ama yinede onu...

Sayfayı Paylaş