gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Eski JİTEM'ci Binbaşı Abdulkerim Kırca intihar etti

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Eski JİTEM Diyarbakır Grup Komutanı Binbaşı Abdulkerim Kırca, bu sabah askeri lojmanlarda intihar etti.

İsmi birçok faili meçhul cinayetle birlikte anılan PKK itirafçısı Abdülkadir Aygan’ın cinayetlerin talimatını vermekle suçladığı emekli Binbaşı Abdülkerim Kırca, bu sabah saatlerinde evinde ölü bulundu.

İntihar ettiği sanılan Kırca'nın ölümüne ilişkin ilk raporda "Kafaya tek kurşun sıkmış. Bitişik atışla ateşlenmiş" denildi. Kırca’nın evde yanlız yaşadığı ifade edildi.

Kırca hakkında “silahlı çete kurmak”, “işkence” ve “3 kez adam öldürmek” suçlarından müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Antalya Serik’te PKK’ya karşı düzenlenen bir operasyonda sakat kalınca malulen emekliye ayrılan Kırca’ya 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından 12 Aralık 2004 tarihinde devlet övünç madalyası verilmişti.

Abdülkerim Kırca için yarın Kocatepe Camisi’nde tören düzenlenecek. Kırca’nın cenazesi Kocatepe Camisi’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

'3 KİŞİYİ İNFAZ ETTİĞİNİ BİZZAT GÖRDÜM'

Abdülkerim Kırca, JİTEM için çalışan eski PKK itirafçısı Abdulkadir Aygan tarafından Diyarbakır ve Şırnak'ta işlenen bazı faili meçhul cinayetlerle suçlanmıştı. Aygan, Cem Ersever'den sonra JİTEM'in Diyarbakır Grup Komutanlığı'na atanan Kırca'nın üç kişiyi infaz ettiğini bizzat gördüğünü öne sürmüştü.

Aygan, "Bu kişiler Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi'nden Necati Aydın, Mehmet Ay ve Ramazan Keskin'di. Bunlar, mahkemece serbest bırakıldıktan sonra JİTEM tarafından alındı. Silvan yolunda Kağıtlı Karakolu'nu geçince gündüz gözüyle bunlar dizüstü çöktürüldü. Kırca, yakın mesafeden kafalarına sıktı. Daha sonra bunları toprağa gömdük" iddiasında bulunmuştu.

Eski JİTEM elemanı olan Aygan, ayrıca Kırca'nın başında olduğu ekibin, o dönemde; Sıdık Etyemez, Edip Aksoy, Şahabettin Latifeci, Ahmet Ceylan, İdris Yıldırım, Servet Aslan, M.Salim Dönen ve İhsan Haran'ın öldürülmesinden sorumlu olduğunu öne sürmüştü.

Kırca’nın adı son birkaç gündür bazı gazetelerde yine gündeme gelmişti. Star gazetesi üç gündür Kırca’nın PKK’lılara yaptığı infazları tek tek yazdı. Şimdi, Devlet Övünç Madalyalı Abdülkerim Kırca’nın ölümü ile bu itiraflar arasındaki bağlantı da konuşuluyor.

Eski JİTEM'ci Binbaşı Abdulkerim Kırca intihar etti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Muhtar cezaevinde intihar etti

Muhtar cezaevinde intihar etti

Ankara'da Pavyonda Tanıştığı Gökçek Yıldız'ı (34) Yeni Bir Hayat Kurmak İçin Getirdiği Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde, 'Geri Dönmek İstediği' Gerekçesiyle Öldüren Muhtar Mehmet Ölçüm (44) Alanya 'L' Tipi Cezaevi'nde Çamaşır İpiyle Banyodaki Demire Kendini Astı. ANKARA’da pavyonda tanıştığı Gökçek Yıldız’ı (34) yeni bir hayat kurmak için getirdiği Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde, ’geri...
  2. Polis memuru intihar etti

Polis memuru intihar etti

Polis Akademisi Başkanlığı Akademik İşler Şubesi’nde görevli polis memuru Akçagedik intihar etti. Ankara’nın Gölbaşı İlçesi’nde Polis Akademisi Başkanlığı Akademik İşler Şubesi’nde görevli polis memuru Mehmet Akçagedik, çalıştığı binanın 5’inci kat balkonundan kendini boşluğa bıraktı. Neden intihar girişiminde bulunduğu henüz belirlenemeyen Akçagedik'in sağlık durumu kritik. Olay, bugün saat...
  3. Abi ben intihar ettim.

Abi ben intihar ettim.

Abi ben intihar ettim. * Ne?? - Ettim işte. * E nerden arıyosun şimdi çok yazmasın kapa ben ariyim bari. Para geçiyo mu oralarda sevaplarından kontör mü düşüyolar? - Ölmedim daha ama çok kötüyüm. * Oğlum sen ciddi misin? - Evet abi * Oğlum sen salak mısın? - Ya naapçam ben. * Naaptın önce onu bi de bana. - Lazervak içtim. * Neey? - Lazervak var ya abi onu diktim kafaya. * O ne lan?...
  4. 87 yaşında intihar etti

87 yaşında intihar etti

Evinin bahçesinde kendini astı. Bolu'nun Mudurnu ilçesinde 87 yaşındaki bir kişi intihar etti. Taşkesti beldesinde yaşayan S.Ç., babası İ.Ç.'yi evinin bahçesinde hamak ipine asılı bir şekilde buldu. S.Ç., hemen durumu jandarma ve komşularına bildirdi. Cumhuriyet Savcısı ve jandarma ceset ve bahçede inlemelerde bulundu. Komşuları tarafından İ.Ç.'nin bir süredir akli dengesinde bozulma olduğu...
  5. Eski Vali Hayri Kozakçıoğlu İntihar Etti!

Eski Vali Hayri Kozakçıoğlu İntihar Etti!

hayri kozakçıoğlu son dakika son dakika haber Sevgili melekler, siyaset dünyası bugün şok edici bir haberle sarsıldı. Eski Olağanüstü Hal Bölge Valilerinden Hayri Kozakçıoğlu intihar etti. Kalbinden tek kurşunla vurarak kendini öldürdüğü ileri sürülen Hayri Kozakçıoğlu, Sarıyer'deki evinde ölü olarak bulundu. İşte detaylar... Eski OHAL Valisi Hayri Kozakçıoğlu, Sarıyer'deki evinde ölü...

Sayfayı Paylaş