gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Eski Sevgiliden Yeni Aşk Çıkar mı?

Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Son zamanların modası oldu, kime kolumu çarpsam eski sevgilisine dönüyor veya barışmış. Ben bu akımı kaçırdım herhalde. İyi ki kaçırmışım çünkü eski sevgiliden yeni aşk çıkmaz!

Mutlaka istisnalar vardır ama genel olarak doğrudur . İnsan hata yapar, dener ve olmadığını görür. Bir kere ayrıldıysan, bir sebebi vardır ki ayrılmışsındır. Çözümü olan durumlar zaten birlikteyken hallolur. Ayrılık kararı, düzgün giden bir ilişki için çok zor alınır. Her yol, yöntem denenmiş ve çözüm üretilememişse, o zaman birlikteliğin sonlanması üzerine harekete geçilir.
    Madalyonun diğer tarafından bakınca, kimsenin hata yapma hakkı yok mu diye düşünebilirsiniz? Elbette var! Ancak yapılan yanlışın köküne bakmak gerekiyor. Bu hatanın altını besleyen nedir?
    Şöyle düşünelim, bu gece barda gönlüm hovarda bir erkek, sizin en aşık olduğunuz süreçte, üstelik siz ona kul köle olmuşken, her şartta onu seviyor ve ilgileniyorken, aldatıyorsa, bunu alışkanlık haline getirmişse, sizce bu adamın düzelmesi ne kadar mümkündür? Ayrıldınız, aradan zaman geçti. Siz hala onu seviyorsunuz ve gün geldi karşınıza dikildi. Pişman olduğunu, bir daha asla sizi üzmeyeceğini anlattı, diller döktü, yeminler etti. Tekrar denemeye karar veridiniz. Ne kadar süre dayanacağına inanıyorsunuz?
    Başka bir örnek verelim. Sevgiliniz fazlasıyla kıskanç, hayatınızı zindana çeviriyor, ömrünüzü tüketiyor. Gereksiz kıskançlıklar yüzünden bir türlü huzur bulamıyorsunuz. Canınıza tak etti ve ayrıldınız. Beş ay sonra döndü ve sizden af diledi. Hata yaptığını söyledi. Sizce bu kadar kıskanç biri, kendini ne kadar tutabilir? Eski haline dönüp, sizi tekrar boğmaya başlaması ne kadar sürer?
    Peki, sevgiliniz veya eşiniz o kadar cimriydi ki, kuruşun bile hesabını yapıyordu. Sırf onun bu huyu yüzünden dışarıda yemek yemeyi, bir çorap almayı bile unutmuştunuz. Yemeğe fazla soğan koyduğunuz için veya iki tane siyah ayakkabınız olduğu için sizinle kavga eden bir erkek, ayrıldıktan sonra gelip affetmenizi isterse, onun eli açık, bonkör, verici bir kişiliğe dönüştüğüne inanabilir misiniz?
    Her zaman sizi ailesine karşı ezdirmiş, kendini hep daha değerli görmüş, dostlarını sevgisinden üstün tutmuş, kötü alışkanlıkları olan veya zayıf, güçsüz duran bir adamın, sihirli bir değnekle yepyeni bir kimlik kazanması ne derece doğru olabilir?
    Benim için önemli olan nokta şudur; yapılan hata veya kırıldığım olayın altında yatan nedenin ucu nereye bağlanıyor? Eski sevgilimle veya eşimle ayrılmamın sebebi bir çeşit yanlış anlaşma veya istemeyerek, sadece düşüncesizlikten yapılmış bir hata mıdır? Eğer değilse, yani adamın kişiliği, sabit düşünceleri veya dünya görüşüyle ilgili, değişimi zor bir konu yüzünden ayrılmışsam, dönmem! Kısa bir zaman sonra aynı filmi izleyeceğimi bilirim. Tekrar belirtmek isterim ki, çok özel durumlar olabilir ama istisnalar kaideyi bozmaz. Kırık testi de su tutmaz!

2. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

eski sevgiliden bırakın yeni bir aşkı,arkadaş bile olmaz. hiç mi hiç bi halt olmaz!!!!!!!!!!

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Eski çamlar bardak oldu

4. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Olur neden olmasın insanlık hali :)

5. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

olmaz olmaz olmaz,bana kalırsa olmaz valla.
    olsa da ki bence çok ender bi durum,büyk sorunlar olur ilerde...
    :dil::dil::dil::dil:

6. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Herkes yazmış benimde canım çekti

" Eski yar şöyle dursun can kurban yeni yare " :D:D

" Eskilere rağbet olsaydı, bit pazarına nur yağardı "

:D:D

7. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0

sadminim alemsin haa...yüzüne söylense bu laflar valla köpek kudurur insan nasıl dayansın yaa...

8. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Eski yaraaa eski yaraaa kapanmaz eski yaraaaa....... hahaha

9. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

o ilk aşk için geçerli bence:seker: ama ilk aşk da olsa ikinci aşk da eskiyse hayır gelmez işte gelmez hayalim ya :D :seker:

10. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    he ya eskiyi çöpe attık çöpü de köpekler karıştırır di mi :D

11. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    tamamına katılıyorum canım benim:piha:

12. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    hmmmm konu güzelmis :D
    ben esim eski sevgilim:hhh: yani sevgiliyken kisa bi süreligine 3 ay kadar :D ayrildik yine baristik ayrilma nedeni cok önemlik bisi olsaydi eminim evlenecegim adam olmazdi :D

13. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Eski sevgiliden yeni aşk çıkar bence neden çıkmasın ki her an herşey olabilir hayatta

14. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Ayrilmaya bagli diyorum ben... :)

Yani ihanet/iftira/ilgisizlik/Siddet..vs gibi nedenleri olursa elbette olmaz.

Ama sudan sebeblerden ayrilma olduysa, ve hala ask varsa arada, neden olmasinki :):)

15. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0

kankişiim doğru diyor..hayatta herşey olabilir..tesadüflerle dolu hayat :D

Eski Sevgiliden Yeni Aşk Çıkar mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yeni Türkü - Eski Aşklar

Yeni Türkü - Eski Aşklar

eski aşklar sayıklanmaktan yenileri telaştan yorgun yeni türkü eski aşklar sayıklanmaktan aşk türküleri son moda türküler Eski aşklar sayıklanmaktan Yenileri telaştan yorgun Bir düşmüş gördüğüm Gözlerim açık Suya inmiş yıldızlar Sanki o an kimbilir ne zaman önce Yaşanmış gibi Bir kez daha savdim Bir kez daha seni __________________
  2. Eski aşklar

Eski aşklar

Arkadaşlar eski aşkını veya ilk aşkını unutamayan var mı aranızda hadi yürekli parmaklar buraya itiraflarnızı bekliyorum...... Hmmm duyuyorum sen niye sölemiyorsun diyorsunuz.. Eeee! evet var ilk aşkım sefa.. şşşit aramızda :D
  3. Yeni Bir Aşk mı Doğacak

Yeni Bir Aşk mı Doğacak

sevilen dizi "yalancı romantik" in oyuncuları dizide gerçektende çok güzel bir çift olmuşlar boyu boyuna derler ya aynen öyle bakalım gündelik yaşamları için bu süper ikili neler demişler ayrıntıları haberimizde... DİZİDE İKİSİNİ ÇOK YAKIŞTIRIYORLAR EBRU CÜNDÜBEYOĞLU VE HAKAN YILMAZ, İZLEYİCİNİN KENDİLERİNİ ÇOK YAKIŞTIRDIKLARINI SÖYLEDİLER. Kanal 1'de başlayıp Fox TV'ye transfer...
  4. Eski aşkımın yeni aşkı

Eski aşkımın yeni aşkı

ADINDAN DA ANLASILACAGI GİBİ ÇOK KEZ KARSILASMAK İŞTEMEYECEGİMİZ BİR DURUM BİR SÜRÜ YASANMIŞLIK GERİDE KALMIŞ VE ŞİMDİ O BİR BASKASIYLA ÇOGU KEZ TAMAMEN UNUTMUS OLSAKTA İÇİMİZDE BİR SEY CIZ EDER BU TARİF EDEMEYECEGİMİZ BİR DUYGUDUR İŞTE BUNULA İLGİLİ BİR YAZI İnsanın içine garip bir ihanet duygusu yerleşir. Kendinizi yenilmiş hissedersiniz. Elbette bu duygular o ilişkiye...
  5. Rayada eski sevgiliyi görmek

Rayada eski sevgiliyi görmek

Rüyamda benim hakkımda yalan yanlış şeyler konuşan eski sevgilimin hiç yazmıyosun diye mesaj attığını gördüm. Daha önce de yine mesajlaştığımızı görmüştüm. Bu ne anlama geliyor acaba?

Sayfayı Paylaş