gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Eski solcu militan Sarp Kuray teslim oldu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Eski solcu militan Sarp Kuray, çarptırıldığı müebbet hapis cezasının infazı için teslim oldu. Ankara Sanat Tiyatrosu'nda basın açıklaması yapan Sarp Kuray, 68 kuşağından biri olarak, ''sermaye ve emek çelişkisinden değil, halkın arasından geldiğini'' söyledi. 68 kuşağının en büyük özelliğinin ''ciddi ve tutkun kardeşlik'' olduğunu ifade eden Kuray, 70'lerden sonra bu kardeşlik ruhunun zedelenmeye başladığını ve devrimcilerin kendilerine şablon aramaya ihtiyaç duyduğunu kaydetti.
    Kuray, ''Sovyetçilik, Maoculuk tartışmaları yaşandı. Kendi ülkemiz gerçeğine bakmaksızın, şablonculukla uğraşarak bölündük. Bunun en büyük zararı kardeşliğimize oldu'' dedi.

Yargılanma sürecine ilişkin de konuşan Kuray, üzerine atılı suçları tek başına işlemesinin mümkün olmadığını ancak yıllardır tek başına yargılandığını söyledi.

Kuray, daha sonra arkadaşlarına veda ederek, ''kaç yaşında çıkarsa çıksın, devrimci çıkacağını, çıkamazsa da devrimci yüreğinin dışarıdakilerle birlikte atacağını'' söyledi.

Sarp Kuray, konuşmasını ''1969 Subay bildirisinin'' son kıtalarını okuyarak bitirdi.

Daha sonra yakınları ve arkadaşları ile vedalaşan Kuray, tiyatronun kapısında bekleyen polislere teslim oldu.

Bu arada, açıklama öncesinde arkadaşları ile fotoğraf çektiren Kuray'ın neşeli olduğu görüldü.

Daha sonra polis eşliğinde Ankara Adalet Sarayına getirilen Kuray, İnfaz Savcılığındaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Emniyet'e ait otomobille cezaevine götürüldü.

Eski solcu militan Sarp Kuray teslim oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Asya - Teslim oldum

Asya - Teslim oldum

Asya - Teslim oldum uzakta olmasan belki sevmezdim seni böyle ah böyle teslim oldum seninim artık al beni al beni bağrına herşeyden vazgeçip bana gel ne olur ama gelmezsin ah dönmezsin sana nasıl yandığımı bir bilsen ah canım ah benim canım
  2. Sarp - Eski Aşklar

Sarp - Eski Aşklar

Eski aşklarımı çıkardım dün dolaptan Tozlarını alayım dedim Bir sürü eksiklik X2 Bir sürü talan Hepsinden bir şans daha istedim Sonra bırak dedim kendi kendime Kalsınlar eksik güzellikleriyle Bazı şeyler yaşanmamalı kalmalı öylece Tozlarını alıp yerleştirdim yerlerine Dedim ne kadar güzelsiniz Bunca dağınıklığa rağmen yerli yerinde hepiniz...
  3. Harun Kolçak - Teslim Oldum

Harun Kolçak - Teslim Oldum

Hasret sona erdi gerçeği buldum Gözlerim kapandı da ben sen oldum Sınırlara dayandım çok yollar aldım Geri dönmek olmaz ki Hepten bağlandım Ne ben varım ah ne de sen Ne zaman var ne mekan Ama gerçek yaşanan Ateşin yandı gönlümde Yansın dursun içimde Deli divane olsam da Vazgeçmem kul oldum sana Teslim oldum sana
  4. Bir terörist teslim oldu

Bir terörist teslim oldu

Terör örgütünden kaçan bir terörist, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerine önceki gün teslim oldu. Terör örgütünden kaçan bir terörist, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği ve bu silaha ait 140 adet mermi ile Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerine önceki gün teslim oldu. Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadele olaylarına ilişkin duyuruya...

Sayfayı Paylaş