gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Eskimolar buzdan evlerini nasıl ısıtıyorlar

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

eskimolar evlerini nasıl ısıtıyorlar Eskimolar adina igloo denen buzdan evler yaparlar. Bu evlerin yalitimi çok önemlidir. Ana yapiyi olusturan buz bloklarinin arasi karla sivanarak tikanir. Iyi bir igloonun kapisi da yer üstünde olmaz. Içeri girip çikarken kapinin açilip kapanmasi, içerdeki sicak havanin disari kaçmasina soguk havanin içeri dolmasina neden olur. Bundan dolayi buzdan bir ev yapilirken önce geçici bir kapi yapilir ve evden içeri girilir. Asil kapi evin altindaki kar kazilarak yeraltindan geçirilen kapidir. Bu sayede buz evin yalitimi tamamlanir. Buzdan ev elbette ki bizim ölçülerimizde sicacik degilse de, bu sayede oldukça elverisli bir isiya gelir.

Eskimolar buzdan evlerini nasıl ısıtıyorlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eskimo nasıl yapılır?

Eskimo nasıl yapılır?

eskimoların kıyafetleri eskimo kıyafetleri eskimo nasıl yapılır nelerden yapılır neden Çocukluğumun en çok özlediğim şeylerinden biride eskimolar:) Sıcak havalarda yaptığımız eskimolarla serinlemeye çalışırdık.Gerçi bizler o zamanlar aktarcıdan alınan eskimo boyaları vardı onlarla yapardık ama ben sizlere gayet basit her evde olan malzemeyle eskimo yapılışı hakkında bilgileri vermek istiyorum...
  2. Buzdan Eskimo Evleri Nasıl Isınıyor?

Buzdan Eskimo Evleri Nasıl Isınıyor?

eskimo evleri eskimo evleri, nasıl ısınır, nasıldır, igloo, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Elime buzlu bir bardak kola almış içerken,gözüm bardağın içinde ki buz parçasına takıldı.Kolanın daha soğumamış olması sebebiyle hızla eriyordu.Buzun insanoğlu için kışın ne büyük bir azap yazınsa ne büyük bir keyif olduğunu düşündüm.Bizler yazı da kışı da...
  3. eskimolar

eskimolar

1. Kutup ayısı 2. Kutup Sumru’su 3. Kutup tavşanı 4. Kutup tilkisi 5. Lemmingler 6. Misk öküzü
  4. Buz Pateni Nasıl Yapılır ?

Buz Pateni Nasıl Yapılır ?

Nasıl Buz Pateni Yapılışı Buz Pateni Nasıl Yapılır Bir zamanlar Katerina Witt'le ülkemizde çok sevilen bir spor olan buz pateni nasıl yapılır, bu yazımızda anlatmaya çalışacağız sizlere melekler :) Buz pateni buzlu zeminler üzerinde daha kolay hareket edebilmek amaçlı olarak geliştirilen daha sonraları bir spor haline gelen bir uygulamadır. Öncelikle,buz pateni yapabilmek için bir çift...

Sayfayı Paylaş