gebe
  1. esmerim

esmerim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

eşkiya farkı

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında esmerim tarafından paylaşıldı.

İrşad faaliyetinden dönen bir Osmanlı alimini dağ başında o günün eşkiyası çevirir. Birinin gözü hocanın köstekli saatine dikilmiştir. Hemen saldırır. Ama eşkiyabaşı'ndan serrt bir ihtarı almaktan da geri kalmaz: - Hocaefendinin saatine dokunma! Namazlarını o saatle kılıyor!
    Bir başka gün, tarladaki çeşme başında, çocuğuyla yemeğini yemekte olan bir kadını ablukaya alan eşkiya, kadının feryadı üzerine şöyle seslenir:
    -Bacım korkma. Bizim senin namusunda gözümüz olamaz. Bizim de bacımız, anamız vardır. Biz sadece şu çantadaki ekmeğe muhtacız. Bize bir-iki parça ekmek ver yeter.

Bugün kadın-çocuk, genç-ihtiyar demeyip katleden eşkiyayı düşündükçe....

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: eşkiya farkı
    çok güzel paylaşım meğine sağlık

eşkiya farkı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eşkiya

Eşkiya

Rüyada eşkiya görmek, arkanızda sizi destekleyen kişinin bu destekten yoksun bırakacağına işaret eder. Rüyada eşkıya görmek, sizi destekleyen bir kişinin bu desteği sizden çekeceğini bildirir. Yeni koşul ve durumların ortaya çıkacağını haber verir.Rüyada bir dag basinda eskiya ile karsilasip soyuldugunuzu görmek, maddi hayatinizda bir çok zarar göreceginize delalet eder. Bir eskiya ile tanisip...
  2. Edip Akbayram - Eşkiya Dünyaya

Edip Akbayram - Eşkiya Dünyaya

Bir yanimi sardi müfreze kolu Bir yanimi sasrdi var iki oglu Bes yüz atliyinan kestiler yolu Eskiya dünyaya anam hükümdar olmaz Yil bin üçyüz kirkbir mevsime uydum Sebep oldu seytan bir cana kiydim Katil defterime adimi yazdim Eskiya dünyaya anam hükümdar olmaz Sen aglama anam dertlerim coktur cektigim cilenin hesabi yoktur yigitlik yolunda üstüme yoktur Eskiya dünyaya anam hükümdar olmaz
  3. "zeka farkı"

"zeka farkı"

Günün birinde üç adam ormanda yürürlerken karşılarına büyük ve vahşi bir nehir çıktı. Ama nehrin karşı kıyısına mutlaka geçmeleri gerekiyordu. Peki bunu nasıl başaracaklardı? :minik: Birinci adam, dizlerinin üstüne çöktü ve Tanrıya dua etti: ? Tanrım, lütfen nehrin karşı kıyısına geçebilmem için bana güç ver!? Pppppfffffuuuuuffffff.... Tanrı ona uzun kollar ve güçlü bacaklar verdi....

Sayfayı Paylaş