gebe
  1. kızılsaç

kızılsaç Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    18

eşler arası mülkiyet tam olarak nasıldır?

Konu, 'Medeni Hukuk' kısmında kızılsaç tarafından paylaşıldı.

doğru yere mi açtım konuyu bilmiyorum arkadaşlar sorunumu maddelerle özetleyeceğim. 1)kayınvalidem yaşlı akrabasını baktığı için 1974 yılında yapılmış zemini tahta doğalgazı olmayan oldukça her şeyi eski olan yaşlı akrabasının evi üstüne yapılmıştır. 2)kayınvalidem o evde oturduğu sürece ve öncesi zamanında bulunduğu eve herhangi bir düzeltme yapmayıp(eski prizleri bile değiştirmemişler öyle priz koptuğuyla kalmış) kayın pederimin üstüne olan eve kayınpederimle yatırım yapıp mutfağını doğalgazını banyosunu tuvaletini yerlerini yaptırmışlardı.
    3)bize vaad edilen ev (kira vermeyinde oturun anlamında) kayınpederimin üstüne olan evdi.tabi kayınpederim yan çizdi.
    4)kayınvalidemin üstüne olan eve kayınvalidem yaptırır oturursunuz diyerekten.bize verildi demiyeyim.kp. üstüne olan eve geçtiler.
    5)kullanım hakkı istedim 20 yıl.kabul etmediler.eşim ziyneti istedi.birde üstüne eve bir şeyler yaptırmamı istedi.
    6)ziyneti vermedim.ama doğalgaz pencerelerin yapımı yine bana kaldı.
    7)bizde erkek evini düzeltir.kendi eşyasını alır kadın erkek ilk evlenince evin inşaatına değil.eşya almak için paylaşırlar(yatak odasını sen düz salonu ben çamaşır makinesini sen al televiyonu ben alayım tarzı)
    8)eşime dile getirdim evi üstüne geçirsinler bende kocamın evine yaptırmış olayım dedim.annem var kardeşim var olmaz dedi.bende bir şey yaptırayım dediğim çok zengin değilim ziynet harici kocam askerdeyken kendi annemde biriktirdim biraz hala biriktiriyorum.
    9)kayınvalidem sonuna kadar iyi niyetli olsa da tek bildiğim miraslı evler hep sorunlu oluyor. kaynım 15 yaşında 5 sene sonra ne olacak.onu gaza getiren bir kayınpederim var.
    10)bende dedim oturduğumuz evi al yaptırmadan.para yabancıya gitmesin (kayınvalidem alsın anlamında)ben gelin olarak ne kimsenin hakkına girmek istiyorum ne de kimse benim hakkıma girsin.
    11)eşim alt katta nine var onun evini alırız dedi.bende dedim o evde bir doğalgaz var başka hiçbir şey yok.öyle yaparsan bu eve yaptırdığınla kalıp aldığın eve sepetlerler seni.
    12)bende artık düşündüm eşime bir şey olursa ev bende kalmasın diye mi bu kadar evi eşime vermek istemiyorlar.eşlerin evleri için mülkiyet hakkı alımı satımı nasıldır?ben böyle bir durumda nasıl bir yol izlemeliyim.?

2. zeytin gözlüm

zeytin gözlüm Forum Okuru

AKIŞINA BIRAK eşinle maddi konuları ve annesini konuşma bence

eşler arası mülkiyet tam olarak nasıldır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hwid id nedir tam olarak nasıl bulunur

hwid id nedir tam olarak nasıl bulunur

Hwid id nedir bilgisayarımın hwid idisini bulmak için ne yapmam gerekiyor. Başlat çalıştırda bişey yazsak olur mu yoksa bunun için yazılmış özel bir proğram mı var kızlar.
  2. Bu damar tıkanıklığı tam olarak nasıl tespit ediliyor

Bu damar tıkanıklığı tam olarak nasıl tespit ediliyor

40 yaşını bulmuş bir insan damarlarım tıkalımı değilmi anlaak istiyor diyelim arkadaşlarım. Bunu tam olarak hangi testle buluyoruz. Bağzı hastanelerde bununla ilgili 6 saniye yada 10 saniyelik anjiyo yapıldığı söyleniyor. Bayada pahallıymış ortalama 1.250 diyen hastanede var 2.500 diyen hastanede var. Bunu olan herhangi bir kişi var mı bana bu durum hakkında bilgi verebilir mi ? 40 yaşını...
  3. Bu renk tam olarak nedir nasıl elde ederim arkadaşlar?

Bu renk tam olarak nedir nasıl elde ederim arkadaşlar?

Sudan bıkmış balıklar dizisindeki Ezgi Eyüboğlunun saç rengi nedir sizce? http://img9.imageshack.us/img9/105/20208260.png
  4. Hamilemiyim tam olarak nasıl lanlayabilirim

Hamilemiyim tam olarak nasıl lanlayabilirim

Hamilemiyim Merhaba üç aydır çocuk yapmaya çalşyrz ama bir turlu sonuç yok adetim 2 gun gckti aşırı gaz var karnmda sancı yapıyo sizce hamilemıyım.. ?
  5. Eşimle anlaşmalı olarak en hızlı nasıl boşanabiliriz?

Eşimle anlaşmalı olarak en hızlı nasıl boşanabiliriz?

Anlaşmalı boşanmak istiyorum ne yapmalıyım,anlaşmalı boşanmak için neler yapılmalı,boşanmak için eşimle anlaşmalıyız neler yapmalıyız,anlaşmalı en kısa sürede nasıl boşanırım, Anlaşmalı boşanma şartları varsa çok çabuk boşanabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma için evliliğin en az 1 yıl sürmüş olması, eşlerin boşanma ve boşanmanın sonuçları üzerinde (tazminat, nafaka, velayet gibi) anlaşarak...

Sayfayı Paylaş