gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Eşlerimizin Meslekleri ve Biz

Konu, 'Mesleklerimiz ve Biz' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Melekler, bazılarımız çalışıyor bazılarımız ev hanımı ama hepimizi ilgilendiren ortak bir konu var ki o da eşlerimizin meslekleri, hayatımızı en çok etkileyen, çocuklarımızın geleceğini belirleyen, muhabbetlerimizin baş konularından biri eşlerimizin yaptığı işler... Kimlerin eşleri neler yapıyor hadi konuşalım... Zorlukları neler, neler yaşatıyor insana, çocukları etkiliyor mu, devamlı taşınmayı mı gerektiriyor, ne özellikleri var, sizin düşünceleriniz neler bunları paylaşalım...

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: Eşlerimizin Meslekleri ve Biz
    evet bilgecim öncelikle böyle bir bölüm açtığın için seni ayrıca kutlarım canım...çok iyi yapmışsın..ben çalışmıyorum ev hanımıyım.eşim serbest muhasebeci .muhasebeyle ilgilenen arkadaşlar iyi bilir bu mesleğin çok yoğun ve stresli olduğu bazı zamanları vardır..haliyle bu stres eşimede yansıyor tabi ama zamanla biz alıştık buna o zamanlar daha idareci olmaya çalışıyorum ve üstüne gitmiyorum zaten yeterince beyninin içi doluyor:Dbide ben doldurmim diyorum;)

3. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Rica ederim Ecelin, eşine de sana da kolaylıklar diliyorum bu arada.

Benim eşim asker. Jandarma. Neresinden başlasam bilmiyorum. Ne tatilimiz var, ne bayramımız var ne de cumartesi pazarımız var mı desem... Askerlik zor meslek. Jandarma olmak daha da katmerliyor işi.

Sıkıntısı, stresi, uykusuzluğu, yorgunluğu da cabası. Zorlukları çok ama gururu da büyük. Allah yardımcımız olsun ne diyeyim.

Sürekli de taşınıyoruz. 2 yıllığına, 3 yıllığına, en fazla 4 yıllığına... Melekler mekanına girdiğimden beri 2 yer değiştirdik arada :) Taşınma işi de kötü yani. Devamlı olunca yeter dedirtiyor insana :)

Neyse, Allah can sağlığı versin, her mesleğin zorluğu da var güzelliği de elbette. Ben biraz sıkıntılarından dem vurmak istedim. Sevgiler herkese...

4. mavişim

mavişim Forum Okuru

yaaw ben evli diilim ama inş oda olucak:D
    EceLiN eşini iyi anlayabiliyorum çünkü bende muhasebeciyim gercekten zor bi meslek ve dahada zorlaşıcak allah sizede banada sabır
    versin:)

5. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    benim eşim muhasebeci ecelini çok iyi anlıyorum bazen çok sıkılıyo bunalıyo ve çok yoğun oluyo herşeyi ona göre ayarlıyorum hafta sonları bile çalışıyo olsun bunada şükür

6. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

benimde canim esim
    bilmiyorum türkcesi ne ama,yani bir buyuk marketimiz var bir yildir almisiz ve sabah aksam her hafta sonu her tatil calisiyorr,cünkü bu actigimiz market her gun sabah 6dan gece 11 kadar acikk ve tatillerdede,,yani bir pazarimiz bir bayramimiz yokk,amá olacak ins yakinda her basarinin bir zorlugu mutlaka vardirr,yakinda bitecekk ins diyorumm,saglikli olsunlarda

ama beni en cok uzen esimin cok calismasi ve kizimla birlikte yeteri zaman harcamamsii oda cok üzülüyr bndee,,firsat buldukca mesai saattinde allahtan hep evde,,istyiorumki birlikte en azindan yyemegimizi yiyelimm,

yada kizimla yarim saatde olsa oynasa ilgilense oda oluyor cok yorulsada asla kizimizi ihmal etmiyorr buda beni cok mutlu ediyorr,,

zaten kisa zamn sonra rahatlyior ve ozamn daha cok evde olur inss,,sevgiler canimm,

Son düzenleme: 10 Mart 2008
  7. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim eşim tekstille uğraşıyor kayınbabamların tekstil üzerine şirketleri eşimde bu işle uğraşıyor makinelerden çok iyi anlar evde sökmediği cihaz kalmamıştır işte böyle geçinip gidiyoruz.

8. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Eşlerimizin Meslekleri ve Biz

Benim eşimde otomobil sektöründe kendine ait bakım onarım servisimiz var kendi işi olduğu içinde zorlukları var tabi
    pazar harici tatil imkanımız hiç yok işte böğle napalım geçinip gidiyoruz:)

9. janjan_57

janjan_57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Eşlerimizin Meslekleri ve Biz

benim eşim polis aynı zamandada meslektaşım..eşi jandarma olan arkadaş gibi bayram seyranın resmi dini tatillerin yok.sürekli ev taşımakta cabası,malum stres yoğunluk bitmek bilmiyor ama yinede çokkkk güzel polis eşi olmak...

10. üzüm

üzüm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim eşimde jandarma..onun işi bütüüüünn hayatıımızı etkiliyoooorr...

11. burde

burde Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim sevdiğim kişi satış müdürü,yalancının önde gideni,ama ben onu sevme hatasına düştüm,yazıklar olsun bana:(

12. zuzumm_

zuzumm_ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    197
    Ödül Puanları:
    63
    benim eşimde kaldırım mühendisi sağolsun akşama kadar oturmaktan çok yoruluyo pcde oyun oynamaktan bana vakit ayıramıyo çok üzülüyorum acaba benim gibi eşinin değişik işi olan varmı :p

13. ebru58

ebru58 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Bizimde Playstation3 salonumuz var, hiç tatilimiz yok neredeyse. Pazar günleride açık oluyor ondan kardeşi gidiyor pazar günleri.Bizde bir gün tatil yapıyoruz:)
    Sesten çok yoruluyor ama:)

14. MAGENTA

MAGENTA Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    konu çok başarılı öncelikle teşekkürler.Asker ve polis eşlerini iyi anlıyorum çünkü ailemde fazlasıyla asker var.Ben de hep asker eşi olacağımı düşünürdüm ama eşim doktor.Çok kutsal bir işi yaptığını biliyorum heleki bölümünü düşünürsem ona büyük saygı duyuyorum.Ama eşinizin sağlıkçı olması zor.Ayda en az altı yedi gün nöbeti oluyor ve yaklaşık 48 saat birbirimizi göremediğimiz zamanlar oluyor.bazı dönemlerde radyoaktif maddeler ve radyasyon etkisiyle sürekli uyku hali oluyor. resmi dini özel gün tatili zaten çok zor bir ihtimal.tatili çok az ve o az zamanlardada evinde dinlenerek geçirmek istiyor.hasta olduğunuzda kendinizi kötü hissettiğinizde hastalarına şefkatle yaklaşan o adam size aynı şefkati göstermiyor çünkü olaya tıbbi yaklaşıp durumunuzun ağır olmadığını düşünüyor oysaki sizin ihtiyacınız sadece psikolojik yaklaşım. o bunu düşünemiyor.Ama tüm bunlara rağmen eşinizden Allah razı olsun hayatımı kurtardı diyen insanların gözlerindeki ışık bana bunları unutturup onunla gurur duymamı sağlıyor.Onu çok seviyorum.

15. best_dream

best_dream Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    512
    Ödül Puanları:
    0
    benim eşim yabancı bir firmada ihracat müdürü.Bütün sevkiyat süreçleri satışlar ona bağlı.Böyle olunca özellikle perşembe ve cuma günleri telefonda bile görüşemiyoruz.Hafta sonları zaman zaman eğitimleri oluyor.Bide yurtdışından misafirleri gelirse tuzu biberi.Akşam 11 lere kadar yok en iyi ihtimalle.Yurtdışı seyahatleride oluyor tabiki.6 ay öncesine kadar bende lojistik firmasında çalışıyordum.Şimdi ev hanımıyım.Çok stressli olduğu zamanlarda ona güzel yemekler yaparak destek oluyorum

Eşlerimizin Meslekleri ve Biz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peygamberlerimiz ve Meslekleri

Peygamberlerimiz ve Meslekleri

peygamber efendimizin meslekleri HZ. ADEM : İlk ziraat mühendisi ve çiftçi idi. HZ. ŞİD : Hallac, kazzaz, nessac = dokumacıların, örücülerin ve mensucat sanayiinin ilk kurucusu idi. HZ. İDRİS :İğneyi ilk icad eden, ona delik açan, iplik geçiren olduğundan, terzicilerin- konfeksiyoncuların- örücülerin piri sayılır. HZ. NUH : Marangozcuların- gemicilerin- denizcilerin ve barbarosların piri...
  2. Meslekler ve iliskiler

Meslekler ve iliskiler

Bir ilişkiyi bitirirken ne söylerler? Bizim ilişkimiz... ...bir karadeliğe dönüştü." Astronom ...İflas etti." Banker ...buzlar üstünde." Barmen ...nakavt oldu." Boksör ...atardamardan koptu." Cerrah ...kısa devre oldu." Elektrikçi ...uzun süredir durgun seyrediyor." Ekonomist ...hormonik hareketini yitirdi." Fizikçi ...yandı, kül...
  3. Burçlar ve Meslekleri

Burçlar ve Meslekleri

burçların meslekleri boğa burcu meslekleri boğa burcunun Burçların meslekleri (: KOÇ Liderliği elden bırakması imkansız bir burç var karşımızda; yönetici pozisyonunda olacağı işler mutlu edecektir koçları. Ama bu işin aynı zamanda heyecanlı, heyecanlı olduğu kadar hareketli, hareketli olduğu kadar riskli olması gerekir. Koçlar başkalarından emir aldıkları, masa başı işlerde mutlu...
  4. Padişahların Meslekleri ve İlgilendikleri Sanatlar

Padişahların Meslekleri ve İlgilendikleri Sanatlar

Bu konu padişahların sanatları ve ilgilendikleri sanatlar hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl dizisiyle padişahlara daha bir merak saran milletimiz padişah ve eşlerinin hayatlarını anlatan romanlara da daha çok meyletmeye başladılar. Son derece kapalı yaşanan saray hayatında padişahların, valide sultanların ve şehzadelerin hayatları film ve dizilere konu...
  5. Eşinizin Mesleği Ne Olsaydı Daha Mutlu Olurdunuz?

Eşinizin Mesleği Ne Olsaydı Daha Mutlu Olurdunuz?

Sevgili melekler, hayatta hiçbir şey tam olarak istediğimiz gibi geçrkleşmez. Mesela hep müstakil bir ev hayal etmişsinizdir ama apartman tepelerinden bir türlü inemezsiniz. Ya da her yaz tatil en büyük isteğinizdir ama onu bile bir türlü yoluna koyamazsınız. Bunun gibi pek çok şey var akla gelen. Bu anketimizin sorusu ise eşinizin mesleği. Büyük ihtimalle eşinizin işinde memnun olmadığınız...

Sayfayı Paylaş