gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Esma-ul-Husna

Konu, 'Melek Sözlük' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

esmaül hüsna duvar kağıdı esmaül hüsna duvar kağıtları ege tv melekler mekanı melekler mekanı
    Esma-ul-Husna

tüm kainatın tek sahibi olan ALLAH'u (c.c) 99 güzel ismi...

2. =ZaMaN=

=ZaMaN= Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Esma-ul-Husna
    Yüce Rabbimizin muhteşem ve birbirinden güzel isimleridir...

3. OMRU HAYATIM

OMRU HAYATIM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Esma-ul-Husna

en yararli dua en faydali ismi serifler rabbim esmaul husna hurmetine isteyen herkese hakkinda hayirlisini nasip etsin inseallah aminn

4. eeliff

eeliff Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allahın ısımlerının tamamının aldıgı ad

5. eeliff

eeliff Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bıde ıkı kardes arkadasımın ısmı

6. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Anlatmaya kelimelerimizin yetmeyeceği mucize.

7. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Rabbimin 99 guzel ismi.

8. ηaz ♥

ηaz ♥ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O'nu anlatmaya kalklarsak kelimeler kendinden utanır.

9. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63

işte bu aynen katılıyorum sözee ne hacettt ....

10. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    Aminn allah tüm müslümanların dualarını kabul eder inşallah şu 99 isminin hürmetine

11. kediliDeli

kediliDeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Her insanda birinin tecelli ettiği Allahu Teala'nın 99 güzel isimleri...

Mesela Hz. Mevlana'da "El-Vedud (c.c.)" ismi şerifi kendini göstermiş; Vedud (c.c) çok şefkaltli, yarattıklarını çok seven ve onlarca çok sevilen Allahu Teala anlamına gelir zira Hz. Mevlana Allah'ın yarattıklarını ne olursa olsun koşulsuz sevmiş ve bu yönüyle ön plana çıkmıştır, "Ne olursan ol, yine gel" demiştir.

Aynı şekilde Hz. Ömer (r.a.) kılı kırk yaran keskin adaletiyle tanıdığımız sahabe efendilerimizdendir. Bu mübarek zatda da Allahu Teala'nın "El-Adl (c.c.)" ismi şerifi zuhur etmiştir. "El-Adl (c.c.)" çok adaletli, hakkıyla adalet eden Allahu Teala anlamına gelmektedir.

Evliyaullah'ı düşündüğümüzde her esmayı bir evliyada görebiliriz.

Aynı şekilde kendimizi de iyi tanıyorsak,hangi esmanın kendimizde tecelli ettiğini anlayabiliriz...

Esma-ul-Husna konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. uluma

uluma

Rüyada uluma sesi duymak, çok kötü bir hastalığa tutularak, sıkıntılı günler geçireceksiniz demektir. Rüyada uluma sesi duymak, çok kötü bir hastalığa tutularak, sıkıntılı günler geçireceksiniz demektir. Rüyada uluduğunuzu veya bir köpeğin uluduğunu gördüyseniz, yakında kötü haberler alacağınızın işaretidir. Rüyada köpek gibi ses çikaran bir kimseyi görmek veya köpek ulumalari isitmek, o yere...
  2. Neslihan - Esma

Neslihan - Esma

neslihan esma akor esma akor neslihan facebook Ne yazda rengarenk çiçekte ara Ne kışta bembeyaz soğukta ara Ne geceye bağlanan gündüzde ara Sen gel bunların hepsini esmada ara, Gel sen bunların hepsini esmada ara İçimdeki yangından haberdar mısınız Kapatsam gözlerimi görür müsünüz Bir feryat sardı cihanı aldı gidiyor Anlatsam ben anlar mısınız ağlar mısınız Çağırsam ben gelir misiniz...
  3. Esma-ul Husnanin insanin uzerindeki etkisi

Esma-ul Husnanin insanin uzerindeki etkisi

ya vedud zikri ya vedud mukaddim pozitif enerji teknikleri esmaül hüsna zikirleri esması Dr. Ender Saraç, Esmaü’l-Hüsna’nın insanın ruhsal gelişimine katkı sağlamanın yanı sıra bir şifa kaynağı olduğunu söylüyor. Allah’ın 99 isminden hangisi hangi derde deva oluyor? Merhametsizlere ‘Er Rahim’ ve ‘Er Rahman’, aşırı sinirlilere ‘El Halim’, yaşamında sevgi ve muhabbeti az olanlara ‘Ya...
  4. Esmaül Husna Ya VELİ

Esmaül Husna Ya VELİ

esmaül hüsna veli ya veli yaveli yaveli esma ül hüsna allaha iman yaveliy Veli : Mü'minlere dost, yardım eden, destek veren Cenab-ı Hak buyuruyor: "Allah, iman edenlerin Veli'si'dir, Onları karanlıklardan nura çıkarır..." (1) "Allah, iman edenlerin Veli'si'dir; kâfirlerin ise, velisi yoktur." (2) Kur'an-ı Kerim'de 13 yerde geçmektedir. Mümin ve salih kullarını...
  5. Esmaul Husna Ya MUAHHİR

Esmaul Husna Ya MUAHHİR

ya muahhir muahhir esmaül hüsna ile dilek dilek için esmaül hüsna ya fazileti Muaahhir : İstediğini sona erteleyici, yüksek mertebelerden indirilen Cenab-ı Hak buyuruyor: "Allah onları yalnızca korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne ertelemektedir." (1) Mukaddim ve Muahhir isimlerinden birini zikretmeden yalnız ötekiyle dua etmek caiz değildir. Her ikiside Allah'ın fiili...

Sayfayı Paylaş