gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Estetikte moda, 'şemsiye dikişler'

Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Yüz gerdirme ameliyatlarında, yeni kullanılmaya başlanan ve "silüet" adıyla bilinen şemsiye dikişler tercih edilmeye başlandı Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, yüz gerdirme ameliyatlarında kullanılan şemsiye dikişlerin, "yeni bir mühendislik harikası" olarak kabul edildiğini söyledi.
    Yeni bir buluş olan şemsiye dikişlerin dünyada henüz birkaç ülke ile birlikte Türkiye’de de kullanılmaya başladığını belirten Prof. Dr. Ahmet Karacalar, özel bir eğitim gerektiren uygulamanın bölümlerinde de başarıyla gerçekleştirildiğini bildirdi.

Silüet adıyla bilinen şemsiye dikişlerin şemsiyeye benzerliği nedeniyle bu şekilde adlandırıldığını ifade eden Prof. Dr. Karacalar, bu işlemin, gerdirme yapılacak bölgede tek bir bölge yerine birçok yerden germe sağladığını kaydetti.

Dikiş ipliği üzerinde bulunan ve küçük şemsiyeleri andıran mini aparatların asma sırasında germe sağladığını ifade eden Prof. Dr. Karacalar, yeni uygulamanın daha etkili olması nedeniyle normal dikişe oranla daha çok tercih edildiğini belirterek, şu bilgileri verdi:
    "Germe işlemi yapılırken bu dikişte dokunun pek çok yerinde germe sağlandığı gibi, zaman içinde küçük şemsiyeler etrafında kollajen de (bağ dokuyu birlikte tutan bir tür yapıştırıcı) geliştiği için, şemsiye dikişin etkisi daha güçlü ve uzun sürmektedir. Bir diğer deyişle diğer dikişlerin aksine şemsiye dikişin zaman içinde etkinliği azalmayıp artıyor."
    Uygulamanın ağrı, hassasiyet ve dışarıdan belli olma riski bulunmadığını bildiren, Prof. Dr. Karacalar, şöyle devam etti: "Tek başına uygulanabildiği gibi diğer estetik cerrahi işlemlerle birlikte de yapılabiliyor. Alın, şakak, yanak, dudak kenarı asmalarda oldukça etkili sonuçlar veriyor. Yaşa bağlı tüm sarkmalarda kullanılması da mümkün görünüyor."

Prof. Dr. Karacalar, yeni bir dikiş türü olduğu için şemsiye dikişlerin mutlaka bu konuda eğitim almış kişiler tarafından uygulanması gerektiğine de işaret ederek, yeterli ve güvenilir bir sonuç elde etmek için estetik yaptıracakların, bu konuda duyarlı olmalarını istedi.

Estetikte moda, 'şemsiye dikişler' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dikiş

Dikiş

Rüyada dikiş dikmek ya da diken başka birini görmek, üzüntülerin ve ağır sorumlulukların işaretidir. Gayret ve çalışmadır. Kişinin yaptıklarının karşılığını alacağına işaret eder.Dikiş rüyaları insanın dünyadaki gayretlerini, çalışmalarını açıklarlar. Temiz bir kumaş, giysi vb diktiğini gören insan gerçekten hayırlı işler yapmış demektir ve bunların karşılığını görecektir. Fakat diktiği şey...
  2. “Estetik dikiş ile iz kalmaz.”

“Estetik dikiş ile iz kalmaz.”

estetik dikiş nedir estetik dikiş video iz bırakmayan nasıl alınır nasıl atılır “Estetik dikiş ile iz kalmaz.” Ülkemizde “estetik dikiş” diye bir efsane var. Estetik cerrahların bir yeri kestikleri zaman eğer estetik dikerler ise burada hiç bir iz kalmayacağı var sayılıyor. Bu maalesef yanlış bir inanış. İnsan vücudunda bir yer kesilirse mutlaka bir iz ile iyileşir. Ama bu izin ne kadar...
  3. ihtiyaç duyulan moda estetikler

ihtiyaç duyulan moda estetikler

Estetik cerrahi sayesinde vücutlarında beğenmedikleri ne varsa değiştirten güzellik tutkunu kadınların son favorisi 'ayak estetiği'! Bu yöntemle ayak topuğu ve tarak kemiği törpülenerek küçültülüyor ve kalın ayak bilekleri inceltiliyor. Kadınların güzelleşme tutkusu artık sınır tanımıyor! Göğüs, kalça, yanak, göbek, dudak, bacak ve kulak derken estetik cerrahi ayaklara kadar indi! Geçtiğimiz...
  4. Burun estetiğinde son moda

Burun estetiğinde son moda

tunç şafak burun estetiği iyi dr tunç şafak hakkında bilgi muayenehane okka burun ne demek okka Burun estetiği olan biri olarak ben modaya uyuyorum galiba... Ortada hafif bir çıkıntı vardı. Oda yandan belli oluyordu.. Rahat duramadım işte.. Gidip düzelttirdim hemen.. Şöyle okka gibi olsun dedim. Hazır o masaya yatacağım ya:) Doktorum okadar doğal bir burun yaptıki.. Hem sağlıklı, hem düzgün...
  5. Burun Estetiğinde  Moda Olmaz

Burun Estetiğinde Moda Olmaz

Son günlerde esetetik operasyonlarının başında burun estetiği büyük patlama yarattı.Dış görünüşüne önem veren bayanlar,kendine olan güvenini kaybedenler,eşiyle arasında sorun olanlar,Soluğu estetik kliniklerde alıyor.Burun estetiği modaya göre değil, kişiye özel yapılır diyen Op.Dr Emre İlhanın konu hakkındaki söylevini sizlerle paylaşıyoruz Trendlere aldanmayın, mutsuz olabilirsiniz Kulak...

Sayfayı Paylaş