gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

eti terbiye yöntemleri

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

koyun eti terbiyesi eti terbiye etmek et marine etmek marine kuzu terbiyesi Türk mutfağında etlerin geniş bir kullanım alanı vardır. Bu nedenle, hangi yöntemle pişirilirse pişirilsin etin lezzetli olması büyük önem taşır. Etin lezzetini arttırmak için yapılan işlemlerden biri de, marine (terbiye) etmektir. Marine etme, etin taze ot ve baharatlı bir sıvı (marinat) içinde bekletilerek yumuşatılması ve tatlandırılmasıdır.İşte size kolayca hazırlayabileceğiniz bir marinat: Bir miktar soğanı (ör.1 kg. et için 3 orta boy soğan) çok küçük parçalar halinde kestikten sonra bir tülbentin içine koyun ve suyunu bir kabın içine çıkartın.

Aynı kabın içine bir miktar zeytinyağıyla birlikte kekik ve defne yaprağı koyun. Eti bu karışımın içine yatırın ve 24 saat bekletin. Etinizin yumuşak ve lezzetli olacağını göreceksiniz.
    Etler ızgara yaptıktan sonra bekleyecekse, saklama kabını önceden ısıtıp, ağzını sıkıca kapatmak, yiyeceklerinizin daha geç soğumasını sağlayacaktır

2. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: eti terbiye yöntemleri
    emeğine sağlık canımm

eti terbiye yöntemleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Asalet & Terbiye

Asalet & Terbiye

Asalet & Terbiye Firavun'un kahinleri, saltanatı yıkacak çocuğun dünyaya geldiğini kendisine haber verdiler. Firavun ölmemek için öldürmek sevdasına kapıldı. O sene dünyaya gelen erkek çocuklarını, kılıçtan geçirtmeye başladı. Cellatlar; sokak sokak, ev ev dehşet ve ölüm saçıyorlardı. Kadının biri, doğum sancıları başlayınca, mağaraya vardı ve çocuğunu orada dünyaya getirdi....
  2. Sensizlikle Terbiye Ettim Yüreğimi ..

Sensizlikle Terbiye Ettim Yüreğimi ..

Üzerine kurulmuş bir hayattı benim ki. Nefes aldığında nefes alıyor, güldüğünde gülüyor, üzüldüğünde kahroluyordum. Seni tanıdığımda doğmuş, sensiz kaldığım her an yeniden ölmüştüm. Sensiz kalmak... Ne çok yokladı beni bu acı! Başını alıp gittiğin zamanlarda beni de bensiz bırakıyordun. Seni beklemekten başka bir de kendimi bulmam gerekiyordu. Yalnızca fiziksel değildi gidişlerin. Yanı...
  3. Sensizlikle terbiye ettim yüreğimi

Sensizlikle terbiye ettim yüreğimi

SENSİZLİKLE TERBİYE ETTİM YÜREĞİMİ Sensizlikle Terbiye Ettim Yüreğimi Üzerine kurulmuş bir hayattı benim ki. Nefes aldığında nefes alıyor, güldüğünde gülüyor, üzüldüğünde kahroluyordum. Seni tanıdığımda doğmuş, sensiz kaldığım her an yeniden ölmüştüm. Sensiz kalmak... Ne çok yokladı beni bu acı! Başını alıp gittiğin zamanlarda beni de bensiz bırakıyordun. Seni beklemekten başka bir de...
  4. Mangalda Et,Tavuk,Balık,Sebze Pişirme Yöntemleri

Mangalda Et,Tavuk,Balık,Sebze Pişirme Yöntemleri

mangalda et pişirme tavuk pişirme yöntemleri mangalda et somon yöntemleri mangal teknikleri Yaz günleri piknik alanlarına koşup yahut evimizin balkonunda veya bahçesinde mangalda pişirdiğimiz etin tadını ocakta pişen hangi yemekten alabiliriz arkadaşlarım!!!Sorarım size :)Bakınız size mangalda malzemelerimizi en nefis şekilde pişirmek için yöntemler :) Kırmızı et pişirme yöntemi! Elinde...
  5. Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi yöntemleri istiyorum

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi yöntemleri istiyorum

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi yöntemleri nelerdir bu konuda bilgisi olan varsa bana da tedavi yöntemleri hakkında bilgi versin.

Sayfayı Paylaş