gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Etin Yanına Çok Yakışan Sütlü Patates Püresi Yapılışı

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Sütlü Patates Püresi Resimli Sütlü Patates Püresi Tarifi

Özellikle et yemekleri yanında garnitür olarak servis edebileceğiniz etin yanına çok yakışan sütlü patates püresi tarifi ile karşınızdayız melekler :) İşte püremizin malzemeleri ve yapılışı...

MALZEMELER
    4-5 adet orta boy patates
    1 kaşık tereyağ
    1 çay bardağı süt
    1 çay kaşığı karabiber
    Tuz

YAPILIŞI

Patatesleri soyup, üzerini geçecek kadar suyla haşlayın.Pişip pişmedini kürdan batırarak anlayabilirsiniz. Haşlanan patateslerin suyunu süzüp, hemen çatalla ezin.Tereyağı ezilmiş patateslerin üzerine koyup kapağını kapatıp erimesini bekleyin. Tereyağ eridiğinde süt, karabiber ve tuzunu ekleyip mikserle karıştırın. İsterseniz başka bir yemekle, isterseniz tek olarak servis yapın

karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Patates püresinin icine muskat atin birazcik gercekten cok farkli, guzel bi aroma. Deneyin derim :tik:

Etin Yanına Çok Yakışan Sütlü Patates Püresi Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ismine YANINA YAKIŞAN CÜMLE!

ismine YANINA YAKIŞAN CÜMLE!

Seni bu günlerde çok düşünüyorum. Dünde dinlemedi beni göz yaşlarım,süzüldüler teker teker Dün ilk defa ağladım biliyor musun? Hep seni istedim İsmini sayıkladım tabi isminin yanına yakışan o cümleyle. Yalnız arkadaşlarım yadırgadı bu durumu Şaşırdılar beklemiyorlardı benden Anlattım onlara her şeyi, Daha ne istiyorsun? Dediler, Birbirinizi "seviyorsunuz" Ama...
  2. Bebe patates püresi

Bebe patates püresi

Melişlerim bebekleriniz severek yiyecek::) MALZEMELER 1 adet patates( kabuğu soyulmuş ve kesilmiş) 1_2 dal karnabahar çiçeği 1 köfte büyüklüğünde kıyma HAZIRLANIŞI Karnabahar ve patates bir miktar su içinde haşlanır.Sonra çatalla ezilerek püre yapılır.Bir yapışmaz tavada kıyma biraz zeytin yağ ile kavrulur.Püremize kıymayı güzelce karıştırarak yanınada yoğurt ile bebeğimize yedirelim:...
  3. Sütlü Patates Püresi tarifini bilen var mı?

Sütlü Patates Püresi tarifini bilen var mı?

Sütlü Patates Püresi tarifini bilen var mı acaba aranızda eğer Sütlü Patates Püresini bilen varsa bana Sütlü Patates Püresi yapılışını yazsın lütfen
  4. Peynirli Patates Püresi (20 Ay) Tarifi Resimli yapılışı

Peynirli Patates Püresi (20 Ay) Tarifi Resimli yapılışı

Kızlar benim bebeğim 20 aylık ve bebeğimin yemek menüsünü biraz daha da zenginleştirmek istiyorum sizden de 20 aylık bebekler için Peynirli Patates Püresi tarifini istiyorum.
  5. 20 aylık Bebekler için Peynirli Patates Püresi yapılışı burada

20 aylık Bebekler için Peynirli Patates Püresi yapılışı burada

Peynirli Patates Püresi Nasıl Yapılır Bebekler için Peynirli Patates Püresi Merhaba Sevgili Melek'ler sizlere bu yazımızda bebek mama yemekleri listenize bir yenisini daha ekliyeceğiniz, besin değeri yüksek yiyeceklerden olan bebekler için peynirli patates püresi tarifi paylaşıyoruz. Peynirli Patates Püresi için gerekli olan malzemeler 2 adet orta boy patates 1.5 su bardağı süt 1 çay...

Sayfayı Paylaş