gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.223
    Ödül Puanları:
    113

etli çarşaf böreği

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzeme: 3 adet hazır yufka
    2 yumurta
    1 çay bardağı sıvıyağ
    1 su bardağı su
    İçi İçin;
    yarım kilo kuşbaşı et
    1 adet soğan
    2 adet domates
    tuz
    pul biber

Yapilisi:

Yumurta aklarını sarılarından ayırın, aklarını sıvıyağ ile birlikte çırpın. Fırın tepsisini yağlayın. Yufkaları yağlı karışıma batırın. Kuşbaşı etleri, yemeklik doğranan soğanı ve domatesi tencerede pişirin, tuzunu atın, suyunu çekince oacaktan alın. Islatılmış ilk yufkayı tepsiye yayın, üzerine etli içi yayın, onun da üzerine diğer yufkaları serin en üste artan yumurta sarısını kırmızı biberle karıştırıp sos yapın ve serin. Hararetli fırında kızaran kadar pişirin.

etli çarşaf böreği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çarşaf böreği

çarşaf böreği

carsaf böregi hamuru hazır yufkadan çarşaf böreği çarşaf böreği hamuru 3 Adet yufka 2 Adet yumurta 1 Çay bardağı sıvıyağ 1 Su bardağı su İçi için : Yarım kilo et 1 Adet soğan 2 Adet domates Tuz Üzerine ; kırmızı pulbiber Hazırlanışı Yumurtaların akını sarılarından ayırın. Yumurta aklarını sıvıyağla çırpın ve suyla karıştırın. Fırın tepsisini yağlayın. Yumurtalı yağlı karışıma...
  2. çarşaf böreği(videolu)

çarşaf böreği(videolu)

çarşaf böreği çarşaf böreği nasıl yapılır carsaf böregi nasil yapilir carşaf video nasıl yapılır video http://www.youtube.com/watch?v=v3F3Km5iXgI
  3. Etli boşnak böreği...

Etli boşnak böreği...

kıymalı boşnak böreği kıymalı boşnak böreği tarifi etli börekleri kuşbaşılı börek Malzemeler 4 Su Bardağı Un 1 Su Bardağı Su 2 Yumurta, 1 Yumurta Sarısı 1 Su Bardağı Yoğurt 1 Çay Bardağı Sıvıyağ 1 Paket Kabartma Tozu 250 gr. Erimiş Margarin Tuz İç Malzemesi 350 gr Küçük Doğranmış Kuşbaşı Kuzu Eti 3 Çorba Kaşığı Sıvıyağ 3 Soğan Tuz, Karabiber Yemeğin Tarifi Çukur bir kaba unu boşaltın....
  4. Bezelyeli Etli Börek

Bezelyeli Etli Börek

MALZEMELER 1 Paket Milföy Hamuru (10 luk pakette) 250 gr Kuzu Eti 2 Adet Orta Boy Soğan 2 Adet Orta Boy Domates 1 Su Bardağı Haşlanmış Bezelye 1 Yumurtanın Sarısı 1 Demet Maydanoz 1 Çorba Kaşığı Margarin 1/2 Çay Bardağı Sıvı Yağ HAZIRLANIŞI Tencereye margarini ve sıvı yağı alarak, kızdıralım. Fındık iriliğinde doğranmış kuzu etlerini ilave edelim....
  5. çarşaf böreği tarıfı ( resımlı)

çarşaf böreği tarıfı ( resımlı)

Çarşaf Böreği tarifi resimli anlatimi nasil yapilir malzemeleri konusu burada melekler Sevgili Melekler, Daha once baskasindan yemis oldugum Çarşaf Böreği tarifini bu kez kendim yapmak icin kollari sivadim :) Zaten bu boregin diger adi da Kol Boregidir. ilk basta tek basima nasil yapicam becerebilecekmiyim zor olur diye dusunsemde daha sonra birkac kez daha yaptim ve korktugum gibi zor...

Sayfayı Paylaş