gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Etli domatesli tava

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

bu konu;diyarbakır tavası,etli tava hakkında bilgiler vermektedir

Melekler bu gün sizlerle yöresel yemeklerimizden olan ,etli tavanın tarifini vermek istiyorum.Bu gün ağırladığım misafirlerim çok beğendi.Yaptığım diğer yemeklere dokunmadılar bile.Yanında acılı turşuyla harika oldu.Tadına doyulmaz,yerken parmaklarınızıda yiyeceğiniz etli tavanın tarifini veriyorum

Etli tava:)
    Diğer yemekler yerinde kaldı:D:D

Buda en sevdiğim bademli ,kuş üzümlü, çam fıstıklı ,baharatlı pilavım:)

Malzemeler

1 kg et
    1kg domates
    10 adet acı siviri biber
    yiyebilceğiniz kadar/urfa biberi
    tuz
    sarımsak
    sıvı yağ

Yapılışı
    domateslerin kabuklarını soyun ince ince doğrayın.İçine yeşil sivir biberi,1 baş sarımsağı,urfa biberini sıvı yağı karıştırarak harmanlayın.Bu arada bundan önce etinizi urfa biberi tuz ve sıvı yağla yarım saat öncesi terbiyeleyin.En son domateslerin üzerine etinizi döşeyip mahalle fırınına yollayın:) Afiyet olsun..

MaWiM bunu beğendi.
  2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    çok kötüsünnnn haha gecenin bir vakti midem bayılmışken bu yapılırmı uleee:D:D bunların tıpkısının aynılarından istiyorum bende özelliklede o pilava bayıldımmm ellerine sağlıkk

BEYZA21 bunu beğendi.
  3. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Tamam mawişim sen yeter ki iste :D ben gelince sana yaparım:kiss:Ay pilavı hiç sevmezdim şimdi pilav manyağı oldum:D Hele şu garnitürlü olana bitiyorum:)

Etli domatesli tava konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Domatesli Makarna

Domatesli Makarna

Domatesli Makarna Malzemeler 400 Gr spagetti makarna (çubuk) 4 Diş sarmısak 1 Adet defne yaprağı 3 Çorba kaşığı tereyağı 3 Adet domates 2 Çorba kaşığı domates salçası 1 Tatlı kaşığı un Tuz Hazırlanışı Domatesleri rendeleyin ve sarmısakları ezin. Bir tencerenin içinde yağı eritin. İçine sarmısak ve domatesleri ilave edin. Defne yaprağını ekleyin ve biraz tuz ilave edin. Biraz...
  2. Tavsan

Tavsan

rüyada tavşan ısırması tavşan ısırması rüyada tavşanın ısırdığını görmek tavşanın görmek Rüyada tavsan görmek, ahlaksiz bir ese, tavsan yavrulari kedere ve hüzne delalet eder. Cabir'ül-Magribi'ye göre; rüyada tavsan vakarli iyi bir estir. Kendisine ait olan bir tavsanin öldügünü gören, esi yüzünden bir musibete ugrar. Bir tavsanin kendisi ile konustugunu gören, herkesi sasirtacak bir kadinla...
  3. Tavla-tavla oyunu

Tavla-tavla oyunu

Rüyada bir arkadaşı ile tavla oynamak; manen yüksekliğe ve izzete işarettir. Rüyada tavla oynamak; manevi huzura kavuşacağınıza yorumlanır. Rüyada tavla oynamak, isim, yükseklik, izzet ve rütbedir. Bazen de tavla oyunu, günahkar kimselerle düsüp kalkmaya isarettir. Bir kimsenin rüyada tavla oynamasi, o kimsenin rezil olup olmayacagim bilmedigi bir isyana baslamasina isarettir. Bazi tabirciler,...
  4. Tava

Tava

Çocuğu yaşamayan ve bu yüzden sürekli ağlayan kadına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Kab, Çanak, Çömlek, Tabak, Tencere.)Sorunlara çare bulan iyi niyetli, yardımcı insandır. Rüyada tava görmek, efendisinin elinde bulunan mali bol bol harcamamasini isteyen sadik hizmetçiye delalet eder. Tavada bir sey pisirdigini gören evinde güzel ve rahat yasar. Tavadan yemek yedigini gören, evdeki...
  5. tava

tava

Borda iskelelerinin altında ve üstünde durulacak yer [İskele tavası]

Sayfayı Paylaş