gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Etli fasülye güveci

Konu, 'Et Yemekleri' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

Melişlerim çok sağlıklı ve çok lezzetli bir yemek tarifi:) mutlaka deneyin.. Malzemeler

500 gr kuzu eti
    700 gr taze fasülye
    3 soğan
    5 diş sarımsak
    3 küçük patates
    1 çorba kaşığı domates salçası
    1 tatlı kaşığı biber salçası
    zeytinyağ
    tuz
    su

Hazırlanışı

3 sağanı ve 5 diş sarımsağı iri olarak kesin.3 patatesi iri olarak kesin.Tencereye 500 gr kuzu etini alın.Üzerine patatesleri soğanları ve sarımsakları ilave edin.Tuz ve zeytinyağınıda ilave edin.Suyun içine domates ve biber salçasını eritin.Tencereye salçalı suyu ilave edin ve pişirin.

Etli fasülye güveci konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Etlİ GÜveÇ

Etlİ GÜveÇ

güveç nasıl kullanılır güveç ilk nasıl kullanılır kabının ilk kullanımı güvecin kullanımı ETLİ GÜVEÇMalzemeler ; 4 kişi içinOrta büyüklükte bir toprak güveç kullanılır. Güvecin en altına kuşbaşı etler sıralanır. aralarına 10 tane kuru soğan serpiştirilir. Domatesler halka halka doğranıp üzerlerine yerleştirilir. Aralarına ortalarından yarılmış taze yeşil biberler konur. Tuz ilave edilir ve...
  2. Güveçte Etli Sebze Yemeği ( resimli)

Güveçte Etli Sebze Yemeği ( resimli)

güveçte etli sebze yemeği tarifi güveçte etli sebze yemeği nasıl yapılır melekler sizler severmisiniz bilmiyorum ama güveç yemekleri çok hoşuma gidiyor benim sadece lezzet olarak değilde görüntü olarakta hoş gözüküyor.4 minik güvecim var bir tanede büyük tencere gibi alsam iyi olucak o zaman ocaktada yapabilicem yemeklerimi şimdilik fırında idare ediyorum.yemeğimizin malzemelerine gelince...
  3. Mis Gibi Etli Taze Fasülye Yemeği Tarifi

Mis Gibi Etli Taze Fasülye Yemeği Tarifi

Etli Taze Fasulye Nasıl Yapılır Etli Fasulye Yemeği Tarifi Yaz aylarının en sevilen sebze yemekleri içinde yer alan taze fasülye özellikle kuzu etiyle yapıldığında tadına doyulmaz melekler :) Ancak kuzu eti size ağır geliyorsa dana etini de rahatlıkla tercih edebilirsiniz :) Bu yazımızda etli taze fasülye nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız sizlere. :) Etli taze fasulye için gerekli olan...
  4. Etli Güveç Tarifi nasıl oluyor

Etli Güveç Tarifi nasıl oluyor

Selam kızlar eşim benden etli güveç istedi kayınvalidemlerde gelecek yarın:) Ve üzgünüm ben hiç etli güveç yapmadım daha doğrusu bir güveç tenceremiz var ve hala içinde hiç birşey pişirmedim acaba Etli Güveç Tarifini bana buran yazacak biri var mı?
  5. Öğrenmek İsteyenlere Etli Güveç Yemeği Nasıl Yapılır

Öğrenmek İsteyenlere Etli Güveç Yemeği Nasıl Yapılır

Etli Güveç Yemeği Tarifi Etli Güveç Nasıl Yapılır Sevgili melekler, evlerimizde yemekli misafir ağırlarken eskilerden gelme bir kültürle mutlaka çorba, zeytinyağlı çeşitleri, pilav ve etli bir yemek yaparız. Ve de misafir tüm yemeklerden doyasıya yiyene kadar da bırakmayız. :) Biz de bu yazımızda Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden etli güveç nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız ... :)...

Sayfayı Paylaş