gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Etlİ GÜveÇ

Konu, 'Et Yemekleri' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

güveç nasıl kullanılır güveç ilk nasıl kullanılır kabının ilk kullanımı güvecin kullanımı
    ETLİ GÜVEÇMalzemeler ; 4 kişi için
    Orta büyüklükte bir toprak güveç kullanılır. Güvecin en altına kuşbaşı etler sıralanır. aralarına 10 tane kuru soğan serpiştirilir. Domatesler halka halka doğranıp üzerlerine yerleştirilir. Aralarına ortalarından yarılmış taze yeşil biberler konur. Tuz ilave edilir ve 1 bardak Su konur. Kapağı kapatılarak orta hararette pişirilir.
    ½ Kg Kuşbaşı Koyun Eti10 adet ceviz büyüklüğünde Kuru Soğan1 yemek kaşığı Yağ2 orta büyüklükte Domates3 tane Yeşil Biber1 bardak SuKıyılmış Maydanozyeterince Tuz
    Kuzu etinden yapılırsa lezzetli olur. Kuzu eti bulunmaz ise et önce kuşbaşı olarak kavrulur, sonra su ile pişirilip öyle konur.
    Servis yapılırken üzerine kıyılmış maydanoz güzel durur.
    Afiyet olsun

Etlİ GÜveÇ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Etli fasülye güveci

Etli fasülye güveci

Melişlerim çok sağlıklı ve çok lezzetli bir yemek tarifi:) mutlaka deneyin.. Malzemeler 500 gr kuzu eti 700 gr taze fasülye 3 soğan 5 diş sarımsak 3 küçük patates 1 çorba kaşığı domates salçası 1 tatlı kaşığı biber salçası zeytinyağ tuz su Hazırlanışı 3 sağanı ve 5 diş sarımsağı iri olarak kesin.3 patatesi iri olarak kesin.Tencereye 500 gr kuzu etini alın.Üzerine patatesleri soğanları...
  2. Pratik Güveç

Pratik Güveç

güveç kullanmadan önce güveci kullanmadan önce çömlekte güveç tarifi pratik çömlekte Malzemeler: 1kg kuzu eti (kuşbaşıdan küçük soteden büyük doğranmış) 2-3 yemek kaşığı zeytinyağı 2 paket (750gr kadar) mantar 4-5 sivribiber 3 domates 1,5 su bardağı rendelenmiş kaşar tuz tane karabiber Hazırlanması: Önce zeytinyağı ile etleri tencereye alıp bıraktığı suyu çekene kadar önce yüksek...
  3. Güveçte Etli Sebze Yemeği ( resimli)

Güveçte Etli Sebze Yemeği ( resimli)

güveçte etli sebze yemeği tarifi güveçte etli sebze yemeği nasıl yapılır melekler sizler severmisiniz bilmiyorum ama güveç yemekleri çok hoşuma gidiyor benim sadece lezzet olarak değilde görüntü olarakta hoş gözüküyor.4 minik güvecim var bir tanede büyük tencere gibi alsam iyi olucak o zaman ocaktada yapabilicem yemeklerimi şimdilik fırında idare ediyorum.yemeğimizin malzemelerine gelince...
  4. Etli Güveç Tarifi nasıl oluyor

Etli Güveç Tarifi nasıl oluyor

Selam kızlar eşim benden etli güveç istedi kayınvalidemlerde gelecek yarın:) Ve üzgünüm ben hiç etli güveç yapmadım daha doğrusu bir güveç tenceremiz var ve hala içinde hiç birşey pişirmedim acaba Etli Güveç Tarifini bana buran yazacak biri var mı?
  5. Öğrenmek İsteyenlere Etli Güveç Yemeği Nasıl Yapılır

Öğrenmek İsteyenlere Etli Güveç Yemeği Nasıl Yapılır

Etli Güveç Yemeği Tarifi Etli Güveç Nasıl Yapılır Sevgili melekler, evlerimizde yemekli misafir ağırlarken eskilerden gelme bir kültürle mutlaka çorba, zeytinyağlı çeşitleri, pilav ve etli bir yemek yaparız. Ve de misafir tüm yemeklerden doyasıya yiyene kadar da bırakmayız. :) Biz de bu yazımızda Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden etli güveç nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız ... :)...

Sayfayı Paylaş