gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

etli patatesli pilav

Konu, 'Pilavlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

patatesli etli pilav etli patatesli pilav malzemeler 3bardak pirinç(kişi sayısına göre ayarlaya bilirsiniz)
    2-3 patates
    yarım kilo kuşbaşı et
    1 soğan
    tuz
    öncelikle pirinci sıcak suyla kabartıyoruz.kuşbaşı eti güzelce yıkayıp bir tencerede bir bütün soğanla birlikte ve yeterince suyla haşlayalım,diğer tarafta yuvarlak yuvarlak doğradığımız patetesleri kızartalım.başka bir tencereye en alta haşlanmış etleri dizelim.onun üstüne patatesleri sıralayalım.en üstede pirinci koyup patetesleri kapatacak şekilde düzeltelim.daha önce haşladığımız etin suyundan pirincin üstüne çıkacak kadar dökelim tuzunu ayarlayıp suyunu çekesiye kadar pişirelim.bir müddet dinlendirdikten sonra tencereyi yuvarlak bir tepsiye ters çevirelim.(böylelikle etler üstte pilav altta kalacaktır).etrafını marul salatasıyla süsleyelim.afiyet olsun.

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    et sote yanına sade pirinc pilavı ohh süper :D

etli patatesli pilav konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. etli pirinç pilavı

etli pirinç pilavı

rüyada etli pilav görmek rüyada etli pilav yemek pirinç pilavı görmek tavuklu Malzemeler 2 su bardağı pirinç 2.5 çorba kaşığı tuz 2 4/5 su bardağı tavuk ya da et suyu 6.5 çorba kaşığı margarin 3 orta boy soğan (küçük küpler halinde doğranmış) 500 gr yağsız kuşbaşı kuzu eti 1 çay kaşığı tuz taze çekilmiş karabiber 2 su bardağı sıcak su Yemeğin Tarifi Pirinci pilav için hazırlayın. Et suyunu...
  2. Fırında Etli Pilav

Fırında Etli Pilav

etli pilavlar Malzemeler 3 Su Bardağı Pirinç 3 Çorba Kaşığı Tereyağı 3 Su Bardağı Et Suyu 150 gr Kuzu Kuşbaşı 100 gr İnce Kıyılmış Mantar 2 Soğan 2 Domates 1 Fincan Süt 1 Çorba Kaşığı Sıvı Yağ Tuz Tart malzemesi: 2 Su Bardağı Un 100 gr Margarin 2 Yumurta 1 Limon Suyu Tuz Yemeğin Tarifi Sırasıyla yemeklik doğranmış soğan, et, mantar ve küp şeklinde doğradığınız domatesi bir tavada tereyağı...
  3. etli pilav

etli pilav

etli patatesli pilav etli pilav çeşitleri SIĞIR ETLİ ARPA ŞEHRİYE PİLAVI Malzemeler ; 4 kişi için Eti küçük küçük doğrayıp, kavurun. Doğranmış domates ve soğanları ilave edin. En son ezdiğiniz sarımsakları ilave edip, 5 dakika daha pişirin. Su ilave edip, kekik, tuz, biber de katarak 1 saat daha pişirin. Ara sıra karıştırmayı unutmayın. Daha sonra şehriye, su ve maydanozları ekleyin. 15-20...
  4. Kaz etli pilav

Kaz etli pilav

KAÇ KİŞİLİK: 4 HAZIRLAMA SÜRESİ: 15 dk PİŞME SÜRESİ: 45 dk =Malzemeler= 500 gr kaz göğüs eti 1.5 su bardağı pirinç 1 soğan 2.5 su bardağı et suyu 150 gr tereyağı 1 çorba kaşığı domates salçası 1 ayva Tuz =Hazırlanışı= * Gögüs etini 3 su bardağı tuzlu suda 10 dakika haşlayıp didikleyin. Etin suyunu ayırın. Etleri bir tavaya alıp kendi yağıyla 5-10 dakika kavurun. *...
  5. Etli Özbek Pilavı tarifi istiyorum

Etli Özbek Pilavı tarifi istiyorum

Kızlar aranızda Özbek asıllı olan var mı yok mu bilmiyorum ama ben Etli Özbek Pilavı tarifi istiyorum bu pilavın tarifini bilen lütfen benimle paylaşsın yapılışını

Sayfayı Paylaş