gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Etli Şehriye Pilavını Hiç Denediniz mi Melekler ?

Konu, 'Pilavlar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Etli Şehriye Pilavı Nasıl Yapılır Etli Şehriye Pilavı Tarifi

Sevgili melekler, Özbeklerin meşhur özbek pilavı gibi olmasa da yine etli olarak hazırlanan nefis bir pilav tarifi vereceğiz sizlere :) Etli şehriye pilavı. :) Valla şehriyeden de pilav olur mu demeyin, bir deneyin, nasıl da lezzetli olduğunu görün diyoruz ve etli şehriye pilavı nasıl yapılır tarifimizden öğreniyoruz.. :)

Etli Şehriye Pilavı İçin Malzemeler

300 Gr. Kuzu Eti

2,5 S B. Arpa Şehriye

1 Çorba K. Domates Salçası

1 Kase Domates Sos

1 Kase Menemen Sos

1 Soğan

1 Su B. Et Suyu

2 Çorba K. Tereyağı

Sıvıyağ

Tane Karabiber, Tuz, Su

Etli Şehriye Pilavı Yapılışı:

Kuzu etini kuş başı doğruyoruz. Sıvıyağ koyduğumuz bir tencereye eti koyup kavuruyoruz. Soğanı ince bir şekilde doğrayıp ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Üzerine sıcak su döküp kapağı kapalı olarak pişiriyoruz. Tereyağı ve sıvıyağı pilav tenceresine koyup eritiyoruz. Yıkanmış arpa şehriyeleri ekleyip kavurmaya devam ediyoruz.

Domates salçası, domates sos ve menemen sosu ekleyip karıştırıyoruz. Pişen eti suyu ile birlikte döküyoruz. Tuz ve tane karabiber katıyoruz. Üzerini 2 parmak geçecek kadar sıcak suyu döküp kapağı kapalı olarak kısık ateşte pişiriyoruz.

Afiyet Olsun...

Etli Şehriye Pilavını Hiç Denediniz mi Melekler ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hiç Şarkı Sözleriyle Konuşmayı Denediniz Mi???

Hiç Şarkı Sözleriyle Konuşmayı Denediniz Mi???

Hadi melekler artık şarkı sözleriyle konuşuyoruz.Nasıl mı aşagıda var okuyun çok komik oluyor dimiiiii:pasi: > yıldız tilbe- seni o sanmıstım > hande yener - üzgünüm o kadın ben degilim > celik - afedersin > izel - eyvallah > > berksan - öpüşelim mi > petek dincöz- git işine > kenan dogulu- bir kereden hiçbirsey olmaz > gülben ergen- kandıramazsın beni > >...
  2. Hiç Ispanaklı Pasta Denediniz mi ?

Hiç Ispanaklı Pasta Denediniz mi ?

ıspanaklı pasta ıspanaklı pasta video Evet yanlış duymadınız Ispanağın ta kendisinden yapılan bir pasta türü.. bence sizde deneyin merak uyandırın :) ISPANAKLI YEŞİL PASTA Pasta İçin Malzemeler 500 gram ıspanak 1.5 su bardağı tozşeker 3 yumurta 2 su bardağı un Yarım su bardağı zeytinyağı 2 paket kabartma tozu 1 paket vanilya İç malzeme için 1 paket şeftalili puding 1 su bardağı süt Pasta...
  3. Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Resimli

Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Resimli

Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Resimli tarif istiyorum. Kızlar Kuzu Etli Şehriye Pilavı nasıl yapılır bilen var mı ki vardır o zaman bana da öğretin ne olur:S
  4. Resimli Kuzu Etli Şehriye Pilavı Yapılışı

Resimli Kuzu Etli Şehriye Pilavı Yapılışı

Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Resimli Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Merhaba Melek'ler ve yeni tarifler öğrenmek isteyen tüm misafirler, sizlere bu yazımızda enfes bir lezzet önerisinde bulunuyor ve kuzu etli şehriye pilavının tarifini sunuyoruz :) Kuzu Etli Şehriye Pilavı Malzemeler *150 Gr. kuzu eti *1 Paket arpa şehriye *2 Adet domates *2 Adet yeşil biber *1 Adet kuru soğan *2...
  5. Etli Şehriye Pilavı nasıl yapılır

Etli Şehriye Pilavı nasıl yapılır

Selam arkadaşlar acaba sizlerin arasında Etli Şehriye Pilavı nasıl yapılır bilen var mı? Ramazan ayı da geliyor yemek menülerimi biraz zenginleştirip bu yıl yeni yemekler denemek istiyorum ve işe de bu Etli Şehriye Pilavından başlamak istiyorum.

Sayfayı Paylaş